Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Farba/boja za rostfrei

elitemadzone.org :: TechZone :: Farba/boja za rostfrei

[ Pregleda: 2967 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nickme
nikola dr

Član broj: 281375
Poruke: 7
95.180.60.*



Profil

icon Farba/boja za rostfrei19.11.2011. u 21:18 - pre 151 meseci
Gde kupiti, koja marka, da li uopste tako nesto postoji ?

Hvala
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Farba/boja za rostfrei20.11.2011. u 08:39 - pre 151 meseci
A zasto bi trebalo da se farba nerdjajuci celik?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
212.178.240.*



+266 Profil

icon Re: Farba/boja za rostfrei20.11.2011. u 10:56 - pre 151 meseci
Dobar kvalitet pa nije baš najnerđajući? :)
Ili žena naredila da gelender mora da se slaže sa ostatkom?
Sudopera sa frontovima?

Svakakva pitanja čujem od drugara koji traže savet jer se malo razumem oko majstorisanja.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Farba/boja za rostfrei20.11.2011. u 14:51 - pre 151 meseci
Iskreno, prva reakcija je bila "Ovaj je lxd!" :-) ali je ispalo da sam ja budxla! Odem na Google, napisem 'paint for stainless steel surfaces' i izadje oko 180,000,000 rezultata! A ima vise nacina, evo odgovora koji sam video na dva razlicita sajta.


1. Use a high quality, oil-based paint, and either spray, brush, or roll it on depending on the final texture you are trying to achieve.
2. Visit a professional powder coater (look in the yellow pages). This is an electrostatic process where plastic/epoxy powder is deposited in a very thin layer all over the surface and then baked on. The advantages of powder coating are flexibility, a very wide range of colors and textures, and the ability of the powder to adhere into small voids and cracks on the surface with out drips or runs.
3. Get the right wax. Many high quality waxes are on the market today that are especially made for metalwork.
4. Choose the perfect patina. These are chemical formulations made to cause surface changes and coloration to metal. Some are used hot, while others are applied cold, there are many to choose from and they also allow you to highlight your project while maintaining a natural finish. Often waxes are applied afterwards to provide a final seal.
5. Varnish your metal. Marine varnish is another way to put a final coat on your metalwork. Varnish has the advantage of being easy and forgiving to apply, however your work will have an obvious "clear coated" look that is not always desirable. Varnish is very easy to touch up later and to redo as maintenance at a later date without changing the overall finish.
6. Try nail polish. For painting small areas or writing on your metal, nail polish sticks very well and looks great. It comes in every shade imaginable, though, red hues are more widely available.


Read more: http://wiki.answers.com/Q/How_..._stainless_steel#ixzz1eFzxDlXz

Iz ovoga proizilazi da ima 6 sustinski razlicitih nacina da se oboji nerdjajuca stvar. Prvi je najlakse razumeti - uljana boja, nanosenje kao i obicno, zatim je elektrostaticko nanosenje boje u prahu i jos neke 4 varijante, od koji prve 3 ne razumem bas a poslednja je lak za nokte, za neku malu povrsinu.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

nickme
nikola dr

Član broj: 281375
Poruke: 7
95.180.60.*



Profil

icon Re: Farba/boja za rostfrei21.11.2011. u 18:44 - pre 151 meseci
Ja sam kao pretragu koristio "rostfrei paint", pa izadje malo rezultata.

Powder coating ne dolazi u obzir jer toga ima podosta komada i ne mogu da ga nosim sa non stop kod majstora da farba.

Zamislite tablice firmi(ispred njih sto stoje) kada bi posle nekog vremena morale ponovo da se farbaju....


Probali smo sa nitro crnom bojom i sa markerom za cd-ove(vise traje nego nitro boja). Nista to nije trajno resenje, tj brzo se izlize boja, otpadne.....

Lak za nokte nisam probao i tu uljanu boju. Lak za nokte cu vec sutra da probam.

Hvala
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Farba/boja za rostfrei21.11.2011. u 19:02 - pre 151 meseci
Citat:
nickme: Ja sam kao pretragu koristio "rostfrei paint", pa izadje malo rezultata.
Nasi browseri su uglavnom podeseni na engleski jezik a posto "rostfrei" nije engleska nego nemacka rec onda ti je dalo malo rezultata.

Citat:
Probali smo sa nitro crnom bojom i sa markerom za cd-ove(vise traje nego nitro boja). Nista to nije trajno resenje, tj brzo se izlize boja, otpadne.....

Lak za nokte nisam probao i tu uljanu boju. Lak za nokte cu vec sutra da probam.
Lak za nokte je valjda na nitro bazi i ako vam nitro boja nije vredela, nece ni lak. A oni su je i onako naveli samo za neke male povrsine.

Mozda vas ipak spase uljana. Ona meni najbolje i najvise traje tamo gde mi ne treba, gde kapne sama - na merdevine, na neki deo namestaja koji nisam imao nameru da ofarbam i sve nesto tako
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Farba/boja za rostfrei

[ Pregleda: 2967 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.