Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čitanje SIMONS čitača kartica

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Čitanje SIMONS čitača kartica

[ Pregleda: 1387 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dramiljas1
Kragujevac

Član broj: 194542
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Čitanje SIMONS čitača kartica21.01.2012. u 11:28 - pre 149 meseci
Odmah da kažem da sam pročitao temu čitanje RFID kartica. Ja imam uređaj Simons koji služi za evidenciju radnog vremena. Radnik ima karticu prinese čitaču i u softveru koji smo dobili uz ovaj čitač (znam samo da je simons) prikaže se da se radnik prijavio odnosno odjavio. Podaci se beleže u Access bazi. Softver je dobijen i ne zadovoljava moje potrebe. Kako ja pomoću delphija da očitam da kada radnik prinese karticu čitaču da očitam karticu? Nažalost ne znam ništa o ovom simons uređaju. Da li biste mi dali neke smernice. Ja mogu sada u access bazi da stavim makro koji kad bi se vršio upis u bazu on bi mi omogućio da uradim ono što mi treba. Ali želim u potpunosti da zamenim acces bazu i softver koji sam dobio. Imam kompletno odrađen softver za evidenciju radnog vremena koji se bazira na ovom makrou u access bazi. Čitač očita karticu simons besplatan softver upisuje red u access bazu, ja makroom znam da se vrši upis pokupim broj kartice i smestim u moj softver. Ali voleo bih ako bih mogao da eleminišem simons besplatni softver i ja sam da očitam broj kartice. Vidim da je napravljen virtua com4 port i da mu je dodeljena IP adresa. Pokušavao sam da priđem tom portu ali bezuspešno. Da li neko može da mi da neku pomoć, da me usmeri na pravu stranu. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Čitanje SIMONS čitača kartica21.01.2012. u 18:37 - pre 149 meseci
> Ali voleo bih ako bih mogao da eleminišem simons besplatni softver i ja sam da očitam broj kartice. Vidim da je napravljen virtua com4 port i da mu je dodeljena IP adresa.
> Pokušavao sam da priđem tom portu ali bezuspešno. Da li neko može da mi da neku pomoć, da me usmeri na pravu stranu. Hvala unapred.

Pokušaj da nađeš uputstvo za taj tačan model čitača, ako je neki veći proizvođač sigurno postoji odgovarajuća dokumentacija o protokolu i primeri. Inače, ako program komunicira sa uređajem preko serijskog protokola, downloaduj PortMon koji će zabeležiti sav ostvareni saobraćaj na datom portu tako da možda možeš sam provaliti protokol.

 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Čitanje SIMONS čitača kartica

[ Pregleda: 1387 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.