Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Početci programiranja u java

[es] :: Java :: Početci programiranja u java

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5619 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BorG_IpoX
Računovodstvo, IT konsultant
Freelancer
Doboj

Član broj: 152632
Poruke: 17
62.113.12.*



+1 Profil

icon Re: Početci programiranja u java20.06.2012. u 12:45 - pre 143 meseci
ljudi, meni zbilja treba pomoc... imam niz problema zbog kojih sam se isfrustrirao i malo izgubio volju...
treba mi neki nacin da se vratim... uzasno puno vremena sam izgubio dok sam sredio razvojno okruzenje, eclipse...pa ga pokusavao povezati sa apache serverom, al bezuspjesno, jer u eclipse nema, kako u tutorijalima pise, opcija da eclipse upozna server apache...
naucio sam par osnovnih programa, medjutim od toga se nisam maknuo, citao sam knjige, ali nista konkretno iz toga nisam izvukao...
treba mi pomoc kao budali, tacno i konkretno sta i kako da radim... molim vas, ako ko ima vremena i volje... bio bih mu zahvalan...
 
Odgovor na temu

Fiki035

Član broj: 88665
Poruke: 75



+9 Profil

icon Re: Početci programiranja u java28.06.2012. u 11:01 - pre 143 meseci
Nema tu velike filozofije, ako znas c++ i koncepte OO jezika ostalo je samo stvar vezbe i rutine. Java pruza mnogo mogucnosti, ali sve zavisi sta tebi treba, ne mozes da sednes i da kazes sada cu da naucim Javu u narednih sest meseci, vec je najbolje da uzmes neku knjigu, krenes te osnovne primere odradis, napravis neke konzolne programe, da osetis malo kako sta. Onda uzmes neki manji prjekat da radis samostalno, tu ces vec mnogo da se namucis, ali vec sledeci ce ti biti laksi i tako dalje. Najbitnije je da naucis kako lepo i struktuirano da napravis svoj program, znaci da znas kada dobijes zadatak da ga podelis na celine, da tamo gde treba napravis interfejs, da program podelis na klase itd. To je najbitnije, ali za to treba i vezba i talenat. I znaj jednu stvar koji god problem da imas knjiga ti ne treba, sve sto ti zatreba imas u Javinim bibliotekama koje imas na tvom kompu pronadji taj folder i procackaj ga da vidis sta otprilike tu ima, kako budes radio upoznavaces jednu po jednu biblioteku, na sajtu Oracla imas tutrijale i help i sve to ce ti biti potrebno da resavas probleme na koje ces nailaziti. Znaj samo vezba i vezba i naravno ako si vec u toj firmi verujem da imaju nekog starijeg Java programera, ako da onda se brzo sprijatelji sa njim i kradi mu zanat :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Početci programiranja u java

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5619 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.