Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

traženje podataka iz drugih kolona na osnovu podatka iz jedne kolene ali u istom redu

[es] :: Office :: Excel :: traženje podataka iz drugih kolona na osnovu podatka iz jedne kolene ali u istom redu

[ Pregleda: 2458 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drradenko
Banja Luka

Član broj: 211645
Poruke: 10
89.111.229.*



Profil

icon traženje podataka iz drugih kolona na osnovu podatka iz jedne kolene ali u istom redu24.01.2012. u 21:41 - pre 149 meseci
Molim vas nikako ne uspevam da povežem podatke iz istog reda iz drugih kolana na osnovu poznatog podatka iz jedne kolenone.
Nisam našao sličan primer da je neko radio ili da je opisao.

Naime ja trebam pronaći podatak iz jednog lista u koloni f u recimo 12 redu da pronađem u drugom listu u koloni f i da uzmem podatak iz tog istog reda iz kolone a ili neke druge.

Hvala mnogo, mislim da sam bio jasan a evo i prikačenog primera.

drradenko
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: traženje podataka iz drugih kolona na osnovu podatka iz jedne kolene ali u istom redu24.01.2012. u 22:02 - pre 149 meseci
Uz poznatu adresu, moraš obezbediti i ime konkretnog lista i onda formiraš string, po sledećem pravilu: {apostrof}{ime lista}{apostrof}{uzvičnik}{adresa ćelije}. (Ako ime lista ne sadrži razmak, apostrofe možeš i izostaviti.) Ovakav string je onda argument f-ji INDIRECT. npr:
Code:
=INDIRECT("'Sheet2'!" & "E11")

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

drradenko
Banja Luka

Član broj: 211645
Poruke: 10
89.111.229.*



Profil

icon Re: traženje podataka iz drugih kolona na osnovu podatka iz jedne kolene ali u istom redu25.01.2012. u 17:48 - pre 149 meseci
Molim vas nikako ne uspevam da povežem podatke iz istog reda iz drugih kolana na osnovu poznatog podatka iz jedne kolenone.
Nisam našao sličan primer da je neko radio ili da je opisao.

Naime ja trebam pronaći podatak iz jednog lista u koloni f u recimo 12 redu da pronađem u drugom listu u koloni f i da uzmem podatak iz tog istog reda iz kolone a ili neke druge.

Hvala mnogo, mislim da sam bio jasan a evo i prikačenog primera.

drradenko

Očito je da mi nije uspelo da zakačim primer a bez njega nema rešenja.
Evo pokušaću sada da ga zakačim.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drradenko
Banja Luka

Član broj: 211645
Poruke: 10
89.111.229.*



Profil

icon Re: traženje podataka iz drugih kolona na osnovu podatka iz jedne kolene ali u istom redu26.01.2012. u 17:33 - pre 149 meseci
Sa ovom komandom INDIRECT nisam uspio ni prije ni sada evo primera prikačenog gore pa pomozite ako možete a verujem da možete.

drr
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: traženje podataka iz drugih kolona na osnovu podatka iz jedne kolene ali u istom redu27.01.2012. u 09:06 - pre 149 meseci
U prilogu imaš rešenje koje koristi kombinaciju INDEX/MATCH.

MATCH funkcija nalazi poziciju određene vrednosti u koloni a onda INDEX vraća tu poziciju iz neke druge kolone. Primere korišćenja INDEX/MATCH naćićeš na forumu.


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drradenko
Banja Luka

Član broj: 211645
Poruke: 10
81.93.77.*



Profil

icon Re: traženje podataka iz drugih kolona na osnovu podatka iz jedne kolene ali u istom redu27.01.2012. u 12:30 - pre 149 meseci
Hvala vam ovo mi je već dosta pomoglo ali nisam do kraja završio još mala pomoć i gotovo.
Radi se da imam potrebu za dva uslova baš kako sam naveo u prikačenm vašem primeru.

Hvala.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: traženje podataka iz drugih kolona na osnovu podatka iz jedne kolene ali u istom redu27.01.2012. u 13:11 - pre 149 meseci
Napravi pomocnu kolonu u kojoj ćeš da zadaš tekstualni "zbir" ove dve kolone. Onda pretražuješ po toj pomoćnoj koloni gde se nađe odgovarajući zbir.

P.S. Ako ti baš smeta može i da se izbegne pomoćna kolona tako što se nadovezivanje uradi unutar MATCH ali u tom slučaju se koristi matrične formula

Code:
=INDEX(studenti;MATCH(Uvjet&Uvjet2;Bodovi&Kategorija;0))


Unos se završava sa CTRL+Shift+Enter

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 27.01.2012. u 14:26 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: traženje podataka iz drugih kolona na osnovu podatka iz jedne kolene ali u istom redu

[ Pregleda: 2458 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.