Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde sam mogao da pogresim???

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gde sam mogao da pogresim???

[ Pregleda: 1316 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Electrometrica
Dusan Zikic
Niš, Srbija

Član broj: 221885
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Gde sam mogao da pogresim???17.01.2012. u 23:50 - pre 149 meseci
Imam isti problem sa 2 desk kompijutera!

To su konfiguracije jedna moje rodjake, druga od drugara, obe sa 775 intelom.

1. Hteli da je izduvaju na kompresor, polomili nekoliko lopatica na kuleru, ostetili jedan sraf i krene da se pali, medjutim pregreje i restartuje se!

Ja kupim drugi kuler, skinem plocu - namestim, stavim lepo pastu, ocistim ceo komp, i upali, diodica na ploci zasvetli, upale se kuleri, medjutim nece da prikaze sliku, ni da se cuje ono "cik" za bios

2. Ne ciscen, graficka prepuna prasine, cpu kuler takodje, skinem, ocistim, stavim pastu i na jedno i na drugo, kad da upalim, ista situacija ko predjasnja!!! Sve upali, medjutim ne cuje se cik za bios, nema slike, a cak cujem cd kako nesto vrti.

Graficku ovog prvog sam nosio u servis jer sam sumnjao na nju, medjutim tamo radi! Stavio je u drugi, i dalje nema slike!!!


Ja mislim da je ovo neka sitna greskica prilikom povezivanja, ali gde bih to mogo da pogresim???

Moj 478 sam rastavljao na delove 100 puta i uvek sve vratim bez greske, a gde bi ovde mogla da bude greska?

Jel ima neko ideju?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.52.*



+3779 Profil

icon Re: Gde sam mogao da pogresim???18.01.2012. u 17:04 - pre 149 meseci
Evo malo stiva za citanje pa polako probaj sve moguce opcije. Ako ti nesto nije jasno oko povezivanja skini uputstva za maticne ploce pa polako eksperimentisi.
 
Odgovor na temu

Electrometrica
Dusan Zikic
Niš, Srbija

Član broj: 221885
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Gde sam mogao da pogresim???01.02.2012. u 20:46 - pre 148 meseci
Hvala na odgovoru,
Konacno sam naso malo vremena da izprobam ovo sto je napisano i doso do sledecih rezultata:
Primenio sam ovu karton varijantu, i sve je islo istim tokom, palio sam, gasio vise puta, davao kontakt srafcegerom koji je u jednom trenutku napravio neki spoj, i kompijuter je dao sliku i sve je krenulo kako treba.
Neverovatno ali istinito :)

Posto sam menjao kuler, izbacio je cpu fan erorr, press f1 to continue, to sam resio tako sto sam u biosu iskljucio cpu fan detect, tj stavio na disabled! Eto ukoliko se jos nekom desi, znace sta da uradi!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gde sam mogao da pogresim???

[ Pregleda: 1316 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.