Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209000 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:20 - pre 146 meseci
Citat:
Rekao, ne poricem! Pa to ali ste vas dvojica dopunili, ali...


hehe, znam te pusko dok si pistolj bila !

mali off. NS je nekad imao crvene autobuse, a BG zelene. Moram da priznam da sam zavideo BG na boji. A onda je tu negde oko titove smrti krenuo NS da farba autobuse u plavo. bio je neki trac da je to bilo zbog SPENS-a 81 i da je jedan od preduslova da nam mrski kapitalisti dodele takmicenje bio da prefarbamo buseve. Tako su ofarbani ali samo gradski, a prigradski su ostali crveni. Neko vreme...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:21 - pre 146 meseci
odine, odine, prouci malo kako funkcionise spoljna trgovina.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:22 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.: Nisam bas siguran. Ko god je nesto mislio da stedi - rjesavao se dinara kako je znao i umio, obicno kupovinom deviza na crnom trzistu od gastarbajtera.

Ili u Francuskoj Ulici, dole na kraju kod šiptara, "moj omiljeni šiptar" se zvao Šerif i nije moglo da se desi da nema dovoljnu kolicinu kod sebe! Sve sto nisam potrosio te nedelje sam kod njega kupovao DM, negde polovinom sedamdesetih. Mozda se neki toga secaju! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:24 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: hehe, znam te pusko dok si pistolj bila !

mali off. NS je nekad imao crvene autobuse, a BG zelene. Moram da priznam da sam zavideo BG na boji. A onda je tu negde oko titove smrti krenuo NS da farba autobuse u plavo. bio je neki trac da je to bilo zbog SPENS-a 81 i da je jedan od preduslova da nam mrski kapitalisti dodele takmicenje bio da prefarbamo buseve. Tako su ofarbani ali samo gradski, a prigradski su ostali crveni. Neko vreme...

Gresis, ovaj, mnogo gresis @Braksi! Ja sam uvek puska bio!

A i ti si sentimentalan na sliku, A? Ali... :)))


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:29 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: Ali zapadnjaci nisu mogli slobodno, bez viza da putuju u svih preostalih 230-240 drzava na svetu, ni tada ni sada, kao sto si mogao ti sa crvenim komunjarskim SFRJ pasosem.

Da li si ti ikada usao u neku komunisticku zemlju? Da li si ikada putovao van sfrj?
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:43 - pre 146 meseci
Braksi: jeste, hvale se niskim porezom. Tačno je da je porez na dobit firme 10%. Ali ako hoćeš da podigneš tu dobit iz firme plaćaš dodatni porez, ne znam tačno koliko, ali izađe na 18%-20%. Plus, ako imaš dobiti više od 1.700.000 dinara godišnje (o kakvo bogatstvo od 17kEUR), plaćaš dodatno, ne znam još koliko. Valjda koliko te odokativno ocene, nisam siguran.
Na sve to, firmu ti globe sa raznim firmarinama, eko naknadama, naknadama za šume, vode, borbu protiv poplava, itd. Neko je izbrojao da tih tzv. parafiskalnih nameta ima oko 250 komada.
Takođe, davanja na plate su 64%.
Kad sve to lepo sabereš, bolje da zatvoriš firmu.

Na sreću, ja trenutno ne zapošljavam nikog i radim isključivo iz kancelarije koja je u mojoj kući, pa većinu tih nameta ne plaćam. Ali pošto nameravam da širim posao i da zapošljavam ljude (znam, lud sam), moraću uskoro da se uhvatim u koštac sa svim ovim stvarima. Plus, pošto su za taj biznis koji nameravam da radim potrebne razne dozvole (oh kako liberalno), za čije vađenje je potrebno napraviti brojne elaborate o svemu i svačemu, moraću baš mnogo novca da uložim, od čega će otprilike državi otići skoro isto koliko mi treba za investiciju u opremu i lokaciju. I onda BoTa kaže "uzmite svoju sudbinu u svoje ruke i počnite nešto da radite", važi samo mi sjaši molim te. Plus, za dobijanje tih dozvola već znam koliko treba da platim za korupciju. Jer inače stupa vozanje ft1p (fali ti 1 papir), pa umesto da krenem sa biznisom odmah, moram da krenem za odmah + x meseci. Eto nama liberalnog kapitalizma, slobode preduzetništva i svega što uz to ide.

Je l' sad jasno što sam besan?
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:44 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: odine, odine, prouci malo kako funkcionise spoljna trgovina.

