Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop

[es] :: Laptopovi :: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop

[ Pregleda: 3264 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davidescu
3D Modeliranje i 3D programiranje
BiH

Član broj: 269354
Poruke: 74
109.175.42.*



Profil

icon Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop04.12.2011. u 21:53 - pre 149 meseci
Ima li negdje neka lista ili nešto slično na kojoj mogu vidjeti koji ekran mi odgovara za moj Laptop.

Naime ima Laptop Fujitsu Siemens Lifebook Model:E8020D i ne znam od kojeg recimo pokvarenog laptopa mogu uzet ekran i zamjenuti ga. Recimo odgovara li Ekran od Fujitsu siemens Lifebook C111O.

Može li mi tu ko pomoć.

Recimo treba mi nekad i koji punjači odgovaraju uz koji Laptop. Ima li gdjegod neka stranica i nesto slicno da se time bavi.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop05.12.2011. u 00:08 - pre 149 meseci
Odgovor na pitanje da li odgovara ekran od Fujitsu Siemens Lifebook C111O je: DA! odgovara...

Saznati sta odgovara za koji laptop od rezervnih delova se moze ako si iskusan serviser koji radi sa laptopovima godinama ili preko part numbera ako radis u ovlascenom servisu za neki brend. Tesko je juriti sve to preko neta jer nigde te informacije nisu sazete na nacin da neko bez iskustva moze lako da poveze stvari... Znaci ako te intersuje servis laptopova izvoli pocni da se bavis tim poslom i uz dovoljno iskustva ces saznati sve sto te bude interesovalo ako si dovoljno uporan. Ni nama sto se time bavimo nije sve bilo servirano na tanjiru nego smo ucili u hodu, godinama sticali iskustvo i tako...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 05.12.2011. u 01:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Davidescu
3D Modeliranje i 3D programiranje
BiH

Član broj: 269354
Poruke: 74
109.175.40.*



Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop05.12.2011. u 09:50 - pre 149 meseci
Hvala ti na odgovoru. Ma bavim se tu i tamo. Ua neke Laptope i znam. Jedan sam od onih koji nevoli nagadjat i pamtit . Pravim sebi bazu podataka sa određenim specifikacijama i napomenama.

Često se desi da se i nešto zaboravi pa valja kad je nešto zapisano.

Hvala svakako na odgovoru. Pozdrav

 
Odgovor na temu

Davidescu
3D Modeliranje i 3D programiranje
BiH

Član broj: 269354
Poruke: 74
109.175.40.*



Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop05.12.2011. u 09:59 - pre 149 meseci
Sad me samo još interesuje odgovara li Baterija. Samo još to :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop05.12.2011. u 13:03 - pre 149 meseci
Ne. Nisu kompatibilne fizicki...
 
Odgovor na temu

Davidescu
3D Modeliranje i 3D programiranje
BiH

Član broj: 269354
Poruke: 74
109.175.32.*



Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop07.12.2011. u 06:48 - pre 149 meseci
Hvala ti.

Pronašao sam ja nekoliko stranica na kojima se recimo prodaju baterija pa onda ispod piše sa kojim su modelima kompaktibilne i tako isto za lcd.

Htjeo sam da vidim ima li kakva bolja stranica od one koje ja koristim.

Evo recimo za baterije
www.laptop-power-battery.com

evo za lcd

http://www.laptop-lcd-screen.co.uk

Ova za LCD mi i nije baš najbolja ali nekako trenutno imam nju.


Ovo jest druga tema ali me samo interesuje

Kako se pravilno treba zagrijavat graička kod laptopa i koja se ono tečnost koristi. Recimo koja temperatura je optimalna da se namjesti na puhalici.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop07.12.2011. u 11:37 - pre 149 meseci
Duvaljkama se ne popravljaju graficke kartice. Za velike BGA chipove kao sto su GPU-ovi, chipsetovi, procesori koji su u BGA pakovanju i slicno koriste se specijalne IR lemne stanice (BGA rework station) za velike BGA chipove (postoje i manje IR lemne stanice ali one sluze za rad sa manjim BGA chipovima [servis mobilnih telefona na primer]) a ne SMD duvaljke. Duvaljke u tom slucaju mogu da budu samo pomocni alat a nikako glavni... Pod tecnoscu verovatno podrazumevas fluks?
 
Odgovor na temu

Davidescu
3D Modeliranje i 3D programiranje
BiH

Član broj: 269354
Poruke: 74
109.175.35.*



Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop07.12.2011. u 14:54 - pre 149 meseci
Gledao sam ovg jednog kako to radi amo je sklopuno kad sam ušao.

