Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7209 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a01.02.2012. u 20:50 - pre 148 meseci
Citat:
Binary Mind: Kakvo te kuciste interesuje?

Što manje. Ali to je $skupo$. Atraktivnost nebitna (ne vidi se), tišina vrlo poželjna. Upravo sam prošpartao ponudu, nema ničeg drugog sem relativno malog Bluberija koji sam gore naveo sa linkom (KDE mi rečeno da izbegnem).
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a01.02.2012. u 20:59 - pre 148 meseci
Moze ovo...
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a01.02.2012. u 23:42 - pre 148 meseci


Ali gde tu da stavim optički drajv? Jeste, rekao sam da neću na mikroATX ploču stavljati nikakve kartice, ali mi ipak treba DVD-drajv, i da kućište može da primi dva 3,5" interna HDD-a.
Citat:
With micro-ATX board: Slim ODD x 1, 2.5" HDD x 2

On prima samo HDD-ove za laptop računare, 2,5", ako ne grešim:
Citat:
Excellently cooled slim enclosure to support up to 65W CPU

Zatim, podržava procesor do 65W. Da li se to odnosi na Thermal Design Power (W)? Za i3-2100 TDP je 65W.
Mini ITX je format ploča za netbook/notebook laptop računare?
Kućište je super, sa napajanjem od 150W (da li je to dovoljno?) cena je 5.000 din, ali ne može HDD i DVD. Možda neko drugo? Šta misliš o onim jeftinim Bluberi?

I da, hvala!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 00:19 - pre 148 meseci
Pa rekao si sto manje to bolje... Nije problem naci slim optiku Ima ovo kuciste da se nadje bez napajanja, a blueberry ima TFX napajanje PSB150 od 150W koje moze da se kupi posebno. Problem kod ovog kucista je za hard diskove

Mada sudeci po tvojim potrebama mozda je bolje nesto ovako...

Za vise mesta mozda nesto ovako ili ovako...


[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 02.02.2012. u 01:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 04:51 - pre 148 meseci
Hvala na predlozima! Jako mi se dopada LC-2049MB koje košta 3.750 din sa napajanjem od 300W. Istina, može samo jedan 3,5" HDD unutra ali to je ok. Imam 3,5" LC-POWER rack za drugi HDD (storage 2TB).



Širina je svega 10cm! Ima slajder koji otkriva DVD i standardnu opremu prednjeg panela. Sem toga, i dužina i visina su manje od svih ovde ostalih, ovde spomenutih kućišta. Pitanje je samo, koliko je tiho (glasno?) ovo kućište/napajanje koje ide uz njega (LC300SFX V3.21).

Kako si rekao da sklapaš računare, pretpostavljam da si bio u kontaktu sa Bluberi modelom koji si predložio (isto je manji, nisam ga video ranije), kao i ova tri LC-POWER modela -- koji bi preporučio? Neka primedba na gornji model?

(BTW, koje snage napajanje mi je potrebno za i3-2100 + mobo + 1 HDD + 1 eksterni HDD + USB stikovi? Zašto i koliko je tu bitna voltaža, vidim da neki spominju i to?)


Edit:
Drugi deo: pošto je ovde tema GPU, imam još jedno pitanje. Može li opisno poređenje ovih GPU:

Intel HD 2000 vs. HD 3000 vs. AMD Radeon HD 6310 vs. AMD Radeon HD 6550D

(Pitam jer sam HD 2000 malo probao, uz i3-2125 za 2.000 din više dobija se nešto brži takt i HD 3000 grafika, dok HD 6310 imam na notebooku.)

[Ovu poruku je menjao owim dana 02.02.2012. u 06:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 06:54 - pre 148 meseci
Zaista ponekad i pored najbolje zelje ,ne znam sta da napisem povodom ovakvih kontradiktornih izjava.
Koliko sam uspeo da vas shvatim, vi za sebe tvrdite da niste Intel Fanboy a u celoj temi gazite AMD .Sta pokusavate da dokazete ? Da je AMD-ov 3650 sa 320 strim procesora gora solucija od i3-2100 ? Uporedjujete po grafickoj snazi Kamion i bicikl ?
Ja se zaista nadam da se samo salite ,cisto zbog vas da vam se ne podsmevaju ljudi ,koji se iole razumeju u hardver a koji nas prate .
Globalno gledajuci ,Intel i pored najbolje zelje ne moze prici AMD-u kad se bije bitka za jeftino trziste. Razlog je jednostavan ,AMD jos na samom pocetku radio Intelove klonove i dobio jeftino trziste .Tacka.

