Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

optimizacija i dodatni problemcici

[es] :: SOHO Networking :: optimizacija i dodatni problemcici

[ Pregleda: 1531 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

babac90
Mirza Babović
Student
Tuzla

Član broj: 298609
Poruke: 2
89.146.169.*



Profil

icon optimizacija i dodatni problemcici03.02.2012. u 22:08 - pre 148 meseci
Dobra Vecer! Eh ovako, imam dva problema.

Posjedujem dva routera, jedan je BILLION BiPAC 7401VGP R4 a drugi je ZTE ZXDSL 831CII.

Prvo cu obrazloziti problem vezan za router BILLION.
Problem je u tome što konekcija pada svako malo. Posjedovao sam neki modem dugo vremena i nakon što se pokvario, nabavio sam ovaj. Sa prijašnjim routerom mi konekcija nikad nije padala dok nisam stavio ovaj router. Zvao sam ljude u telekomu rekli su da oni nemaju nikakve veze, to jeste da je linija uredu što znači da je do modema. Učitavam stranice nekih 5 minuta otprilike i onda samo padne konekcija i nakon 30 sekundi ponovo dodje i tako svakih 5 minuta. Raspalim sa rajom call of dutya preko neta odjednom samo padne konekcija. Zna li neko do čega može biti?? Svako misljenje je dobrodoslo! (pozitivna strana ovog routera je sto je ping sa ovim routerom oko 15)

Problem drugog routera, to jeste ZTE ZXDSL 831CII je u tome sto je ping visok za razliku na prethodni router. Posto mi, kako sam vec naveo, u BILLION routera pada konekcija svakih 5 minuta, ja sam bio primoran nabaviti novi router (u ovom slucaju ZTE). Konekcija je uredu, znaci nikad ne pada i brzina se drzi na maximumu (4096/384), ali je ping oko 60 pa nekad i 90. Zanima me da li mogu optimizovati kako router da mi bude ping kao i u BILLION routera??


Prijatelji su me savjetovali da dođem na ovaj forum jer cu kao dobiti u kratom roku odgovor na moj problem!

1) BILLION router bih rado koristio ali nazalost konekcija često pada i zanima me da li mogu kako to srediti?
2) ZTE router koristim jer nemam drugog izbora, ali ping je uzasan i zanima me postoji li nacin da se on optimizuje da bude sto manji ping?


Svako misljenje je dobrodoslo! Hvala unaprijed! :) Ako jos sta treba pojasniti samo recite, stvarno mi je stalno da rijesim makar jedan od ova dva problema.


slike routera:

BILLION



ZTE




 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: optimizacija i dodatni problemcici04.02.2012. u 03:28 - pre 148 meseci
Citat:
Konekcija je uredu, znaci nikad ne pada i brzina se drzi na maximumu (4096/384), ali je ping oko 60 pa nekad i 90. Zanima me da li mogu optimizovati kako router da mi bude ping kao i u BILLION routera??


verovatno drugacije inicira data path, na jednom bude "fast" na drugom "interleaved", mada bi to trebao telekom da definise, ako je to u pitanju jedino resenje je pobosljanje same linije (parice),

a i 60ms nije bas toliko strasan ping
 
Odgovor na temu

babac90
Mirza Babović
Student
Tuzla

Član broj: 298609
Poruke: 2
*.PPPoE-2546.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: optimizacija i dodatni problemcici04.02.2012. u 08:56 - pre 148 meseci
Zvao sam ja telekom, prebacivali su me na drugu paricu ali je opet isto.

60 i nije visok ping, ali za razliku na BILLION modem koji mi pruza ping 15 to je velika razlika, pogotovo za mene sto igram mp igre.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: optimizacija i dodatni problemcici

[ Pregleda: 1531 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.