Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiksni telefon i njegov limit

elitemadzone.org :: MadZone :: Fiksni telefon i njegov limit

[ Pregleda: 4196 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Fiksni telefon i njegov limit17.01.2012. u 21:50 - pre 149 meseci
Pozdrav svima. Obraćam vam se povodom jedne stvari koja me muči duže vreme,a to je u vezi računa za fiksni telefon i njegov limit.
Pala mi je na pamet sledeća situacija:

Odete negde na putovanje od 15 dana. U međuvremenu vam uđe u kuću neka osoba koja želi da vam se osveti. To može biti i virus ili recimo lopov.
Čini sledeće. Poziva Hot Line u Papui Novoj Gvineji i ostavlja telefon uključen 15 dana kompletno!!!
Ukupna cena poziva iznosi fantastičnih 372 miliona dinara.

Da li je ovaj scenario moguć ili bi u telekomu isključili liniju nakon recimo 20 000 hiljada, odnosno da li ima neko sigurnosno ograničenje u potrošnji ili poput fiksne telefonije u Kvakvatriknistanu nema uopšte?

Znam da kada sam uzimao postpejd rekla mi je da ne može da se postavi limit na recimo 3 000, ali da će oni sami isključiti na 15 000 - 20 000 hiljada ukoliko mi neko ukrade.

Dodatno pitanje je da li oni u mobilnoj telefoniji zaista nemaju softver kojim bi stavili limit na račun (mada sumnjam da je za tako nešto potrebna neka napredna tehnologija)
ili to neće samo da bi zgrabili koji nesrećni dinar više.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit17.01.2012. u 21:55 - pre 149 meseci
nece ti blokirati, a i bilo bi besmisleno da blokiraju bez posebnog naloga (druga stvar je sto ne zele da se bakcu s time,jer verovatno ne postoji dovoljan broj ljudi koji smatraju da im je to potrebno pa da razvijaju sistem za blokadu po nalogu)

a za postpaid je i dobro i lose
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit17.01.2012. u 21:57 - pre 149 meseci
Sigurno da se desio nekada ovakav primer u fiksnoj telefoniji,a za mobilni sam više puta čuo da se ovako nešto događalo.

Za postpejd bi bilo najbolje da možeš sam sebi da odrediš koliki hočeš limit. Deluje mi najpoštenije.

A ovo za fiksni mi je jezivo.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit17.01.2012. u 22:14 - pre 149 meseci
kako znas koliko bi tacno iznosio racun, nisi valjda dobio toliki racun ? :(
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit17.01.2012. u 22:17 - pre 149 meseci
Neeeeeeeeeeeee..... fala bogu. Ali imao sam loših iskustava sa mobilnim postpejdom pa sam tako došao do inspiracije za ovu temu.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit17.01.2012. u 22:29 - pre 149 meseci
Vec posle 200-300 hiljada bi pokusali da te kontaktiraju i ako te ne bi dobili blokirali bi ti liniju. Danas je popularno hakovanje ip telefonskih centrala i masovno pozivanje hot lineova po inostranstvu i mnoge firme kod nas su se tako opekle kad se za 1 dan napravi racun 300 hiljada. Procedura je da te obavezno kontaktiraju i pitaju da li si stvarno poludeo pa toliko zoves hot line.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit17.01.2012. u 22:32 - pre 149 meseci
I 300 hiljada je bolje od 300 miliona.

Nadam se da je tvoj odgovor istinit. Sada cu lakse da spavam :-)
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit17.01.2012. u 22:36 - pre 149 meseci
Mada bih najradije odjavio fiksni telefon.

Jel se može koristiti adsl bez fiksnog telefona?
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit17.01.2012. u 23:12 - pre 149 meseci
Ne.

Jednostavnije ti je da blokiras pozive ka inostranstvu.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit17.01.2012. u 23:59 - pre 149 meseci
Jednostavnije je da jednostavno prestanes da se opterecujes ovim. Sansa da ti se tako nesto desi je dovoljno mala da dozvolis sebi da ne brines o tome... Inace za mobilni postpaid, vip gasi posle neke smesne sume (bila skoro tema). Za ostale ne znam...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit18.01.2012. u 07:02 - pre 149 meseci
Citat:
Holkan: Neeeeeeeeeeeee..... fala bogu. Ali imao sam loših iskustava sa mobilnim postpejdom pa sam tako došao do inspiracije za ovu temu.
Bivša devojka se dokopala tvg mobilnog na nekoj žurci ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit18.01.2012. u 09:08 - pre 149 meseci
Citat:
Horvat: nece ti blokirati, a i bilo bi besmisleno da blokiraju bez posebnog naloga (druga stvar je sto ne zele da se bakcu s time,jer verovatno ne postoji dovoljan broj ljudi koji smatraju da im je to potrebno pa da razvijaju sistem za blokadu po nalogu)

a za postpaid je i dobro i lose


Ne bi bilo lose da se ljudi koji ne barataju tacnim informacijama nego nagadjanjima uzdrze od sirenja istih.

