Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D

[es] :: Windows desktop :: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8407 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bane95

Član broj: 290714
Poruke: 66
46.163.63.*



+1 Profil

icon Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D10.01.2012. u 20:04 - pre 149 meseci
Znam da skoro svi D particiju, i ostale particije ako ih ima(osim C), koristimo za spremanje nekih slika ,filmova, muzike itd... da li sta smeta HDD-u i instaliranje programa , igrica itd... na njega (ja mislim da ne ) . interesuju me vasa misljenja, jer ostalo mi je jos nekih 50-60 Gb na C part. pa reko da pitam ?

Kad god sam nekom obarao sistem ili slicno cim pođem da mu instal nesto na D , on se buni kao nevalja ...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D10.01.2012. u 20:14 - pre 149 meseci
Particije su samo logički delovi harda pa je sa te strane svejedno. Problem može da se pojavi ako hoćeš da reinstaliraš sistem pa je onda lakše kada je sve na c particiji, formatiraš je i kreneš od početka. Problem može nekad da se javi ako se ubaci hard koji će da dobije slovo d pa opet zabrlja. Ovo se dešavalo kada je bila samo jedna primarna particija na hardu, sada je to ređi slučaj ali ipak, može da se desi. Tih 50-60GB su ihaha, moja cela c particija ima 50 i ne mislim da će to da bude malo.
 
Odgovor na temu

bane95

Član broj: 290714
Poruke: 66
46.163.63.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D10.01.2012. u 21:15 - pre 149 meseci
Citat:
calexx: Particije su samo logički delovi harda pa je sa te strane svejedno. Problem može da se pojavi ako hoćeš da reinstaliraš sistem pa je onda lakše kada je sve na c particiji, formatiraš je i kreneš od početka. Problem može nekad da se javi ako se ubaci hard koji će da dobije slovo d pa opet zabrlja. Ovo se dešavalo kada je bila samo jedna primarna particija na hardu, sada je to ređi slučaj ali ipak, može da se desi. Tih 50-60GB su ihaha, moja cela c particija ima 50 i ne mislim da će to da bude malo.


Ok. A da li moze da smeta racunaru , puna particija C , prilikom podizanja (mislim na ukljucivanje racunara ) , u smislu vremena potrebnog za podizanje ?
Ja nevolim kad mi se windows, kad ga pokrenem ,podize vise od 40 sec. nervira me pa reko da ne opterecujem C kad ima i D .

Razmisljao sam da instal neku igru na D particiju ... sad ova igra se prakticno i ne instalirava vec se samo odpakuje (WINRar) , dal da je stavim na D ili C ?

Sorry ako sam borring ... pokusavam da se informaticki malo bolje obrazujem hehehe
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.opera-mini.net.



+187 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D10.01.2012. u 21:55 - pre 149 meseci
Pa sad ,vi samo mislite da ste igricu instalirali u D,zapravo one prekopotrebne datoteke idu i dalje na C dok one druge nevazne idu na lokaciju D.Na ovaj nacin pravite kupus pa se ne cudite odakle vam kasnije bagovi.
 
Odgovor na temu

bane95

Član broj: 290714
Poruke: 66
46.163.63.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D10.01.2012. u 21:59 - pre 149 meseci
Citat:
Teratron: Pa sad ,vi samo mislite da ste igricu instalirali u D,zapravo one prekopotrebne datoteke idu i dalje na C dok one druge nevazne idu na lokaciju D.Na ovaj nacin pravite kupus pa se ne cudite odakle vam kasnije bagovi.


Znaci bolje na C ... ok , hvala
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.opera-mini.net.



+187 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D10.01.2012. u 22:56 - pre 149 meseci
Naravno da je bolje Svaka igrica je program a da bi program pravilno funkcionisao ,njegova putanja ide na sistemsku particiju , u vasem slucaju particija C.Sto su fajlovi programa x ili podataka zbijeniji (defragmentacija) to ce ih procesor brze obraditi ,sto znaci veca brzina. Sto vise imate kupus stanje , to ce vam i racunar biti sporiji .Dakle bolje da imate jednu particiju(losije je samo zbog virusa ili pada sistema) ,nego da radite to sto radite.
 
Odgovor na temu

bane95

Član broj: 290714
Poruke: 66
46.163.63.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D10.01.2012. u 23:53 - pre 149 meseci
Citat:
Teratron: Naravno da je bolje Svaka igrica je program a da bi program pravilno funkcionisao ,njegova putanja ide na sistemsku particiju , u vasem slucaju particija C.Sto su fajlovi programa x ili podataka zbijeniji (defragmentacija) to ce ih procesor brze obraditi ,sto znaci veca brzina. Sto vise imate kupus stanje , to ce vam i racunar biti sporiji .Dakle bolje da imate jednu particiju(losije je samo zbog virusa ili pada sistema) ,nego da radite to sto radite.


