Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CKeditor problem sa citanjem iz baze

[es] :: PHP :: CKeditor problem sa citanjem iz baze

[ Pregleda: 1161 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon CKeditor problem sa citanjem iz baze16.02.2012. u 14:53 - pre 148 meseci
Drustvo imam problem sa CKEditorom.
Koristim ga u svom CMS-u kada kreiram nove strane sajta i kada menjam postojece.
Problem nastaje kada hocu da izmenim postojecu stranu ja zelim da se u textarea telu prikaze sadrzaj te strane koju menjam.
Sve to radi na obicnoj textarei ali problem nastaje kada ja to hocu da prikazem u u ckeditoru....

Malo da vam pojasnim bolje, dok sav sadrzaj kolone u bazi (content) ne sadrzi ni jedan html tag ckeditor nomralno radi. Npr "Hello ES".
Cim modifikujem neki tekst i upisem u bazu npr. <h3>Hello ES</h3> meni nestane ceo ckeditor i prikaze mi obicnu textarea bez ikakvog rezultata.

Evo koda koji koristim

Code:

<?php foreach($value as $row):?>
    <script type="text/javascript" src="<?php echo base_url();?>'plugin/ckfinder/ckfinder.js"></script>
    <script type="text/javascript">    
              var editor = CKEDITOR.replace( "editor1" )
              editor.setData('<?php echo $row->body; ?>')
         CKFinder.setupCKEditor( editor, "'<?php echo base_url();?>'plugin/ckfinder" ) 
    </script>
<?php endforeach;?>    


Pokusavao sam da izbrisem beline ili da formatiram sadrzaj ali nevredi, pokusao sam sa svim mogucim string funkcijama i neide.

Code:
editor.setData('<?php echo trim($row->body); ?>')


Nerazumem zasto jer kada stavim

Code:
editor.setData('<?php echo $row->page_name; ?>')

$row->page_name mi je kolona u bazi koja sadrzi ime stranice

Sve normalno radi i kada je vrednost u bazi sa HTML tagovima i kada nije.

Cim stavim $row->body i unutar tabele se nalaze html tagovi ili beline on pobrljavi i neprikazuje uopste ckediot vec obicnu textarea bez ikakvih rezultata.

Radim na CI FW.

Jel ima neko resenje. Unapred hvala


Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.13.34.95.customer.cdi.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: CKeditor problem sa citanjem iz baze16.02.2012. u 15:12 - pre 148 meseci
ne radi (iliti "puca") jer ubacujes neki html ili tag u javascript koji pravi JS error, pogledaj javascript konzolu. Evo ti primer problema
$stranica = "moja stranica i moj <strong>sadrzaj</strong> i jos neki div <div id='ID'></div>";

i to kad ubacis u html dobijes

Code:

editor.setData('moja stranica i moj <strong>sadrzaj</strong> i jos neki div <div id='ID'></div>')

i onda se tvoj string zavrsava ispred ID i ostatak nije validno.


Bolje vidi kako da editor sam pokupi sadrzaj iz text polja, znam da to tinyMCE i ostali popularni umeju a sigurno i CKE to ume, vidi kako samo se to radi. Znaci umesto da ti editoru kazes sta je sadrzaj kazes mu koje polje da gleda i da zameni svojim prisustvom
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: CKeditor problem sa citanjem iz baze16.02.2012. u 15:39 - pre 148 meseci
Citat:
Znaci umesto da ti editoru kazes sta je sadrzaj kazes mu koje polje da gleda i da zameni svojim prisustvom


Cek ja sam bas slab sa JS-om pa bas i ne kapiram, jel imas neki primer?


Mislis da u <textarea> definisem id i pomocu tog id-a da citam sadrzaj.

Code:

<textarea id='editor'> 
       $rezultat = $row->body;
</textarea>



Nevredi nekapiram. Jel imas neki primer ili baci neki link.

Hvala unapred.

DOPUNA:

Uradio sam helper to sto si rekao, i sada radi cita samo jos da sredim file upload i finder jer sam morao ceo kod da menjam

[Ovu poruku je menjao alfa-pro dana 16.02.2012. u 16:49 GMT+1]
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: CKeditor problem sa citanjem iz baze

[ Pregleda: 1161 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.