Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Deljenje interneta

[es] :: SOHO Networking :: Deljenje interneta

[ Pregleda: 1456 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Akl
Ks

Član broj: 59619
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Deljenje interneta28.11.2011. u 09:10 - pre 150 meseci
Imam dva kompa, umrezeni su preko rutera(LAN). Jedan komp se kaci na net preko wireless kartice i umrezen je s drugim i treba da namestim da dele internet konekciju... Naisao sam na dva problema:
1. Kad ukljucim LAN ne radi mi internet, odnosno wireless (radilo je jedno vreme i od jutros ni da cuje, podesio sam Adapters and Bindings, manualno stavio ip adresu LAN-a, gateway i ostalo ali ne radi)
2. Radio je internet jedno vreme, delio sam ga preko cc proxyja ali ne znam sta mu se desava, u pocetku je radio 5,6 minuta i prestane, dok nisam podesio Adapters and Bindings, i sad pokusavam, nece. Inace kad ugasim LAN i proxy, sve radi u najboljem redu...
Citao sam po netu sta i kako, ali sam primetio da svi vrte jednu pricu, i objasnjavaju podesavanje proxy-ja koje se slaze s mojim, ali ne znam u cemu je problem...
Pomagajte... :)
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Deljenje interneta28.11.2011. u 11:15 - pre 150 meseci
Najpre, resetuj ruter i sve podesi da radi bez proksija. Ako ti bas treba proksi, dodaj ga naknadno.
 
Odgovor na temu

Akl
Ks

Član broj: 59619
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Deljenje interneta29.11.2011. u 10:18 - pre 150 meseci
Ma ne radi mi net kad ukljucim LAN. Preko proxyja sam uspevao da namestim ali sad opet nece... Jebeni Windows... :D
 
Odgovor na temu

Pajica Ristic
Novi Sad

Član broj: 87871
Poruke: 306
*.mediaworksit.net.



+27 Profil

icon Re: Deljenje interneta02.01.2012. u 22:03 - pre 149 meseci
malo kasnim sa odgovorom, ali iskopao sam da neke wireless kartice imaju opciju "disable WLAN when LAN is conected" pa probaj naci tako nesto u podesavanjima i proveri da nije stiklirana ta opcija. cini mi se da sam je video i kod mene na racunaru, ali sve pretrazih i nema je... mozda je to kod tebebe problem, kada ukljucis LAN kabel, WLAN se iskljuci
 
Odgovor na temu

Pajica Ristic
Novi Sad

Član broj: 87871
Poruke: 306
*.mbb.telenor.rs.



+27 Profil

icon Re: Deljenje interneta03.01.2012. u 23:11 - pre 149 meseci
sa telefona pisem pa ne mogu da otvorim novu temu.. Ako neko zna da mi odgovori, tj preporuci neki wireless ruter na kom ima opcija da se na osnovu user/pass kombinacije ogranici brzina interneta. Npr. Korisnik koji se konektuje sa user:komsija/pass:komsija da ima ogranicen net na 256kbps, user:brat da ima npr 1mbps a neki treci da ima neogranicen protok.. Postoji li tako nesto i sta mi preporucujete?
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Deljenje interneta

[ Pregleda: 1456 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.