Ok hvala ... znaci D particiju koristiti samo za audio ,video i ostale podatke :)
 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 02:16 - pre 149 meseci
Da, D particija ima smisla samo ako se koristi na taj način - da na nju "skladištimo" muziku, filmove i fotografije koje ne bismo želeli izgubiti pri eventualnom padu sistema i reinstalaciji Windows-a.
 
Odgovor na temu

bane95

Član broj: 290714
Poruke: 66
46.163.63.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 12:36 - pre 149 meseci
Hvala na helpu svima
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.22.*



+303 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 14:55 - pre 149 meseci
E pa izvinite, ali moram da kazem da to apsolutno nije tacno...

Citat:
Teratron: Pa sad ,vi samo mislite da ste igricu instalirali u D,zapravo one prekopotrebne datoteke idu i dalje na C dok one druge nevazne idu na lokaciju D.Na ovaj nacin pravite kupus pa se ne cudite odakle vam kasnije bagovi.

Radim na kompjuteru zadnjih 10 godina, i nijednom mi se nije pojavio neki bag kao posledica instalacije programa van c(ima par veoma matorih programa koji moraju na c, ali je sansa u 1:milion da neko naleti na takav program+u readme fajl uvek stoji napomena ako je instalacija nestandardna)... Tako da to jednostavno nije tacno. Tacno je da neki fajlovi idu na c, ali ne moze da se kaze da su ostali nevazni... I apsolutno je nemoguce da ovako nesto prouzrokuje bagove (mozda je bilo moguce na nekim pre sistemima, i mozda je moguce sad ako dete od 10 godina pise program... Ali je veoma malo verovatno.

Citat:
Teratron: Naravno da je bolje Svaka igrica je program a da bi program pravilno funkcionisao ,njegova putanja ide na sistemsku particiju , u vasem slucaju particija C.Sto su fajlovi programa x ili podataka zbijeniji (defragmentacija) to ce ih procesor brze obraditi ,sto znaci veca brzina. Sto vise imate kupus stanje , to ce vam i racunar biti sporiji .Dakle bolje da imate jednu particiju(losije je samo zbog virusa ili pada sistema) ,nego da radite to sto radite.
Da bi svaka igrica ili program pravilno funkcionisao, njena putanja ide na folder gde je ista instalirana, nebitno gde to bilo.
Ako tako gledamo (defragmentacija), bolje je instalirati sve na d, pa raditi defragmentaciju programima tipa O&O defrag, koji ce sve fajlove da stavi jedne do drugih(grupisu ih po lokaciji). Na c je to malo teze, zbog cesto ogranicenog prostora, a i brda fajlova koji se konstantno generisu...
Na c osim igrica, imaju i sistemski fajlovi, temp fajlovi, podaci od drugih programa, i paging fajl koji ne moze da se defragmentuje... Pa onda vidite gde se pravi veci 'kupus', na d gde su svi veci fajlovi od igrice, ili na c gde je mali milion raznih fajlova?

Citat:
Morpheus NS: Da, D particija ima smisla samo ako se koristi na taj način - da na nju "skladištimo" muziku, filmove i fotografije koje ne bismo želeli izgubiti pri eventualnom padu sistema i reinstalaciji Windows-a.

Ja na c drzim samo win i neke sitnije programcice (<mb). Sve ostalo ide na d/e/f. I igrice i sve vece programe ne instaliram na c (tako sam navikao, lakse mi je, a realno je svejedno).

Inace je sam ovako podelio hard:
c 15gb (greska, za sedmicu treba minimum 25 jer vremenom sama napuni par foldera koji ne mogu na normalan nacin da se prazne)
d 100gb
e 12gb
f 22gb
c win i sitni programi, d filmovi & stuff, d/e/f igrice i sve ostalo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bane95

Član broj: 290714
Poruke: 66
46.163.63.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 16:41 - pre 149 meseci
Citat:
Milos911: E pa izvinite, ali moram da kazem da to apsolutno nije tacno...


Ja na c drzim samo win i neke sitnije programcice (<mb). Sve ostalo ide na d/e/f. I igrice i sve vece programe ne instaliram na c (tako sam navikao, lakse mi je, a realno je svejedno).

Inace je sam ovako podelio hard:
c 15gb (greska, za sedmicu treba minimum 25 jer vremenom sama napuni par foldera koji ne mogu na normalan nacin da se prazne)
d 100gb
e 12gb
f 22gb
c win i sitni programi, d filmovi & stuff, d/e/f igrice i sve ostalo.