Konkretno u vasem slucaju i3-2100 je dzaba brzi u racunski intezivnim operacijama, kad je ocajno spori u 3D igricama i okruzenju . Da ne pricamo o podrsci za DX11 !
AMD-ov Liano, nudi za manje para ,da mozete recimo igrati pojedine igrice u najnovijem DirectX 11, i sve najnovije tehnologije koje ga prate u 32nm procesu proizvodnje a konkretno je smesno i samo poredjenje sto se tice kvaliteta prikazivanja HD Filma ,o kome toliko govorite u predhodnim postovima .
Ne mozete da vidite razliku u prikazivanju i kvalitetu HD filma ? Nije -nego !
Da ne pisem o internom CrossFireX rezimu rada sa grafikom integrisanom na samom APU .

Pisite i postavljate pitanja realno i budite fer ,ponajvise zbog neiskusnih korisnika koji dolaze da citaju ES , mada sam gotovo siguran da vam Otellini sigurno nece platiti reklamu ni dinara .

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 07:52 - pre 148 meseci
@owim, test koji si radio sa cetri uporedna VLC playera, zapravo ni jednom nisi upotrebio graficku za decoding, vec je sve islo preko CPU-a to ti garantujem. Intel HD Graphics ne da je losh, nego on jednostavno, sa trenutnim softwerom jednostavno ne moze da da soft playback, ja trenutno imam Intel HD graficke u laptopovima sa slabijim intel celeron procesorima, i da bih gledao 1080p moram da palim DXVA koji ne da nece da radi u VLC-u, MPC i ostalim playerima vec moram da koristim Microsoft decoder koji nije bas optimizovan i sve to radi na ivici.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 13:15 - pre 148 meseci
Citat:
Teratron:Konkretno u vasem slucaju i3-2100 je dzaba brzi u racunski intezivnim operacijama, kad je ocajno spori u 3D igricama.
AMD-ov Liano, nudi za manje para ,da mozete recimo igrati pojedine igrice u najnovijem DirectX 11.

Hvala, ali ja ne igram igrice, te mi ova prednost ama baš ništa ne znači (bilo napisano). Nije za manje para, sem neznatno i u modelima koji ne mogu da se porede.
Citat:
konkretno je smesno i samo poredjenje sto se tice kvaliteta prikazivanja HD Filma ,o kome toliko govorite u predhodnim postovima

Smešno je što sam se obratio ES zajednici i pitao da li je takav test merodavan (jer ja to ne znam)? Mislim da nije smešto, jer se na polju hardvera smatram početnikom.
Citat:
Ne mozete da vidite razliku u prikazivanju i kvalitetu HD filma ? Nije -nego !

Tako je, nije bilo razlike. Na i3-2100 računaru bez eksterne grafike pustio sam paralelno 4 HD filma u 4 prozora i sve je išlo savršeno (video, audio). Ko ne veruje, nek proba! Kao da sam ja znao da će tako ići. Uporedio sam sa AMD E-350 sa kojim nisam mogao 2 HD filma da pustim u isto vreme.
Citat:
Da ne pisem o internom CrossFireX rezimu rada sa grafikom integrisanom na samom APU.

To ne znam ni šta je.
Citat:
Pisite i postavljate pitanja realno i budite fer

Ako neko misli da postavljam pitanja s predumišljajem (zadnjom namerom) i da me plaćaju CIA, Intel i Vatikan... zašto uopšte odgovaram na ovo?

Citat:
Shon3i: @owim, test koji si radio sa cetri uporedna VLC playera, zapravo ni jednom nisi upotrebio graficku za decoding, vec je sve islo preko CPU-a to ti garantujem.

Zašto mi onda predlažu AMD A6/A8 platformu "za puštanje filmova" i "zbog bolje grafike", ako to odrađuje CPU, a glavni AMD favorit je GPU?

Moguće da je moj test sa 4 uporedna VLC plejera uradio to što si rekao, ja to ne znam, i zato sam i postavio post ovde. Ako VCL testom nisam testirao HD2000 grafiku, kojim testom to da uradim, ali za potrebe onoga što je meni potrebno, naveo sam (ne igara). Želeo bih da osetim gde je "limit" HD 2000 GPU-a da znam pre kupovine. Ako je nisko, da se "prešaltujem" na AMD, na koji niti sam gadljiv, niti ga pljujem, a i sam ga posedujem.
Citat:
Intel HD Graphics ne da je losh, nego on jednostavno, sa trenutnim softwerom jednostavno ne moze da da soft playback.