Znaci napravis da ti je domaca valuta bezvredna bilo gdje van tvoje zemlje, a i tvoji gradjani gledaju da je se ratosiljaju kako god znaju i umiju - i to je onda super spoljna trgovina?!?!

Da ponovim jos jednom:
?!?!?!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:51 - pre 146 meseci
Sto kaze Braksi 10% porez na dobit al tu dobit samo macku i rep mozes zakaciti. Treba jos 10% da das ako hoces da dignes te pare.

Cak su uveli foru da je 3% od dobiti neoporezovani deo za reprezentaciju?! Sto znaci da firma kojoj je reprezentacija najveci prodajni kanal, mora da plati porez na dobit na novac koji je ulozio u prodaju...NEOkapitalizam ili NEOkomunizam?
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 15:52 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi:ako ovo u Srbiji nije neoliberalni kapitalizam ja onda ne znam sta je ?

Dobro, to je prvi korak, da priznas da ne znas o cemu pricas.

Ja sam vise puta tvrdio da je to neznanje osnovni preduslov da covek bude socijalista, ali jedna od tih poruka je obrisana kao flame.

Da ponovim citat/pitanje iz teksta koji sam okacio pre nekoliko strana:
Citat:
I gde je uopšte ta neoliberalna politika? U rigidnom radnom zakonodavstvu, po kome gotovo da nije moguće otpustiti radnika? U manipulacijama deviznom kursom tokom cele prethodne decenije? U kancerogenom širenju esnafskog sistema kroz licenciranje sve većeg broja delatnosti, od seljaka do turističkih radnika? U masovnom opraštanju neplaćenih poreza i doprinosa? U stalnim subvencijama brojnim preduzećima u tzv. restukturiranju (od JAT-a i Železnice nadalje), raznim poljoprivrednim proizvođačima, stranim investitorima i svim drugima kojima trebaju pare? U nepostojanju stečaja, kako se nezaposlenost ne bi povećala? U raznim strategijama i politikama ekonomskog i regionalnog razvoja, socijalnog stanovanja itd? U tzv. podsticanju građevinarstva, gde ministar slobodno deli pare? U širenju državne svojine (Telekom, Smederevo, „akvizicije“ Srbijagasa)? U partijskoj kontroli nad preduzećima u javnom sektoru? U čvrstoj kontroli medijske scene? Itd, itd. Ne, nema tu liberalne politike, već samo svemoćne, intervencionističke države, baš kako vole Dušanić i drugovi.

U Srbiji je na snazi poodmakla faza raspada socijalistickog sistema, koja sudeci prema niskom stepenu obrazovanja i svesti narodnih masa, ima sve sanse da predje direktno u porodicni feudal-kapitalizam latinoamerickog tipa. Ali to je buduca faza, podvlacim, u Srbiji je trenutno na snazi socijalisticko drustveno uredjenje.

"Liberanog" tu nema na vidiku vekovima unapred.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 16:08 - pre 146 meseci
znas sta je Odine tvoj problem u ovoj raspravi, a i vecini slicnih. Ti ne poznajes ekonomiju i sve pokusavas nekako da spustis na nivo nekih prizemnih doskocica i tu nekom "seljackom" logikom da poentiras.

Bilo bi dobro kad bi ekonomija bila tako jednostavna i drustvo.

Meni ne smeta tvoje politicko i ekonomsko usmerenje. Ja sam demokratican i mozes da verujes u sta god hoces, ali da bi bio cenjen sagovornik moras da se obrazujes o temi. Tada bi ti mnoge stvari bile jasnije pa bi bio fleksibilniji u raspravi.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 16:18 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: Ti ne poznajes ekonomiju

Rece covek koji trenutni sistem vlasti u Srbiji naziva neolliberalnim kapitalizmom…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 16:20 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: znas sta je Odine tvoj problem u ovoj raspravi, a i vecini slicnih. Ti ne poznajes ekonomiju i sve pokusavas nekako da spustis na nivo nekih prizemnih doskocica i tu nekom "seljackom" logikom da poentiras.

Bilo bi dobro kad bi ekonomija bila tako jednostavna i drustvo.


Ne mozes da odgovoris na ocigledne kontradiktornosti i onda meni pripisujes nepoznavanje ekonomije.

Pa dobro, eto recimo da se ne razumijem u spoljnu trgovinu. Recimo npr. da se ne razumijem ni u unutrasnju.
Objasni mi kako to obezvredjena domaca valuta - i na spoljnom i na unutrasnjem planu - od koje bjeze i njeni gradjani ko od kuge - predstavlja primjer uspjesne trgovine i ekonomije? Ozbiljno pitam.