Pozdrav


Da , uredu , ali ja sam na primer sinoc uradio mali test . Uzeo sam igricu instalirati prvo na D , bilo je potrebno 15 minuta da zavrsi sa instalacijom (u pitanju je COD MW2)
a zatim sam to isto izbrisao i instalirao na C part. , ovde je trebalo samo 10 minuta
Sad da li ti se javljalo to da ti komp na primjer , sporije otvara program koji se nalazi na D,E,F... particijama u odnosu na C particiju...??? Jer ako su brzine jednake nema razloga puniti C particiju glupostima ???

Ima jos nesto ... ako instal. neso na D: part. a zatim posle nekog vremena oborim sistem pa podignem(formatiram C , da li ce novi windows biti u stanju otvoriti program koji je instaliran na D particiji ??
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.22.*



+303 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 17:32 - pre 149 meseci
Citat:
bane95: Da , uredu , ali ja sam na primer sinoc uradio mali test . Uzeo sam igricu instalirati prvo na D , bilo je potrebno 15 minuta da zavrsi sa instalacijom (u pitanju je COD MW2)
a zatim sam to isto izbrisao i instalirao na C part. , ovde je trebalo samo 10 minuta :)

Neki instalacioni fajlovi su bili kesirani prilikom prve instalacije, pa je druga bila brza...
Citat:
bane95:
Sad da li ti se javljalo to da ti komp na primjer , sporije otvara program koji se nalazi na D,E,F... particijama u odnosu na C particiju...??? Jer ako su brzine jednake nema razloga puniti C particiju glupostima ???

Naravno da otvara istom brzinom.
Ako cemo da cepidlacimo, moze da se gleda ovako: Ako je onaj deo harda koji cita podatke blize obodu diska, procitace pre program sa d nego sa c. Ako je na unutrasnjem delu diska, pocitace pre sa c...

Sto se tice punjenja c, kako god hoces. Ja bih ostavio par gb prazno, a ostatak popunio podacima. Steta da stoji prazno ako na drugom mestu nemas prostora...



Sto se tice rada posle reinstalacije, neki ce raditi, neki ne. Vecina igrica sigurno ne... Ja volim da sve instaliram opet, posto moze da se desi da nesto radi polovicno (mozda), pa ne bih da rizikujem vise sati trazenja problema zbog pet minuta instalacije. Ionako dizem sistem jednom godisnje...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 17:55 - pre 149 meseci
Defrag je bio bitan samo ako je hard disk formatiran FAT32 'sistemom'. U tom slucaju je pozeljno, u zavisnosti od rada sa kompjuterom, bar jednom nedeljno raditi Defrag. Ako je formatiran, a to je vec godinama tako i cak se hardovi kupuju vec formatirani za razliku od nekada, NTFS onda nije potrebno razmisljati o fragmentaciji/defragmentaciji harda.

Na C particiju, ili C disk ako je takav slucaj, obicno se instalira OS i programi koji se koriste redovno/svakodnevno. Pri tom samo treba voditi racuna da uvek, ali apsolutno uvek, bude najmanje 20 gigabajta slobodno na C particiji/disku inace dolazi do drasticnog usporavanja rada kompjutera.

Sve ostalo se intalira na D, E, F... particije/diskove. Razlozi su brojni ali je osnovni razlog to sto je tako brze i prakticnije reinstaliranje OS-a ne dirajuci ostale podatke, mnogi cak i My Documents ne upotrebljavaju po difoltu vec ga premeste na D, E, F... particiju/disk ili, sto je najcesci slucaj, pri samom sejvovanju dokumenta mu daju putanju koja je odredjena samo za dokumente i nikada nije na C particiji/disku!

To je ukratko, stvarno uzasno ukratko, nesto sto se podrazumeva kao "pravilo". Samo detaljisanje oko svega toga je prilicno obimno i nepotrebno osim ako nekoga bas interesuje pa da mu neko ko je za to raspolozen natenane objasni, ja nisam! :) A, naravno, postoji i "guglanje" kao "Majka Jana" za sve probleme ove vrste!!! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 21:19 - pre 149 meseci
Eeeee jel tako Milose ?
A lepo su meni govorili da trebam na casove
 
Odgovor na temu

bane95

Član broj: 290714
Poruke: 66
46.163.63.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 21:41 - pre 149 meseci
Hvala svima Sad je mnogo jasnije

Citat:
Teratron: Eeeee jel tako Milose ?
A lepo su meni govorili da trebam na casove

