Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik kao web proxy ali na malo drugaciji nacin

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik kao web proxy ali na malo drugaciji nacin

[ Pregleda: 1984 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Mikrotik kao web proxy ali na malo drugaciji nacin26.01.2012. u 12:48 - pre 149 meseci
Nije bas wireless ali jeste Mikrotik pa se nadam da nisam pogresio mesto.

Potencijalni klijent hoce da uzme neki proxy koji je jeftin a da moze da radi ono sto im treba. Pao mi je na pamet odmah Mikrotik posto nije tako skup a moze da radi i filtriranje saobracaja. Posto je to mala mreza (7 korisnika), kapiram da ne mora da ima nesto jako sto bi radilo kao transparentni proxy.
Razmisljam se da predlozim ovo:

MikroTik miniRouterBOARD RB750UP sa 5 x LAN / WAN portova 10/100Mb/s, VPN ruter / Firewall / Bandwith manager, Atheros AR7241 CPU, 32MB RAM, USB port, 4 PoE (pasivna) porta, RouterOS L4 sa internim kućištem i adapterom

Kapiram da je licenca dovoljna za to sto im treba. E sad, ono sto je tu problem jeste da hoce jedan komp da ide slobodno na net a ostalima da se preko white liste dozvoli pristup samo odredjenim sajtovima a sve ostalo zabrani.

E sad, zanima me moze li ovo da se izvede sa ovim MT-om i da li ce to da radi ok (u smislu da je preslabo) ili da trazim drugo resenje?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Mikrotik kao web proxy ali na malo drugaciji nacin26.01.2012. u 13:19 - pre 149 meseci
naravno da moze, i to ne mora nista preko proksija...
 
Odgovor na temu

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Re: Mikrotik kao web proxy ali na malo drugaciji nacin26.01.2012. u 13:51 - pre 149 meseci
U principu ovo sto mi treba i nije proxy u punom smislu posto nece ni raditi kesiranje saobracaja. Bitno mi je samo bilo da budem siguran da nece biti problema u smislu zagusenja rutera. Zahvaljujem na pomoci.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Mikrotik kao web proxy ali na malo drugaciji nacin26.01.2012. u 23:26 - pre 149 meseci
citao sam da taj plastikaner rb750 zavrsava ljudima mnogo zahtevnije zadatke, ali to je onaj sa gigabitnim portovima, mada bi trebalo i taj bez problema... sacekaj i ostala misljenja
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
80.93.231.*



+28 Profil

icon Re: Mikrotik kao web proxy ali na malo drugaciji nacin26.01.2012. u 23:34 - pre 149 meseci
Radice to, bez problema. Namestao sam to i na mnogo vecim mrezama, to sa par racunara je zaista smestno, u pogledu opterecenja rutera.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik kao web proxy ali na malo drugaciji nacin

[ Pregleda: 1984 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.