Kako to da testiram?
Citat:
Ja trenutno imam Intel HD graficke u laptopovima sa slabijim intel celeron procesorima, i da bih gledao 1080p moram da palim DXVA koji ne da nece da radi u VLC-u, MPC i ostalim playerima vec moram da koristim Microsoft decoder koji nije bas optimizovan i sve to radi na ivici.

Imam i laptop HP 530 15" (iz 2008-e), Intel Core duo T2300E @ 1,6GHz, grafika Mobile Intel 945 Express. On pušta 1080p video bez problema, ali jedan video, i to mu se zavrti ventilator. Da li je za puštanje ovog filma zadužen CPU ili grafika 945?
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 13:52 - pre 148 meseci
Moras u decoderu od playera koji koristis da upalis DXVA opciju, na taj nacin kompletan decoding prepustas GPU-u, dok gledas film, zauzece procesora (CPU) bi trebalo biti ispod 5%, sa druge strane test radjen sa cetri simultanih playera je nevalidan nest zato sto video render ne moze 4 pa cak ni 2 puta da zauzme excluzivno graficku kartu/zvucnu kartu, i directshow sistem takodje ne moze da iznese 4 istih lanaca filtera, tako da vec u drugom pustanju, se pozivaju drugi slobodni filteri. Pa iz tog razloga je moguce seckanje, ono sto si ti dokazao ovde je da i3 vise nego jak procesor i moze da iznese 4 razlicita decodera/rendera, bez i da koristi GPU. Sa time sto ne verujem da ce sa ukljucenim GPU-uom, isto ponasati, zbog lose kompatibilnosti Intel-a i open source decodera.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 14:24 - pre 148 meseci
Necu vise da ulazim u diskusiju o tome koji je procesor bolji i zbog cega, ali odgovoricu na pitanje sa kucistima. Radio sam dosta sa Blueberry kucistem koje sam predlozio ali ne u skorije vreme. Tacnije ne od kraja 2008. god. Nisam primetio da je bucno unutra kada se upakuju sve komponente. Pamtim ga kao kuciste u koje sam mnogo lako i brzo pakovao komponente posto sam uglavnom pakovao integruse ili eventualno neku low profile graficku. Za razliku od prethodno navedenih LC Power kucista, ovo Blueberry kuciste nema front HD audio. Od navedenih LC kucista radio sam sa LC-2049MB i LC-2019MB. Takodje nikakve probleme sa bukom nisam primetio. Sva kucista primaju ATX napajanja tako da ako se stock napajanja pokvare ili nisu dovoljno snazna, ista se uvek lako mogu zameniti za jaca, ispravna ili tisa napajanja...
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 14:36 - pre 148 meseci
Citat:
Binary Mind: Od navedenih LC kucista radio sam sa LC-2049MB i LC-2019MB. Takodje nikakve probleme sa bukom nisam primetio. Sva kucista primaju ATX napajanja tako da ako se stock napajanja pokvare ili nisu dovoljno snazna, ista se uvek lako mogu zameniti za jaca, ispravna ili tisa napajanja...

Hvala! Pošto mi je favorit LC-2049MB koji si imao u rukama, da li bi to bio "best buy" za ovo što tražim? Cena mi je svakako ok, dimenzije ok.


@Shon3i
Hvala za dobar osvrt na nešto što nisam znao. Gde će onda zapravo HD2000 udariti u limit za potrebe koje sam naveo? Ako možeš, uporedi mi GPU grafike: Intel HD 2000 vs. HD 3000 vs. AMD Radeon HD 6310 vs. AMD Radeon HD 6550D.

S druge strane, bravo za i3-2100, neka je to uradio CPU, ali on je filmove pustio i zadatak obavio! :)
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 14:58 - pre 148 meseci
Vidite, nemam ja nameru da ista dokazujem ovde i izmisljam toplu vodu . Ja vam to mogu reci najprostijim recima


Citat:
Na i3-2100 računaru bez eksterne grafike pustio sam paralelno 4 HD filma u 4 prozora i sve je išlo savršeno (video, audio). Ko ne veruje, nek proba! Kao da sam ja znao da će tako ići. Uporedio sam sa AMD E-350 sa kojim nisam mogao 2 HD filma da pustim u isto vreme.