Nisi jedini kome trebaju časovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 21:50 - pre 149 meseci
Citat:
Teratron: Eeeee jel tako Milose ?
A lepo su meni govorili da trebam na casove :D


Sve sto je @Milos911 rekao u postu pre mog je tacno, osim "punjenja" C particije/diska. Za normalan rad Windows-a je potrebno da na particiji/disku na koji je instaliran ima najmanje 20 gigabajta za komotan rad. Sve ispod 20 - 25 megabajta je kao da nista nema, nema slobodnog mesta ali to nije bitno, cim se dodje do ispod 20 giga pocinju problemi (bez obzira na kolicinu RAM memorije!). Nesto bolja situacija je sa WindowsXP OS-om, za njega je potrebno manje ali obzirom na danasnje hardove, nikakav problem nije odvojiti ba 50 gigabajta za C particiju. Naravno, ako se ima mogucnosti, (i finansijske, podrazumeva se) bolje je stotinak giga za C particiju sto podrazumeva da svaki hard od 300 giga moze da zluzi za komotan rad sa svim i svacim (ima mesta za sve).

Zauzece C particije/diska je opet prilicno opsezna tema, nije lako u "nekoliko reci" objasniti sva pravila ali ako nekoga stvarno interesuje moze naci na Net-u apsolutno sve o tome. Mene jednostavno mrzi da toliko pisem samo me potaklo to sto ako se poslusa savet tipa "popuni C skroz" i slicno, dolazi brzo do toga da kompjuter, ma koliko "jak i mocan" bio, pocinje sve sporije i sporije da radi a korisnik ne razume o cemu se radi i uglavnom se trazi krivac u hardveru, sto je pogresno...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 22:11 - pre 149 meseci
Znas kako, po mom iskustvu za c treba velicina paging fajla + 2-3 gb (samo za instalacije debilno spremnjenih igrica koje koriste c za raspakivanje fajlova, bez mogucnosti promene. Meni komp radi konstantno sa ~1gb mesta na c, nemam sad za novi hard a ne mogu da oslobodim vise mesta zbog prirode podataka.

Inicijalno, za sedmicu treba ostaviti bar deset gb prazno, i racunati da ce sistem dobar deo toga vremenom popuniti.

Ja sam se zaebao pa stavio samo 15 (ukupno mi je c 15 gb). Sad me malo nervira sto su fajlovi nad kojima nemam kontrolu narasli preko 5-6gb, pa ponekad moram da prebacujem neke programe na drugu particiju. Inace sistem mi radi stabilno i brzo evo vec duze od dve ili tri godine, ako se dobro secam. Cenim da je za c dovoljno 30gb, ako ce ici samo manji programi na njega, a ako ce ici i nero (nenormalne verzije) i veci onda 50gb. Sve preko toga je bacanje prostora (ali ako neko voli, zasto da ne).

"Za normalan rad Windows-a je potrebno da na particiji/disku na koji je instaliran ima najmanje 20 gigabajta za komotan rad. Sve ispod 20 - 25 megabajta je kao da nista nema, nema slobodnog mesta ali to nije bitno, cim se dodje do ispod 20 giga pocinju problemi (bez obzira na kolicinu RAM memorije!)."
Slazem se za 20-25 mb (cak je i 100-200mb kao da nema slobodnog mesta, al nebitno), ali za ovo da treba da ima prazno 20gb nema sanse da prihvatim kao validan podatak. Otvoren sam za svaku vrstu objasnjenja, ali jednostavno ne mogu da nadjem objasnjenje i potrebu za tolikim prostorom?

I inace defragmentacija podataka pomaze na svim diskovima osim na ssd-ovima :) Glava ide mehanicki po disku tamo-vamo, i logicno je da ako fajl ima dva fragmenta, treba duplo vise vremena da se glava pozicionira na ta dva mesta(ne duplo vise vremena da procita sve, samo da se pozicionira). Tako da defragmentacija jos uvek pomaze, jer nema fajl sistema koji sprecava fragmentaciju podataka*.
*tj ima, citao sam skoro na wikipediji o nekom novom, ali ntfs definitnivno nema tu opciju...


Citat:
Teratron: Eeeee jel tako Milose ?
A lepo su meni govorili da trebam na casove :D
Nema bez prakse nista ;) Bilo je vremena kad sam svake sedmice reinstalirao win. Sad evo par godina radi bez reinstalacije :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 22:31 - pre 149 meseci
Citat:
Milos911: ... Otvoren sam za svaku vrstu objasnjenja, ali jednostavno ne mogu da nadjem objasnjenje i potrebu za tolikim prostorom?

...

