Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prosleđivanje login podataka sa lokalnog sajta

[es] :: PHP :: Prosleđivanje login podataka sa lokalnog sajta

[ Pregleda: 1601 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PavleK86
Pale

Član broj: 127034
Poruke: 34



Profil

icon Prosleđivanje login podataka sa lokalnog sajta25.11.2011. u 23:11 - pre 151 meseci
Recimo da imam lokalnu kopiju index stranice nekog sajta na kome postoji login forma.
Znam da je moguće napraviti logovanje preko tog lokalnog sajta sa redirekcijom.
E sad, probao sam tako nesto napraviti sa facebook-om, medjutim nije se moguce ulogovati automatski. Podaci se ispravno proslijede na stranicu (POST metodom), međutim facebook ima, koliko mi se cini, neku provjeru odakle podaci dolaze te izbace upozorenje da se sifra ne stavlja na sajtovima koji nisu na njihovom serveru. Napominjem da je email ispravno povucen, i da prepozna korisnika koji je pokusao da se uloguje.
Da li postoji neki nacin da se zaobidje ova provjera?


*** NAPOMENA ***

Napominjem da ovo ne radim u neke nelegalne svrhe, vec me interesuje kako povecati sigurnost na sajtu.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Prosleđivanje login podataka sa lokalnog sajta26.11.2011. u 01:56 - pre 151 meseci
Pa sigurno da fejsbukova login forma ne salje samo mail i password, ima tu jos necega. Koristi neki addon za citanje headera, ili koristi Ethereal (www.ethereal.com/) i pogledaj sta se sve salje. Mada verovatno FB ima zastitu i preko referera, pa cisto sumnjam da ces moci sa neke druge stranice da se ulogujes. Ne postoji nacin da se provera referera zaobidje. Mozda jedino kad bi slao direktno headere, mada cisto sumnjam i tako.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Prosleđivanje login podataka sa lokalnog sajta

[ Pregleda: 1601 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.