Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje 2 lap topa, Windows HP i Windows 7

[es] :: Windows aplikacije :: Povezivanje 2 lap topa, Windows HP i Windows 7

[ Pregleda: 2217 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sensa
Jovanovic Tanja
Beograd

Član broj: 216133
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Povezivanje 2 lap topa, Windows HP i Windows 717.01.2012. u 17:25 - pre 149 meseci
Molim za pomoc.Potrebno mi je da instaliram,/koristeci CD/ jedan knjigovodstveni program i njegove patch_ove na Samsung lap topu koji nema CD/DVD ROM. Snimila sam i prebacila program sa CD na USB i tako pokusala da instaliram program na Samsung /onaj mali/ lap topu.Medjutim sve vreme prilikom instalacije i programa i patchova mi trazi da ubacim instalacioni disc, koji naravno ne mogu da ubacim posto doticni nema CD/DVD ROM. Kako da povezem doticni lap top Samsung /koji nema CD ROM/ sa lap topom koji ima CD/DVD - Dell, kako bi mogla da korsitim instaliranje programa na malom Samsung lap topu?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Povezivanje 2 lap topa, Windows HP i Windows 717.01.2012. u 17:55 - pre 149 meseci
Napravi image tog CD, a na lap topu napravi virtuelni CD drive, taj image mountuj na njega i instaliraj regularno kao da imas disk.
Znaci nema potrebe da ih povezujes, ali ako hoces da koristis taj CD drive sa drugog racunara mozes da ga serujes, ali za ovo sto si pitala ti to nije potrebno.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sensa
Jovanovic Tanja
Beograd

Član broj: 216133
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje 2 lap topa, Windows HP i Windows 717.01.2012. u 19:03 - pre 149 meseci
BAKARA, puno,puno hvala za pomoc, molim te samo kako da napravim image CD-a (gde mi je program), i molim te kako da napravim virtuelni CD drive i na kraju da image mountujem na njega. Bila bih ti zeoma zahvalna za sve ako mozes molim te odgovori me na jednom mestu ovde, da ne bih sada lutala i trazila kako se sta radi po celom netu.
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+18 Profil

icon Re: Povezivanje 2 lap topa, Windows HP i Windows 717.01.2012. u 20:02 - pre 149 meseci
Evo probaću ja na brzinu da objasnim:

1. Nađeš na netu neki od programa PowerIso (ja koristim ovaj),UltraIso i sl.
2. Kada otvoriš program ideš na New- Data CD/DVD image
3. Zatim na Add (folder ili File(s)) tu dodaš sve što ti treba.
4. zatim File- Save As... i odabereš recimo .ISO image

Image fajl i PowerISO sa svog računara kopiraj na USB flash memoriju.

Instaliraj PowerISO na drugom računaru i uradi sledeće:

1. otvori taj .ISO fajl sa PowerISO programom
2. idi na Mount - Mount Image to drive G: (tebi će možda bit E:, F: ili sl.)
3. sada ti je taj image ustvari virtuelni CD...odeš na Computer i vidiš CD čitač (G:)
4. otvoriš normalno kao i sve ostalo i počneš instalaciju

Pozdrav

PS. Mislim da PowerIso nije free, ali možeš i sa trial verzijom to odraditi.
Ako ne nađi neki besplatan program na netu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Povezivanje 2 lap topa, Windows HP i Windows 717.01.2012. u 20:44 - pre 149 meseci
Citat:
Sensa: BAKARA, puno,puno hvala za pomoc, molim te samo kako da napravim image CD-a (gde mi je program), i molim te kako da napravim virtuelni CD drive i na kraju da image mountujem na njega. Bila bih ti zeoma zahvalna za sve ako mozes molim te odgovori me na jednom mestu ovde, da ne bih sada lutala i trazila kako se sta radi po celom netu.


Evo odgovorio je pre mene @mish_ns idi korak po korak, ne bi trebalo da bude problema.

Na racunaru na kome vec imas CD uredjaj mozda vec imas instaliran nero ili slican software za rezanje iz njega mozes odmah da napravis image CD-a u .iso formatu (kao rezanje samo snimas na HDD umesto na CD), a na ovaj drugi racunar mozes da instaliras:

http://daemon-tools.en.softonic.com/ on je besplatan i nemas problema oko registracije.

i posle mountujes ovako:




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sensa
Jovanovic Tanja
Beograd

Član broj: 216133
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje 2 lap topa, Windows HP i Windows 717.01.2012. u 21:42 - pre 149 meseci
Mish NS, bakara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Carevi pravi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Do neba hvala, odradila sve step by step i sve instalirano, evo radim na malom laptopu u instaliranom programu.
Nista bez vas i ovog foruma, hvala, hvala hvala vam puno!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+18 Profil

icon Re: Povezivanje 2 lap topa, Windows HP i Windows 717.01.2012. u 21:46 - pre 149 meseci
Ništa, i drugi put.
Sve najbolje...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Povezivanje 2 lap topa, Windows HP i Windows 7

[ Pregleda: 2217 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.