Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP link WR340G; problemi sa podešavanjem

[es] :: SOHO Networking :: TP link WR340G; problemi sa podešavanjem

[ Pregleda: 1020 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

swirlface

Član broj: 296740
Poruke: 5
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon TP link WR340G; problemi sa podešavanjem12.01.2012. u 15:08 - pre 149 meseci
imam kablovski modem i on je priključen na ruter, međutim preko rutera internet mi ne radi(ni wireless ni preko kabla; kad uključim LAN kabl direktno iz modema u PC net radi ). probao sam da podesim statičku IP adresu i subnet masku kao što piše da treba, to mi ne uspeva da proradi 5 puta ako ne i više zaredom. stavio sam i dinamičku IP adresu, ali ruter preko nje ne može da se konfiguriše :s

probao sam i da ga ostavim sam da se podesi neko vreme, posle sat vremena nije radilo. inače imam KDS kablovsku i net u novom sadu

wireless mi je potreban pošto ja i cimer zajedno koristimo net, da sam sam ne bih ni pokušavao ništa oko rutera :S

molim vas ako može neko da mi pomogne, gledao sam po forumu ali nisam našao nijednu temu gde je ovo specifično problem :S ili ako ima već podešeno sve preko ovog rutera da li bi mogao da mi pošalje config.bin?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP link WR340G; problemi sa podešavanjem12.01.2012. u 16:02 - pre 149 meseci
Kablovski provajderi obično dozvoljavaju jednu IP adresu i nju je dobio komp. Da bi mogao i ruter da radi, mora da dobije svoju IP adresu i to može na nekoliko načina. Jedan je da povežeš ruter a onda na trenutak iz struje isključiš kablovski modem. Kada se ponovo konektuje na server, onda će da povuče novu IP adresu. Ako to ne upali, verovatno to mora da odradi neko kod provajdera pa ih pozovi telefonom da ti kažu kako to kod njih ide. U svakom slučaju probaj prvo rešenje pa ako ne prođe, onda pozovi.
Ako još neko koristi istog provajdera, možda zna odgovor.
 
Odgovor na temu

swirlface

Član broj: 296740
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: TP link WR340G; problemi sa podešavanjem13.01.2012. u 07:55 - pre 149 meseci
hvala mnogo uspelo je :)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: TP link WR340G; problemi sa podešavanjem

[ Pregleda: 1020 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.