Vi jednostavno neznate sta pisete .
Mislim da nemate 4 pari ociju poput pauka pa da gledate 4 HD filma u 4 prozora ,osim toga nemate super culo da raspoznajete mesavinu 4 razlicita audio izvora u supi zvukova.

Vi ste totalni Intel fanboy i to se vidi iz svake vase napisane reci .Po vama je jedno Intelovo jezgro bolje nego 8 AMD-ovih ,samo zato sto ima Intelovu nalepnicu .
Jednostavno ako ste toliko naivni da verujete u ono sto pisete, ne slusajuci sta vam kazu ljudi koji zive od racunara, stalno ponavljajuci kao papagaj jednu te istu stvar u svojim postovima , onda verujte ali nemojte da ubedjujete druge .
Ovo nije sajt tipa (onog sa prikazanim hardverom gde se obicno pise kome je veci) Intel vs AMD sa ucesnicima koji pomeraju granice galaksija .

I na kraju mog obracanja vama evo malo boljeg objasnjenja da shvatite ono o cemu smo vam vec pisali

Citat:
Intel Celeron i Pentium modeli su osetno brži u računski intezivnim operacijama ali očajno spori u 3D igricama. Oni su idealno rešenje ukoliko planirate da u početku potrošite malo novca a kasnije takav sistem nadogradite zasebnom grafičkom karticom. Problem je odsustvo DX11 podrške i nešto skuplje ploče, posebno one sa integrisanom USB 3.0 funkcijom kao i ograničenje u pogledu raspoloživih broja SATA 6 Gbps konekcija za diskove.

Sa druge strane AMD sa A6-3500 procesorom nudi sve najnovije tehnologije: mnoštvo SATA 3 konekcija pa čak i eSATA priključke kao i integrisani USB 3.0 protokol za komunikaciju sa periferijama. Pri tome ima sasvim pristojnu grafiku sa kojom se mogu igrati i najnovije DirectX 11 igrice. Dakle ako želite jeftin PC sa minimum ustupaka po pitanju najnovijih tehnologija, onda je ovo procesor za vas, pri tome vas niko ne sprečava da i ovaj sistem u nekom budućem periodu nadogradite moćnijom 3D grafičkom karticom koja će u nekim slučajevima (modelima) raditi u internom CrossFireX režimu rada sa grafikom integrisanom na samom APU procesoru.


Izvolite i link http://bozzabench.com/Tests/Te...istupacna-Llano-platforma.aspx

Imate na puno mesta koje nebih da navodim zbog politike foruma

Od mene toliko .


 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 15:03 - pre 148 meseci
@owim

E vidis. Sad se vise ne secam da li je taj LC-2049MB isao sa ATX ili SFX napajanjem od 300W ali bice da je bio sa SFX napajanjem od 300W. Ima na trzistu da se nadje i SFX napajanja jacih od stock napajanja koje ide uz ovo LC Power kuciste. Isto dobro kuciste. Samo jednom sam imao prilike da pakujem neku Intel mini-itx integrusu u isto i nije bilo nikakvih problema sa bukom.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 15:35 - pre 148 meseci
Citat:
Binary Mind:E vidis. Sad se vise ne secam da li je taj LC-2049MB isao sa ATX ili SFX napajanjem od 300W ali bice da je bio sa SFX napajanjem od 300W. Ima na trzistu da se nadje i SFX napajanja jacih od stock napajanja koje ide uz ovo LC Power kuciste. Isto dobro kuciste. Samo jednom sam imao prilike da pakujem neku Intel mini-itx integrusu u isto i nije bilo nikakvih problema sa bukom.

Koja je razlika između ATX i SFX napajanja? Da li je za ovo što je meni potrebno (nabrojao sam potrošače) dovoljno stock napajanje? Hvala!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a02.02.2012. u 16:12 - pre 148 meseci
SFX (Small Formfactor eXtended) su malo manja i tanja napajanja od klasicnih ATX (Advanced Technology eXtended) napajanja. Stock napajanje ce biti i vise nego dovoljno, medjutim ako se pokaze da nije dovoljno u slucaju da odlucis da ubacis neku izdvojenu grafiku ili napajanje jednostavno crkne ima dobrih zamena na trzistu. Primeri su Chieftec DPS-300AB-9C i LC Power LC380M...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Intel i3-2100 i upotrebljivost GPU-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7209 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.