Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

racunar mi se koci zbog FF

[es] :: Browseri :: racunar mi se koci zbog FF

[ Pregleda: 2893 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran159
zoran petrovic
su

Član broj: 104403
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon racunar mi se koci zbog FF15.11.2011. u 23:32 - pre 151 meseci
pozdrav
imam problem od pre nedelju dana, racunar mi se koci (secka) kao blesav, pretpostavljam da ga koci FF.
nisam nikakve softvere a ni igrice instalirao kako bih posumnjao na nesto drugo.
2-3h nakon ukljucivanja racunara i podizanja Mozille krece sa seckanjem, imam pokrenutih 10 tabova istovremeno, ranije sam imao daleko vise pa nije seckalo.
koristim os xp sp2, 768 mb ram,
imam dva komada HD (drugi je postavljen negde u avgustu ali nije pravio nikakve probleme).

mozilla firefox ja mislim da je zadnja verzije jer ne mogu naci gde da pogledam koja je verzija.

sta predlazete?


hvala
rgtzz
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: racunar mi se koci zbog FF16.11.2011. u 06:14 - pre 151 meseci
Mislim da je problem zog nedostatka RAM memorije(pogotovo duzim radom u browseru, gde moze da povuce i vise od 300Mb RAM-a), tako da otvaranjem vise tabova krene da cita iz page fajla, tj. sa HDD-a i zbog toga se javlja seckanje.

Realno, ostaje oko 256mb slobodnog RAM-a kada win i par aplikacija u task-u `izvucu` potreban ram, tako da za lagodan i duzi surf bez zatvaranja browsera nije dosta.

Problem se donekle moze resiti iskljucivanjem java plugina, animated picture, sound...na stranicama koje najcesce posecujete, a nisu vam potrebni kako bi sto manje cache-ovao nepotrebne fajlove, kako u RAM memoriju, tako i u page. Drugi nacin je da se cesce zatvara browser kako bi se sistemska memorija brze vratila, nedozvoljavajuci da mora da uposli page memoriju. I ,naravno, ukoliko je moguce dodati jos RAM-a.



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 16.11.2011. u 08:12 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: racunar mi se koci zbog FF16.11.2011. u 18:29 - pre 151 meseci
Koji FF koristis? Redovno izdanje ili beta verziju posto takve stvari za beta verzije nisu nista cudno
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

zoran159
zoran petrovic
su

Član broj: 104403
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: racunar mi se koci zbog FF16.11.2011. u 21:24 - pre 151 meseci
kako da iskljucim te aktivnosti jave i ostale u browseru.

koristim redovnu verziju FF.


danas nemam nikakvih problema sa funkcionisanjem racunara, uopste ne secka a podignute su iste i isti broj strana ceo dan kao i predhodnih dana kad je seckao.
rgtzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: racunar mi se koci zbog FF

[ Pregleda: 2893 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.