Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor TV-a - pomoc! Znam sta hocu ali...

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Izbor TV-a - pomoc! Znam sta hocu ali...

[ Pregleda: 2803 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

samo_da_pitam

Član broj: 263479
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Izbor TV-a - pomoc! Znam sta hocu ali...14.12.2011. u 12:52 - pre 150 meseci
Potrebna mi je pomoc oko izbora/pronalazenja TV-a.
Danima citam teme po forumu, ali imam problema sa nepotpunim informacijama na site-ovima proizvodjaca/prodavaca pa mi je potrebna pomoc strucnijih.
Ja TV vrlo malo gledam pa sam sludjen opcijama koje postoje kod danasnjih TV-a.

Evo specifikacije koju bih ja voleo da ima TV, te bih cenio svaku pomoc da pronadjem tako nesto:


- Ekran velicine 37" - 42" (okvirno do 108-110cm) ne preko;
- Rezolucija - Full HD 1080 ne ispod;
- Ulazi: USB min 2 (pametno baratanje nasim titlovima bi bilo jako pozeljno), kao i pustanje DivX i mkv formata;
HDMI min 2
- Povezivanje: DLNA (obavezno), WiFi - integrisan(izuzetno pozeljno ukoliko ne povecava drasticno cenu), LAN (pozeljno, mada ako ima WiFi, mozda i nije neophodno?)
- Audio izlaz - digitalni - (vidim da sada svi imaju digitalni, sto opticki sto koaksialni. Nadam se da cu u tom slucaju moci da iskoristim SCART izlaz za audio povezivanje sa mojim 5.1 sistemom)
- Tip ekrana - LCD sa LED pozadinskim osvetljenjem (koliko sam razumeo to je sada neki mainstream. Nemam nista protiv ni obicnog LCD ekrana ukoliko postoji onaj koji bi zadovoljio ostale kriterijume.)
- NE SME DA IMA 3D - ili bilo kakav 3D ready, ili nesto slicno. Kazem ne sme da ima - u smislu ne zelim da mi bilo kakve 3D kerefeke uticu na povecanje cene.
- Marka: ah da, marka i tip - POTPUNO NEBITNO. Sto se mene tice moze da pise i "Ei Nis" :) ako u sebi ima ono sto trazim. Bitnije mi je kod kontretnog modela koji je panel unutra nego koje je marke TV ali da ne sirim sada pricu u tom pravcu.

- Cenovni rang: (uh) pa do 70 000 - 75 000 bi bio mozda neki plafon, ako je moje zelje uopste i moguce uklopiti u cenu.

Od nekih drugih "smart" naprednih f-ja jedino bi mozda pristup internetu u vidu kakvog integrisanog browsera bio zanimljiv ali ne i presudna stvar.

Unapred zahvalan na savetima
Blago Mts-u!
 
Odgovor na temu

samo_da_pitam

Član broj: 263479
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Izbor TV-a - pomoc! Znam sta hocu ali...15.12.2011. u 09:47 - pre 150 meseci
U pretrazivanju ovih dana sam dosao do zakljucka da je ovo sto ja trazim uglavnom ponudjeno od strane Samsunga i LG-a.
Evo npr. ovaj LED 42vl5500 ima sve sto sam zamislio za 77 hiljada.
-Ono sto me navise buni u opisima je kada stoji WiFi ready ili WiFi spreman. Da li to podrazumeva da on zapravo NEMA WiFi integrisan u sebi (kako ja to tumacim) i potrebno je dokupiti odgovarajuci WiFi donge ili slicno; ili to mozda sa druge strane znaci da on bas ima u sebi WiFi integrisan? Ovo bi mi bilo mozda malo teze da proverim u radnji pa zato pitam.
U ovom cenovnom rangu sam uglavnom nalazio Samsunge koji imaju do 5cm kracu dijagonalu i poseduju WiFi, i LG koji imaju do 5cm duzu dijagonalu, i imaju tj. nemaju WiFi (WiFi ready).

Svaki predlog bi mi puno pomogao.
Unapred hvala
Blago Mts-u!
 
Odgovor na temu

samo_da_pitam

Član broj: 263479
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Izbor TV-a - pomoc! Znam sta hocu ali...19.12.2011. u 08:15 - pre 150 meseci
Bilo ko?

Blago Mts-u!
 
Odgovor na temu

despot77
despot77
Republika Srpska

Član broj: 147658
Poruke: 441



+14 Profil

icon Re: Izbor TV-a - pomoc! Znam sta hocu ali...19.12.2011. u 09:54 - pre 150 meseci
Pa sam si sebi već odgovorio u drugom postu, s obzirom na željene karakteristike i budžet, izbor ti i nije širok...

usput nije "42vl5500" već je 42LV5500 : http://www.lg.com/rs/tv-audio-...zor/LG-led-lcd-tv-42LV5500.jsp
dakle u specifikacijama se vidi da je Wi - Fi Spreman, a da USB Wi FI uređaj ne dolazi uz TV, nego se dokupljuje...znači to "Spreman" nije dovoljan uslov ali je potreban :)
 
Odgovor na temu

spymilo

Član broj: 295720
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor TV-a - pomoc! Znam sta hocu ali...21.12.2011. u 14:51 - pre 150 meseci
ja bi ti preporucio samsung 32 inca ful hd njega mozes da nadjes i za 45000 din.
mislim da ti je tu najbolji odnos cena kvalitet
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Izbor TV-a - pomoc! Znam sta hocu ali...

[ Pregleda: 2803 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.