Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prituzba na provajdera

[es] :: Hosting :: Prituzba na provajdera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7144 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihac92
Mihailo Milojevic

Član broj: 224763
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Prituzba na provajdera10.02.2012. u 17:34 - pre 148 meseci
Isti slucaj.

Uplacen produzetak domena pre 15 dana, domen jos nije produzen tj istekao je. Da li se neko cuo sa doticnim i kada ako moze da precizira vreme jer se na tel i na mail i na tiket niko ne javlja barem meni vec 15 dana. Svi telefoni ostali koji su navedeni u firmi ne postoje. Nemam reci. Molim za odgovor.

@view Da li mozes ti ili neko drugi da pojasni kako da se uzme kljuc domena u panelu posto ja nikako ne mogu to da nadjem kako bih kontorlisao domen?
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.ptt.rs.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Prituzba na provajdera10.02.2012. u 22:44 - pre 148 meseci
Ako ti je domen istekao ne mozes uzeti epp kod za transfer.Na sajthostingu se koristi WHMCS za rad sa klijentima e sad ne znam da li je sajt hosting updejtovao na najnoviju verziju 5 jer se nesto razlikuje u odnosu na stariju verziju 4

U verziji 5 do epp koda trebali bi ste doci u sledecim koracima:

Ulogujete se u svoj korisnicki nalog na sajtu hosting provajdera,iz horiznotalnog menija prodjete kroz sledece opcije Domeni / Moji domeni / Upravljaj domenom / Alati za uredjivanje / Zatrazi EPP kod i tu ce vam se ispisati epp kod vaseg domena (Moze se razlikovati nazivi u meniju jer ne postoji zvanican prevod whmcs-a na srpski)

Zatim vratite se korak unazad i kliknete na opciju "Zakljucavanje domena" ako je domen zakljucan potrebno je da ga otkljucate za vreme transfera.

Da bi ste uspesno transferovali domen u whois podacima je potrebno da imate neku vasu email adresu kojoj imate pristup jer cete preko iste adrese morati da potvrdite transfer domena

Whois podatke vaseg domena mozete pogledati kada kliknete na opciju "Upravljanje domenom" i iz padajuceg menija izaberete "Podaci o kontaktu"

Ukoliko je na domenu ukljucena whois zastita tesko da cete uspeti da izvrsite kompletan transfer domena pa ako imate opciju u whmcs-u i to je potrebno iskljuciti.Na ovom sajtu www.who.is mozete proveriti da li se domen vodi na vase kontakt podatke ili su zamaskirani sa whois zastitom.

Pre pocetka transfera promenite name servere na drugog hosting provajdera i vas domen cete odmah moci da koristite na nekom drugom hostingu bez obzira sto je u toku transfer,ukoliko ne promenite nameservere na vreme necete imati kontrolu nad domenom za period transfera domena.Transfer domena moze da traje od 3 - 7 dana.


Za starije verzije whmcs 4 imam video tutorijal za dobijanje epp koda


 
Odgovor na temu

mihac92
Mihailo Milojevic

Član broj: 224763
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Prituzba na provajdera11.02.2012. u 00:45 - pre 148 meseci
Hvala na detaljnom objasnjenju ali korisnicki panel ne izgleda kao sto je na tutorijalu koji ste napravili, ovo je nesto drugacije, tj nedostaju te opcije koje mi trebaju panel ne izgleda tako horizontalni menu je drugaciji. Udjem ja na domen koji hocu ali u tom delu nije isto nema nameservera, tj godnji deo vezan za statistiku domena kako je placen kada itd je isti ali ispod toga je druga prica, ima samo dve opcije "iskljuci automatsko obnavljanje" i druga je "Obnovi" ta obnovi vodi ponovo na proces placanja domena. Ovo ostalo "zakljucaj domen" itd toga nema. Jednostavno su ukinute opcije.

Iako na stranici sajthostinga gde se moze videti pregled cena domena ispod tabele pise "Takođe, domene koje registrujete kod nas možete uređivati putem Vaše stranice u Zoni za klijente, možete podesiti NS-ove kao i e-mejl prosleđivanje." ja nemam tu opciju. Kartica za email-ove ne postoji. Nisam hteo da pravim screenshot da ne bude nekih problema posle. Jel moguce da se odredjenim nalozima to ukine ili ne? Da znam da li sam "poseban" korisnik? Hvala jos jednom.

[Ovu poruku je menjao mihac92 dana 11.02.2012. u 02:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

brdaus
Raca

Član broj: 101873
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prituzba na provajdera29.05.2012. u 08:45 - pre 144 meseci
Potpuno podrzavam sve izjave date u predhodnom postu. Nama sajt ne radi vec 10 dana a od provajdera ni traga ni glasa. Ni na mail, skype, telefone da ne pominjem. Neverovatna stvar. Ovaj Davor je totalna katastrofa. Uplatio sam hosting kod drugog provajdera, srecom domeni nisu registrovani kod njega pa cu sajtove moci da podignem iz beckup-a. Totalna katastrofa i neprofesionalnost. Ozbiljno razmisljamo da ga tuzimo za prevaru i trazimo nadoknadu stete.
Brdaus - zivi i pusti druge da zive
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Prituzba na provajdera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7144 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.