Mozes ti da zamislis da ne objasnjavas totalnom laiku, nego npr. objasni tako kao sto bi objasnio ekonomskom strucnjaku, nije problem, a ja cu zaguglati pa cu valjda prokljuviti sta si napisao.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 16:58 - pre 146 meseci
@Devanagari

Citat:
Pa dobro, ti teras svoju pricu, na spisak si dodao jos 30-ak ljudi koji treba da preokrenu stvar. Dodaj tu slobodno i clanove njihovih porodica, prijatelje, redovnu publiku, sve kojih se setis, a da mogu da ti izgrade taj ledeni breg o kojem mastas, opet neces preci ni pola promila, da li ti je to jasno posle petog ponavljanja?


Ti definitivno ne znas o cemu govoris.

Mogu da ti ne zamerim jer prakticno nisi ziveo u tim vremenima, ali moze da me samo cudi
drskost da u istu ravan stavljas svoje 'educated wild guess'-es + ucis nekoga ko je u tim
vremenima ziveo i sve to video iz prve ruke (i pri tom nije pijani penzioner ispred zadruge
koji mumla neke svoje pivske magle).

a-propos 'ledenog brega o kojem mastam' :

Za razliku od tebe, koji mahom mozes samo da pricas svoje price i mislis da si nesto pogodio,
moje 'ruzicaste naocare' beogradskog deteta su bile nemilosrdno razbijene neke 1981-ve kad
sam poslat u jednu izuzetno statisticki reprezentativnu sredinu - kasarnu JNA (cak i ako se izuzme
da u njoj nema zena, mislim da statisticki validnije sredine nije bilo nigde).

Za godinu dana provedenih u toj relativno maloj kasarni (+ zahvaljujuci duznosti na ekspediciji
poste,pisama, novcanih doznaka) imao sam prilike da do detalja vidim kranje realan reprezentativni
uzorak SFRJ raje, pocevsi od svoje oktobarske/skolaracke klase, preko januarske, aprilske (mahom
radnici/seljaci), junske (starija ekipa, zavrseni fakulteti, porodice, zaposlenja), skupljenih apsolutno
sa svih krajeva SFRJ. Ambijent u kojem ne mozes da izbegnes intenzivna druzenja sve i da hoces.

Od oko 750 vojnika, bilans je sledeci:

- 3 socijalna slucaja (Rom cergar koji uvek dobija 2 extra dana odsustva da pronadje svoju cergu,
Srbin iz Podujeva koji svaki mesec dobija nedelju dana da ode u nadnicu, cepa drva/kosi/unosi ugalj
da prehrani zenu bez zanimanja i petoro dece, jedno klasicno siroce, pitomac domova za nezbrinutu decu).

- 20-tak njih sa samo osnovnom skolom (mahom Albanci, par Bosanaca, Rom harmonikas iz Pariza,
miljenik kasarne, dosao da odsluzi vojsku pa da se zeni, sve po redu kako treba).

- 30% ljudi u starosnom dobu od 24-30 godina, mahom svi sa zavrsenim fakultetima, zaposleni,
dosli da otkace i tu obavezu. Ekonomisti, pravnici, inzenjeri, arhitekta, dva akademska slikara, jedan
operski pevac....zubari u susednoj kasarni, elektronci u drugoj susednoj kasarni, raketno-radarska
jedinica.

- od ostatka, gotovo svi (da kazem 68%) sa zavrsenom nekom srednjom skolom. Dobar broj sa
zanatskim skolama sa kojima mogu odmah da rade. Ogroman procenat oktobarske klase su upravo
upisali fakultete, posle vojske nastavljaju. Prema slucajnom uzorku (ljudi koje sam sretao posle,
u Beogradu na ulici, na sajmovima, na fax-u) - prakticno ga svako i zavrsio. Kurioziteta radi, medju
njima i jedan koji je posle predavao Odinu na ETF-u.

Prosecan, statisticki sklopljen lik: obrazovanje negde izmedju vise skole i fakulteta, zaposlen oko godinu
dana, neozenjen ili sveze ozenjen, sposoban da platom izdrzava porodicu.



Sta hocu da kazem - svoju pricu o promilima mozes slobodno da okacis o klin - nema veze sa mozgom.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 24.04.2012. u 18:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 17:06 - pre 146 meseci
Sto se teorije uzorkovanja tice:

Prvo sam ti ponudio par primera koji svojom a-statisticnoscu jezivo plasticno ilustruju vremena
i prilike (jazzer svetskog kvaliteta iz Kosovske Mitrovice, kosarkas + doktor nauka iz Moravica kraj Cacka).