Ja se ne bavim telekomunikacijama nego bankarstvom pa evo jedne izjave koju bankari cesto koriste kada su u pitanju problematicni klijenti:

Kada klijent duguje banci 100 evra onda je to klijentov problem a kada klijent duguje banci 100Mil evra onda je to problem banke.

Isto tako ni Telekom nece dozvoliti da mu klijent duguje milione. Ja ne mogu da tvrdim sta ce tacno da se desi ali ono sto sigurno znam je da Telekom ima anti-fraud sluzbu koja se bavi analizom neuobicajenog saobracaja koja ce sigurno spreciti da neko nagura cifru koja se pominje u prvoj poruci.

Mene su pre par meseci zvali jer sam u jednom danu imao nekoliko poziva ka inostranstvu koji su kostali vise nego sto su mi mesecni racuni koje sam do sada placao. Nisu pravili nikakav problem vec su samo zeleli da znaju da li ja znam za te pozive. Ne znam sta bi se tacno desilo da sam rekao da ne znam ili da se nisam javio na telefon.

edit: A da... zvali su "u roku od odmah" odnosno ti razgovori su bili u vecernjim casovima a ovi su zvali odmah sutra ujutro oko 09h.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit18.01.2012. u 22:15 - pre 149 meseci
Citat:
Informer:

Isto tako ni Telekom nece dozvoliti da mu klijent duguje milione. Ja ne mogu da tvrdim sta ce tacno da se desi ali ono sto sigurno znam je da Telekom ima anti-fraud sluzbu koja se bavi analizom neuobicajenog saobracaja koja ce sigurno spreciti da neko nagura cifru koja se pominje u prvoj poruci.

Mene su pre par meseci zvali jer sam u jednom danu imao nekoliko poziva ka inostranstvu koji su kostali vise nego sto su mi mesecni racuni koje sam do sada placao. Nisu pravili nikakav problem vec su samo zeleli da znaju da li ja znam za te pozive. Ne znam sta bi se tacno desilo da sam rekao da ne znam ili da se nisam javio na telefon.

edit: A da... zvali su "u roku od odmah" odnosno ti razgovori su bili u vecernjim casovima a ovi su zvali odmah sutra ujutro oko 09h.


Tacno tako, imao sam slican slucaj pre nekoliko godina, kada me je ljubazna sluzbenica Telekoma zvala oko 19.00h, da mi ukaze da mi je
potrosnja u prvih 10ak dana vec premasila ceo prosecan mesecni racun i rekla mi koji su brojevi (u inostranstvu) pozivani.
Tako to funkcionise, a ko ima razloga za bojazan, moze uvek da zakljuca pozive ka inostranstvu, ili raznim servisima koji su skupi....
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit19.01.2012. u 01:40 - pre 149 meseci
Citat:
commissar: Tacno tako, imao sam slican slucaj pre nekoliko godina, kada me je ljubazna sluzbenica Telekoma zvala oko 19.00h, da mi ukaze da mi je
potrosnja u prvih 10ak dana vec premasila ceo prosecan mesecni racun i rekla mi koji su brojevi (u inostranstvu) pozivani.
Tako to funkcionise, a ko ima razloga za bojazan, moze uvek da zakljuca pozive ka inostranstvu, ili raznim servisima koji su skupi....


Pa hvala ti commisar.Nisam znao da mogu da odem i zakljucam skupe servise. Ja cu da zakljucam pozive ka inopstranstvu i sve servise osim pripejd dopune za 064.
Mada i dalje mislim da bi bilo najbolje da mogu da stavim limit na 3 000 din i mirno spavam.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-i.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit19.01.2012. u 02:00 - pre 149 meseci
Citat:
Holkan: Pa hvala ti commisar.Nisam znao da mogu da odem i zakljucam skupe servise. Ja cu da zakljucam pozive ka inopstranstvu i sve servise osim pripejd dopune za 064.
Mada i dalje mislim da bi bilo najbolje da mogu da stavim limit na 3 000 din i mirno spavam.


Proveri samo, zlu ne trebalo, da ti ne blokiraju i slucajno pozive ka hitnim sluzbama (hitna pomoc / policija)... Mada to mozes i sa mobilnog da zoves i bez kredita, ali opet...
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Fiksni telefon i njegov limit19.01.2012. u 10:02 - pre 149 meseci
@Holkan: pa to ti je onda dovoljno. Problem resen.
Imas dve vrste zakljucavanja, da znas i to.
Prva ide tako sto kazes sta sve hoces da se blokira,
pa ti oni naprave paket i daju ti sifre za zakljucavanje
i otkljucavanje (ako ti nekad zatreba). Morao bi otici do
poslovnice Telekoma, da ti daju sifru.
Druga se razlikuje u tome sto sve to sto hoces ti operater
zakljucava i jedino operater moze da otkljuca ponovo.
Mislim da i za ovo moras otici do Telekoma, mada mi
se cini da neki od servisa mogu da se zakljucaju i telefonskim putem.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Fiksni telefon i njegov limit

[ Pregleda: 4196 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.