Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za konektovanje na Win7 PC traži se user/pass?

[es] :: SOHO Networking :: Za konektovanje na Win7 PC traži se user/pass?

[ Pregleda: 1184 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Za konektovanje na Win7 PC traži se user/pass?16.02.2012. u 17:49 - pre 148 meseci
Klasično pitanje na koje bi trebalo da znam odgovor. Želim sa mobilnog (drugog uređaja) da se konetujem na Win7 PC koji je u kućnoj mreži i traži mi user/pass koji ne znam. Šta on meni konkretno traži i gde se to menja? Ukucao sam user/pass koji unosim kada startujem Win7 i neće s time. Win7 ima samo jednog user-a, to sam ja, on je admin i ima password.

Imam kućnu WiFi mrežu sa tri računara, Win7, XP i XP. Svi računari se "vide" i "šeruju" izabrane foldere. Više se ne sećam gde sam šta podešavao jer je bilo "u hodu", ali zasigurno nisam stavljao nikakve šifre. Komp koji ima Win7 je došao kao OEM instalacija; XP komp ga vidi (pristup šerovanim folderima), vidi i on njega, ništa nisam podešavao (ili se ne sećam!).

Danas sam na smartphone-u (Android) skinuo ES File Explorer aplikaciju koja mi dozvoljava da browse-ujem Home netwoking mrežu. Vidi oba kompa. Kliknem na XP računar, daje mi pristup odmah, ne traži user/pass, otvaram DOC fajlove, video. Kliknem na Win7 računar (vidi se lokalna IP adresa na slici), i -- ne znam šta da ukucam:




Uneo sam svoj Win7 user/pass za logovanje, ne ide. Odem u Win7, Networking i vidim da postoji nešto što ze zove Homegroup password (random niz znakova). Međutim, to nisam unosio sa drugog XP kompa, na XP-u ne bih ni imao gde to da unesem. Idem dalje, mislim da je ovo:
Citat:
HomeGroup connections:
- Allow Windows to manage homegroup connections (aktivno)
- Use user account and passwords to connect to other computers.

Da li ovo treba da promenim? Ako da, hoće li to da promeni kako mi do sada XP računari pristupaju? Hvala, znam da je pitanje skroz početničko.
 
Odgovor na temu

yellow pinky
Niš

Član broj: 28354
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Za konektovanje na Win7 PC traži se user/pass?16.02.2012. u 18:06 - pre 148 meseci
Probaj da u gornjoj opciji ( u odnosu na onu koju si naveo) isključiš password protected sharing i ne bi trebao da ti traži username i password za pristup.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Za konektovanje na Win7 PC traži se user/pass?

[ Pregleda: 1184 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.