Zavisi od programa ali se desava da Photoshop-u za neke stvari treba vise od 10 gigabajta kao Temp inace pocinje sve da koci nenormalno! Da ne pricam o obradi zvuka ili Videa, to je tek nocna mora u nekim slucajevima. Medjutim, ako na C particiji ima bar 20 GB slobodno, onda se radi komotno bez problema... To je u praksi potvrdjeno bezbroj puta. Naravno, "obican" korisnik koji je baziran na surfu i ponekoj igrici nece nista od toga primetiti, pa skoro da nece...


Citat:
Milos911: ...I inace defragmentacija podataka pomaze na svim diskovima osim na ssd-ovima :) Glava ide mehanicki po disku tamo-vamo, i logicno je da ako fajl ima dva fragmenta, treba duplo vise vremena da se glava pozicionira na ta dva mesta(ne duplo vise vremena da procita sve, samo da se pozicionira). Tako da defragmentacija jos uvek pomaze, jer nema fajl sistema koji sprecava fragmentaciju podataka*.
*tj ima, citao sam skoro na wikipediji o nekom novom, ali ntfs definitnivno nema tu opciju...
...

Nije bas tako, NTFS po difoltu pri "snimanju" pakuje sve po redu za razliku od FAT32 sistema koji radi onako kako si opisao, nasumicno puni disk i zato se nekada i radio redovan "defrag". Da ne pricam o tome kolika je ogranicenost velicine fajla na FAT32 i koliko je to bio veciti problem nekada! Inace su noviji diskovi optimizovaniji od starih sto se tice mehanike tako da pri manjim brzinama rade bolje i brze. Vreme pozicioniranja glave je isto tako neuporedivo kad se poredi FAT32 i NTFS. Ali, kao sto sam vec rekao, izvinjavam se ali me mrzi vise da pisem jer moze tako danima. Postoji sve na Net-u pa ako nekoga interesuje, neka se potrudi. Ja, inace pricam iz licnog iskustva kombinovano sa "suvom teorijom" koja se potvrdila u praksi.


Citat:
Milos911: ...Nema bez prakse nista ;) Bilo je vremena kad sam svake sedmice reinstalirao win. Sad evo par godina radi bez reinstalacije :)


:) A zamisli kako bi ti radio da si redovno instalirao OS ispocetka, takozvani "klin instal"?! Nemoj mi reci da si evo par godina proveo bez ikakvog instaliranja bilo cega, jer jedino tako redzistri bi mogao da bude toliko mali da ne pravi problem... :)

Bez "ljutis", necu vise...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D11.01.2012. u 22:59 - pre 149 meseci
Nema ljutim, volim rasprave sa normalnim ljudima :)

Citat:
Sceka: Zavisi od programa ali se desava da Photoshop-u za neke stvari treba vise od 10 gigabajta kao Temp inace pocinje sve da koci nenormalno! Da ne pricam o obradi zvuka ili Videa, to je tek nocna mora u nekim slucajevima. Medjutim, ako na C particiji ima bar 20 GB slobodno, onda se radi komotno bez problema... To je u praksi potvrdjeno bezbroj puta. Naravno, "obican" korisnik koji je baziran na surfu i ponekoj igrici nece nista od toga primetiti, pa skoro da nece...
Za ps moze da se promeni default particija :P, za ostalo stoji. Mada onaj ko radi tako nesto, sigurno vec zna koliko mu treba prostora i tako to
Uglavnom, ostajem pri svom stavu, i dodajem izuzetak za te specificne slucajeve :)

Inace naravno da sam svaki put radio clean install, i sve programe jopet instalirao. Tako da mi sve radi super. I i dalje tvrdim da defragmentacija pomaze :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

okciots
student
Niš

Član broj: 318468
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D20.10.2013. u 19:42 - pre 128 meseci
Moze pomoc?
Izvinite ako postavljam pitanje na pogresnoj temi. Pre par meseci sam pokusao da prebcim 12 gigabajta sa Particije D na particiju C. Ne secam se kojim programom sam prebacivao ali znam da mi nista nije izbacilo kao gresku vec mi se proces zavrsio kao uspesan. Medjutim, kad se sve zavrsilo tih 12 gigabajta je nestalo nema ih ni na jednoj particiji. Moze li mi neko pomoci gde da pronadjem te gigabajte i kako da ih vratim. Razmisljao sam posto imam jos 2 prticije da sve prebacim na njih pa da srusim sistem da obrisem C i D i da dodam te gigabajte ali ne znam jel to moguce :/ . To mi je zadnja solucija ako nista n uspem da uradim. Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pitanje u vezi particija na HDD-u ??? :D

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8407 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.