Nije dovoljno - to su promili.

Zatim, potpunom metodom slobodnog izbora nabrajam taksativno, iz glave nekonstruisanu
sekvencu poznatih jasnih primera.

Nije dovoljno - jeste, njih je 30, a sve izmedju su nule, planktoni, paramecijumi, hlorele, pokoja
foka, i ogromno ledeno prostranstvo - nigde zive duse. Krajnji rezultat - tek nesto vise promila ?



Kad to ne bi predstavljalo puku intelektualno/literarnu onaniju + podcenjivalo inteligenciju i obavestenost
prosecnog posetioca ES-a, mogao bih da ti navedem narednih stotinu (pocevsi od Oskarovca iz Bilece
Dusana Vukotica, basketball hall-of-famera iz Mostara Drazena Dalipagica...), pa narednih hiljadu, i tako
redom.

To bi, predpostavljam, opet sve bili promili ?

Ako mogu iz svoje +/- 5 generacija da sklopim potpuno ubedljiv statisticki uzorak za ono sto tvrdim...

...narocito to mogu iz generacije rodjene 1950-tih od koje je ogromna vecina ostvarila potpunu realizaciju
karijere upravo u SFRJ....tj. nije imala jedinu perspektivu da napusta zemlju.




Ostavljam Odinu (koji to sigurno zna) da ti objasni kako i zasto relevantno, uniformno semplovanje
zivog statistickog uzorka dozvoljava da se zakljucak o 'tackama izmedju' odredi onim klasicnim decijim
'spajanjem tackica crticama' i kako i zasto ta slika nije prevara.



[Ovu poruku je menjao milanche dana 24.04.2012. u 18:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 17:16 - pre 146 meseci
@Shadowed

Citat:
Milanche, upravo na ta tri pitanja koja si citirao, a koja se u stvari svode na jedno, nije odgovoreno u ovoj temi.
Elem, koliko god primera uspesnih ljudi da je navedeno, nije dokazano da je to zasluga toga sto je u SFRJ bio socijalisticko drustveno uredjenje.


Voleo bih da cujem tvoju hipotezu - cija je zasluga ?

Ako je pre toga slabo bilo icega,
+
Ako je koincidentno, bas tada, stvoreno mnogo kvaliteta (prebrojivog/opipljivog/materijalnog + ljudskog)
+
Ako je posle toga sve u rasulu, i od kosarke preko muzike pa sve do nauke ne mozes ni saku jada da skupis
==================================================================

sta je to onda sto nase koke zaskace nocu a petao nije ?

Da nisu koincidentno, pukim slucajem SFRJ posecivali i u red dovodili svemirci sa Oriona, a mi greskom pomislili
da je sve zasluga komunjara ?

Da vratimo vreme unazad - ne mozemo. Da pronadjemo identicni parnjak Balkanu (geografija, istorija, kultura,
genetika) opita radi - ne mozemo, ne postoji. Sta nudis kao metodologiju ?

Uostalom - kao sto neko rece - burden of proof je na vama koji ste prvi rekli da je sve iz tog doba jad i beda.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 17:26 - pre 146 meseci
Citat:
milanche
- 30% ljudi u starosnom dobu od 24-30 godina, mahom svi sa zavrsenim fakultetima,

- od ostatka, ... Ogroman procenat oktobarske klase su upravo
upisali fakultete, posle vojske nastavljaju. Prema slucajnom uzorku (ljudi koje sam sretao posle,
u Beogradu na ulici, na sajmovima, na fax-u) - prakticno ga svako i zavrsio.


30% fakultetski obrazovanih ljudi, i povr' toga od preostalih 68% ogroman broj upravo upisao fakultete i ogroman broj zavrsio?!?!?
I to je reprezentativan uzorak SFRJ?!

Ma sta kazes!
Ti si sad udario u kompletnu sprdnju sa zdravim razumom.

Kakav je uopste smisao dalje polemike sa tobom...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 17:36 - pre 146 meseci
Samo da primetim pa moram da palim u studio...
Citat:
milanche: ...Uostalom - kao sto neko rece - burden of proof je na vama koji ste prvi rekli da je sve iz tog doba jad i beda.

Ne znam za druge ali ja nikada nisam rekao da je sve iz tog vremena jad i beda! Na kraju krajeva, uvek pricam da sam ja odlicno ziveo i nikada se nisam zalio na moj zivot tada u vreme SFRJ. Kao sto si nekoliko puta primetio, puno ljudi je:

Citat:
milanche: ... generacije rodjene 1950-tih od koje je ogromna vecina ostvarila potpunu realizaciju
karijere upravo u SFRJ....tj. nije imala jedinu perspektivu da napusta zemlju.
...

