Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok

[ Pregleda: 3024 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svastarija
svastarija

Član broj: 258032
Poruke: 7
92.36.138.*



Profil

icon problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok24.01.2012. u 22:05 - pre 149 meseci
Cao,
ako moze neko pomoc jer se vec nekoliko mjeseci patim sa ovim.. Zamjenio sam pumpu i ekspandizione posudu ali nisam rijesio problem...

Znaci u pitanju je 3x6kw Elektro blok, gusani radijatoru (total duzina 2m), i jedan radiajtor u banji BiAL za susenje. Totalna povrsina stana je 33m2. Jednocjevni sistem. u sistemu je voda i jako malo plavog antifriza jer je ovo vikendica na planini.

Problem je u tome sto pritisak kad je sistem hladan je oko 0.8 bara, kad se samo pumpa vrti toplu vodu oko 1 bar, a kad grijaci rade skoro 2 bara. Zamjenio sam Eks. posudu i stavio novu od 25l.. posto me brinula ozraka same posude, stavio sam i malu ozraku ventil odma ispod posude ali ni to nije rijesilo problem...




sta da radim, imali ko ideju... Hvala

ps. sistem dobro grije, samo je varijacija pritiska problem.. 60c na izlacu 40c povratna

[Ovu poruku je menjao svastarija dana 24.01.2012. u 23:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao svastarija dana 24.01.2012. u 23:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pesek
Igor Pesocki
duborezac
Danilovgrad, Crna Gora

Član broj: 232523
Poruke: 60
*.crnagora.net.

Sajt: regulator-exklusiv-unikat..


+6 Profil

icon Re: problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok24.01.2012. u 22:26 - pre 149 meseci
Jesi li izmjerio, odnosno smanjio pritisak azota u ekspanzionoj posudi prije ugradnje?
 
Odgovor na temu

svastarija
svastarija

Član broj: 258032
Poruke: 7
92.36.135.*



Profil

icon Re: problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok24.01.2012. u 22:48 - pre 149 meseci
Citat:
pesek: Jesi li izmjerio, odnosno smanjio pritisak azota u ekspanzionoj posudi prije ugradnje?

ne, dal sam trebao... nije nista pisalo u upustvu? jesam trebao da napumpam / provjerim da je 1 bar?
 
Odgovor na temu

pesek
Igor Pesocki
duborezac
Danilovgrad, Crna Gora

Član broj: 232523
Poruke: 60
*.crnagora.net.

Sajt: regulator-exklusiv-unikat..


+6 Profil

icon Re: problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok24.01.2012. u 23:03 - pre 149 meseci
Posuda bi trebalo da je napumpana fabrički na 3 bara. Treba naći gdje je ventil (kao kod automobilske gume) pa sa manometrom ispustiti pritisak u posudi do vrijednosti pritiska koji koristiš u sistemu. Ako je prizemni objekat možeš staviti i nešto manji pritisak od 1 bar (0,6-0,7bara), osim ako ti funkcionisanje kotla nije uslovljeno tim pritiskom.
Sa posudom od 25l, za ovo što si naveo u sistemu, oscilacije pritiska bi trebale biti vrlo male, možda tu do 0,2 bara.
 
Odgovor na temu

svastarija
svastarija

Član broj: 258032
Poruke: 7
92.36.135.*



Profil

icon Re: problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok24.01.2012. u 23:49 - pre 149 meseci
pesek, hvala....
ovo je posuda

Ona ima na vrhu ventil, dal mogu da provjerim pritisak dok je prikopcana na sistem (dok je 1 bar cijelog sistema) ili bi trebao da Eks. posudi skinuti pa onda provjeriti pritisak. Dal moze sad dok je na sistemu, naravno bez grijanje vode...
 
Odgovor na temu

pesek
Igor Pesocki
duborezac
Danilovgrad, Crna Gora

Član broj: 232523
Poruke: 60
*.crnagora.net.

Sajt: regulator-exklusiv-unikat..


+6 Profil

icon Re: problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok25.01.2012. u 00:20 - pre 149 meseci
Vidim da je ovaj model posude napumpan na 1,5 bara. Onda ispusti tih 0,5 bara, možeš to i bez skidanja posude. Najbolje da se ispusti voda iz sistema sve dok manometar ispod kotla ne dođe na nulu, pošteluje se posuda i ponovo uspe voda sa slavine do pritiska od 1 bara. Pošto je samo 1,5 bara u posudi, vjerovatno će oscilacije u pritisku nakon štelovanja biti veće od 0,2 bara, ali bi trebalo biti svakako manje od onog što si imao ranije. Ipak ne znam kolika je količina vode u sistemu da bih mogao nešto preciznije prognozirati.

PS.Ubilježi negdje na tom listiću sa podacima posude izmjenu pritiska koju ćeš napraviti.



Izvinjavam se za prethodno dat pogrešan podatak o fabričkom pumpanju posude na 3 bara. To važi za posude od 35-80l, a manje posude se pumpaju od 1-1,5 bara zavisno od veličine.

[Ovu poruku je menjao pesek dana 25.01.2012. u 13:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

svastarija
svastarija

Član broj: 258032
Poruke: 7
92.36.205.*



Profil

icon Re: problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok25.01.2012. u 13:11 - pre 149 meseci
super, hvala....
morat cu probat to ovaj vikend... bas me interesuje dal je tako jednostavno...

pesek hvala na pomoci...
 
Odgovor na temu

pesek
Igor Pesocki
duborezac
Danilovgrad, Crna Gora

Član broj: 232523
Poruke: 60
*.crnagora.net.

Sajt: regulator-exklusiv-unikat..


+6 Profil

icon Re: problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok25.01.2012. u 21:17 - pre 149 meseci
Citat:
svastarija: super, hvala....
morat cu probat to ovaj vikend... bas me interesuje dal je tako jednostavno...

pesek hvala na pomoci...

Nema na čemu, ako ti nije teško, stavi nakon završenog posla u par riječi kolika je razlika u oscilacijama pritiska prije i poslije intervencije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: problem sa centralnim grijanjem, oscilacija pritiska EL blok

[ Pregleda: 3024 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.