Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Udaljeni pristup fajlu sa drugim nalogom

[es] :: .NET :: Udaljeni pristup fajlu sa drugim nalogom

[ Pregleda: 1323 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maddog_srb
Cacak

Član broj: 192945
Poruke: 129
*.ts.fujitsu.com.



+24 Profil

icon Udaljeni pristup fajlu sa drugim nalogom01.02.2012. u 16:01 - pre 147 meseci
Imam remote fajl oblika \\server\f1\f2\f3\fajl.mdb i korisnicki nalog sa kojim je omoguceno pravo citanja fajla, Username = user, Password = pwd

Ono sto je meni potrebno je, kako da otvorim ovaj fajl iz C#-a?

Probao sam OleDbConnection, ali ne znam kako da prosledim podatke o korisniku sa kojim pokusavam da otvorim fajl,
pa sam zatim presao na opciju WNetAddConnection2A iz mpr.dll, ali ona trazi share-ovan folder, kojima ja ne mogu da pristupim, jer nisu shareovani za moj korisnicki nalog.

U pitanju je Access db, bez username-a i password-a, i imam pravo otvaranja tog fajla, ali ne i share-ovanje nekog od foldera iz navedene putanje...
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Udaljeni pristup fajlu sa drugim nalogom02.02.2012. u 06:27 - pre 147 meseci
Citat:
maddog_srbi imam pravo otvaranja tog fajla, ali ne i share-ovanje nekog od foldera iz navedene putanje...

nije mi jasno kako ti mozes da imas pravo da sherujes folder na drugoj masini... kako ti je dato pravo otvaranja fajla ako nemas pristup fajlu ili lokaciji na kojoj se fajl nalazi?
koliko ja znam, tom folderu i njegovom sadrzaju ne mozes pristupiti ukoliko nije sherovan... mozda postoji neka druga metoda ali ja zna nju ne znam...
taj folder mora biti sherovan i njemu/njegovom sadrzaju se mogu odrediti privilegije ko sta moze raditi...
 
Odgovor na temu

maddog_srb
Cacak

Član broj: 192945
Poruke: 129
*.ts.fujitsu.com.



+24 Profil

icon Re: Udaljeni pristup fajlu sa drugim nalogom02.02.2012. u 11:48 - pre 147 meseci
Folder jeste sherovan, ali meni (mom nalogu) nisu data prava pristupa. Nisam se lepo izrazio, ne zelim ja da sherujem taj folder, vec sam mislio da ga mapiram, ili sta god je potrebno da bih otvorio taj fajl iz koda (a ne uspevam da ga mapiram)...

Taj user koji ima prava pristupa je dummy user, koji treba samo da omoguci citanje tog fajla, ali ne i da se sa njim logujem na sistem... Kada se ipak logujem sa tim nalogom (cisto da testiram da li moze da se otvori fajl) ja mogu da otvorim fajl samo ako unesem punu putanju do njega \\server\f1\f2\f3\fajl.mdb ali ni jedan folder izmedju ne mogu da izlistam/otvorim. Zanima me kako u kodu da se prijavim kao dummy user kako bih samo otvorio fajl, bez da mapiram neki od foldera izmedju (jer ne znam kako iz koda to da uradim)...

Da li moram reci adminu tog servera da mi mora dati prava mapiranja ili sta god, za taj poslednji folder iz navedene putanje?
 
Odgovor na temu

maddog_srb
Cacak

Član broj: 192945
Poruke: 129
*.ts.fujitsu.com.



+24 Profil

icon Re: Udaljeni pristup fajlu sa drugim nalogom02.02.2012. u 15:26 - pre 147 meseci
Resio sam problem tako sto je admin servera dao RW prava mom nalogu za navedenu putanju. Hvala u svakom slucaju. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Udaljeni pristup fajlu sa drugim nalogom

[ Pregleda: 1323 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.