Prvo je zagrijao grafičku a potom je iz šprice istinuo tu tečnost po grafičkoj . Nakon tog je grafička proradila. Samo nije bila dugotrajna. Nakon 3 mjeseca opet je isti kar nastao i nije se moglo više ponoviti postupak jer nije više reagovalo.

Imaš li link ili nešto da mogu vidjet taj aparat što spominješ i tačan naziv te tečnosti da mogu vijet gdje to sve nabaviti mogu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop07.12.2011. u 16:05 - pre 149 meseci
Ako nešto oživiš da radi 3 meseca i onda totalno crkne to se ne zove popravka.

Sprava koja ti treba košta od 1000€ pa na više (zavisi koliko automatike voliš u poslu).
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop07.12.2011. u 17:00 - pre 149 meseci
A da nismo malo vise skrenuli sa teme? Pored toga ono o cemu se raspitujes prevazilazi okvire ovog foruma i vise je za forum "Elektronika".
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop07.12.2011. u 17:32 - pre 149 meseci
Citat:
Davidescu: Gledao sam ovg jednog kako to radi amo je sklopuno kad sam ušao.

Prvo je zagrijao grafičku a potom je iz šprice istinuo tu tečnost po grafičkoj . Nakon tog je grafička proradila. Samo nije bila dugotrajna. Nakon 3 mjeseca opet je isti kar nastao i nije se moglo više ponoviti postupak jer nije više reagovalo.

Imaš li link ili nešto da mogu vidjet taj aparat što spominješ i tačan naziv te tečnosti da mogu vijet gdje to sve nabaviti mogu.

Pozdrav


To zagrevanje samo na kratko spoji lemove i onda ti grafika radi neko vreme dok se od toplote ponovo ne sje*u lemovi. Ova oprema o kojoj moj imenjak prica radi ponovno lemljenje (ako mogu tako da ga nazovem) cipa na plocu. Kada to uradis onda si miran duzi period. Fabricki lemovi su namerno losije uredjeni da bi se sje*ali posle nekog vremena.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop07.12.2011. u 18:57 - pre 149 meseci
Nije bas da je namerno, nego se trenutno koristi "RoHS compliant" kalaj koji je navodno manje stetan po okolinu, ali je zato krtiji, i lakse puca, od onog kalaja sa olovom koji se pre koristio... Eto samo jednog primera kako je neoliberalizam narusio kvalitet potrosackoj elektronici pod izgovorom da je rec o zastiti zivotne sredine.
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop07.12.2011. u 20:52 - pre 149 meseci
Nije namerno ali nije ni slucajno :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop08.12.2011. u 15:02 - pre 149 meseci
Samo sam hteo da navedem razlog a on nije sto su se gospoda proizvodjaci potrosacke elektronike dogovorili da namerno koriste RoHS kalaj kod svojih proizvoda vec im je to bilo nametnuto da bi svoje proizvode uopste mogli da plasiraju na zapadno trziste Naravno kad se radi nakuglavanje chipa majstor koji zna za jadac, ce staviti kuglice koje nisu po RoHS standardu i tako resiti problem krtosti originalnog RoHS kalaja
 
Odgovor na temu

Davidescu
3D Modeliranje i 3D programiranje
BiH

Član broj: 269354
Poruke: 74
109.175.45.*



Profil

icon Re: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop08.12.2011. u 18:26 - pre 149 meseci
Izvinjavam se. Malo se skrenulo s teme ali ne namjerno.

Tema na koju se skrenulo je inače velik problem Laptopa. S toga po meni i spada u ovaj dio.

Mozda samo da se započne nova tema.

Naletio sam naime na nekoliko Laptopa koji imaju ovaj problem i pošto su rijetki oni koji ovo znaju provjerit većina ovih majtora (servisera ) kaze da je matična otišla i time nema ništa od njeg.

Jedna moderna fora kad se ide na to da se nameće odgovor pa kad nema ništa od njeg eto ti ga za dijelova.

Potom se taj Laptop opravi negdje drugo ili možda i on i proda na dalje korištenje.

Dobro, da nebi kršio pravila foruma.

Hvala svima koji su odgovorili iako je bilo drugo pitanje, SKRENULI STE MI PAŽNJU NA NEKE STVARI po meni jako bitne (informativno gledajuć). Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Kako saznat koji mi ekran odgovara za Laptop

[ Pregleda: 3264 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.