Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kreireanje / POMOĆ

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kreireanje / POMOĆ

[ Pregleda: 1580 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brzibrzi16
virtual world

Član broj: 96710
Poruke: 5
*.stat.customer.blic.net.



Profil

icon Kreireanje / POMOĆ04.01.2012. u 11:48 - pre 149 meseci
POzdrav.
Potrebna mi je pomoć.
Naime radim na jednom aplikaciji koja bi trebala da bude za blagajnu / kina/dvorane/pozorišta/ i sve slično.
Šifarnici i sve ostalo je sređeno ali sam zapeo na jednom detalju.
Potrebna mi je konkretna pomoć ukoliko neko, zna i želi da pomogne, kako da kreiram forum na kojoj unosim prvo ime sale pa broj sjedišta ukupno, broj redova, pa broj sjedišta u redu.
Nakon unosa ovih podataka u forum, da se otvori nova forma na kojoj su prikazana sjedista na osnovu prethodnih uslova.
Sjedišta mogu biti obični paneli, tako da kada bi se klikom na jedno ili više promjenila boja u jednu boju za prodaju a u drugu za rezervaciju.

Bio bih zahvalan ukoliko neko može konkretno pomoći.
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Kreireanje / POMOĆ09.01.2012. u 03:21 - pre 149 meseci
Vrlo si neprecizno/opsirno postavio pitanje, nisam siguran gde si zapeo ? Ovo su elementarne stvari, tj sve sto trebas da uradis je da dodas 4 editboxa, 1 button, u OnClick event buttona da kreiras novu formu i njoj prosledis vrednosti 4 editboxa, u novoj formi da prikazes sedista. E sada, nisam siguran sta odavde ne znas da odradis, preformulisi pitanje, pa ce ti mozda neko pomoci.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Kreireanje / POMOĆ09.01.2012. u 12:18 - pre 149 meseci
> Potrebna mi je konkretna pomoć ukoliko neko, zna i želi da pomogne, kako da kreiram forum na kojoj unosim prvo ime sale pa broj sjedišta ukupno, broj redova, pa
> broj sjedišta u redu. Nakon unosa ovih podataka u forum, da se otvori nova forma na kojoj su prikazana sjedista na osnovu prethodnih uslova.
> Sjedišta mogu biti obični paneli, tako da kada bi se klikom na jedno ili više promjenila boja u jednu boju za prodaju a u drugu za rezervaciju.

Ako sam dobro shvatio, za prikaz sedišta možeš koristiti običan StringGrid. Jedino ako plan sedišta nije pravougaonik a ti to treba da prikažeš onda možeš koristiti neke druge elemente, buttone, panele, edite, labele i slično.
 
Odgovor na temu

brzibrzi16
virtual world

Član broj: 96710
Poruke: 5
*.stat.customer.blic.net.



Profil

icon Re: Kreireanje / POMOĆ10.01.2012. u 13:28 - pre 149 meseci
@reiser

Sve je to kako si rekao, ali hajde da vidim primjer toga što si napisao, ako nije problem.
Računaj da nakon kreiranja sala/sale, tokom pozivanja te iste, da klikon na dugme ( koje može biti bilo šta od buttona do panela ) treba da ima onclick opcije, za rezervaciju, prodaju i slično.

Ako staviš primjer ovoga, bio bih ti zahvalan.
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Kreireanje / POMOĆ10.01.2012. u 18:32 - pre 149 meseci
Problem je, jer trebam da ti napisem pola programa bukvalno kako bih ti dao primer. To sto hoces da uradis su trivijalne stvari, pocni da pises sam, pa reci gde si zapeo i rado cu ti pomoci.

[Ovu poruku je menjao reiser dana 11.01.2012. u 00:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kreireanje / POMOĆ

[ Pregleda: 1580 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.