A i ja sam sam pri kraju SFRJ bio skoro na vrhuncu profesionalnog dela zivota, izgradio ime za koje se culo i u Zagrebu i u Skoplju... Cak i malo kasniji period je mozda finansijski bio nevidjeno dobar za mene! I to sam pricao, po raspadu SFRJ su moji tada zivi roditelji imali oko 4,5 maraka penziju (a pri tom je cale imao vrlo visoka primanja i samim tim i penziju!) mesecno a ja tad bas u to vreme zaradjivao najmanje 3.000 pa sve do, neretko, 5.000 nemackih maraka mesecno! Pa samo idiot moze da se zali na tako nesto, a ja nisam idiot, sigurno nisam!!!

Poenta je druge vrste, bar sto se mene tice. Ja sam samo reagovao na neke tvrdnje da je tada bilo "med i mleko" i da je bilo idealno sve, da nije bilo uopste kriminala i slicne gluposti!!! Pa nije bilo bas tako, to sam i pricao i to sam i dokazivao sa onim sto sam licno dozivljavao, bio ucesnik, znam iz prve ruke. I nista vise!

A da je to valjalo - trajalo bi i dan danas! A da imamo katastrofalne posedice mase dogadjanja bas iz tih SFRJ vremena - i to je cinjenica! I niko nije odgovorio na moje pitanje, koje nije ni malo naivno ni povrsno a glasilo je:
Kako je nastao SPS, izborima?!?! I da dodam tome, gde su svi ti ljudi koji su ili bas iz tog doba ili par generacija posle a bili tada i neposredno posle u vlasti?!?!?! To je sustina price! Posle SFRJ - SPS pa posle Milosevica ostade SPS! Sta je imao SPS - Sve sto je imala SFRJ (pa ono sto je ostalo u Srbiji!) i zgrade i ljude i vlast i SVE!!! To je poenta cele moje price, a da sam nezadovoljan mojim zivotom u SFRJ pa i do dan danas - to nikada nisam rekao!!!

Idem, vec kasnim, pa kad se vratim...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 17:38 - pre 146 meseci
milanche, ne bih baš da se mnogo mešam u diskusiju između tebe i Devangarija i Odina. Zato što mi to nadgornjavanje primerima i kontraprimerima ne leži baš mnogo.
Međutim tvoj primer iz vojske je ipak loš. Nisi naveo jednu ključnu činjenicu. U kom si rodu vojske služio. Osećam da je bio rod veze ili intendantura ili tako nešto. Ja sam prvi deo vojnog roka služio u školskom centru veze gde je sastav vojske bio još bolji nego kod tebe (imali smo jednog postdoktoranta čak, jedan je bio šahista koji je na moje oči igrao simultanku sa dvojicom napamet, okrenut leđima, a bio je i Marko Somborac koji danas crta stripove u Blicu). Ali posle su me prekomandovali u kasarnu gde je artiljerija i OMJ. Pa ne bi verovao. Više od pola vojske je imalo krivični dosije u civilstvu.

A što se tiče pojedinačnih primera u okruženju, mislim da nisi u pravu. Znam sigurno da i Bugarska i Rumunija imaju jaku intelektualnu elitu. To što oni nama uglavnom nisu poznati, to je druga stvar. Ali evo ti, Rumunija je učestvovala sa svojim timom u X-Prize za Google. Nije mala stvar. Neki inženjeri tamo su pravili neke kosmičke letilice.

Paradoks egalitarizma u SFRJ je bio upravo taj što je to obrazovanje bilo dostupno svima i besplatno ili "besplatno", a ipak je na kraju samo 5% ljudi visokoobrazovano. Da ne govorim o broju nepismenih i funkcionalno nepismenih. Mislite o tome.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 17:46 - pre 146 meseci
kad budemo imali drzavu bolju od SFRJ ja cu rado prvi pljunuti na SFRJ i njenom socijalistickom samoupravljanju !
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.04.2012. u 17:48 - pre 146 meseci
Citat:
Ma sta kazes!
Ti si sad udario u kompletnu sprdnju sa zdravim razumom.


Kako laze-e-e-em.....daj mi molim te posalji vec jednom taj manual da znam sta da pricam.

@mist - nekoliko pesadijskih ceta, ABHO ceta, vod vojne policije.
Najodvratnija kasarna u celom garnizonu, oficiri svi kaznjenici/degradirani
osim komandanta kasarne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209000 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.