Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RAVE report i ADOQuery, table i izvlacenje odredjenih podataka

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: RAVE report i ADOQuery, table i izvlacenje odredjenih podataka

[ Pregleda: 2312 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dankovuk

Član broj: 133828
Poruke: 40
62.68.115.*



Profil

icon RAVE report i ADOQuery, table i izvlacenje odredjenih podataka07.11.2011. u 15:18 - pre 150 meseci
Imam podatke u tabeli tipa ime, prezime, ime oca itd.... Gdje mi je uneseno npr 400 ljudi. e sad kad zelim da ostampam podatke o samo jednoj osobi npr.. djordje djordjevic ime oca itd..., znaci na dbl click na tabelu da mi izbaci podatke o tom selektovanom korisniku, kako da to izvedem u rave report-u i da povezem sa delphijem.....
 
Odgovor na temu

((BugA))
Igor Djordjevic
Bor, Srbija

Član broj: 29241
Poruke: 196
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66516695
Sajt: www.MalamutKlub.com


+17 Profil

icon Re: RAVE report i ADOQuery, table i izvlacenje odredjenih podataka07.11.2011. u 17:36 - pre 150 meseci
Pozdrav dankovuk, ja sam bas skoro nesto slicno radio, i kao polaznica su mi posluzili ovi postovi:
(1) http://edn.embarcadero.com/article/30329
(2) http://edn.embarcadero.com/article/30331
(3) http://edn.embarcadero.com/article/31916
(4) http://edn.embarcadero.com/article/31917

Prvi i drugi su ti uvodni tekst, a treci i cetvrti su to sto ti treba. Treba ti (na primer) TADOConnection (za konekciju na bazu), TADOQuery (Connection = TADOConnection objekat, za upit koji ti treba da izdvojis tu jednu osobu koju zelis da stampas), TRvProject (ProjectFile = putanja fajla na disku, ono sto radis u dizajneru samog Rave-a) i TRvDataSetConnection (DataSet = TADOQuery objekat). Pogledaj linkove koje sam ti dao, pa vidi kako da povezes komponente.
 
Odgovor na temu

dankovuk

Član broj: 133828
Poruke: 40
62.68.115.*



Profil

icon Re: RAVE report i ADOQuery, table i izvlacenje odredjenih podataka15.11.2011. u 18:42 - pre 150 meseci
E sad imam drugi problem, sve sam uradio kao sto kazu kako bog zapovjeda ali kad ocu da prebacim na drugi komp sve radi odlicno samo mi izvjestaj nece da radi javlja mi sledece "Access violation at address 0040DB9C in module 'Project1.exe'. read of address 00750041"
Ako neko ima resenje zasto nece da mi radi na drugom kompu molim za odgovor.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: RAVE report i ADOQuery, table i izvlacenje odredjenih podataka15.11.2011. u 22:20 - pre 150 meseci
> E sad imam drugi problem, sve sam uradio kao sto kazu kako bog zapovjeda ali kad ocu da prebacim na drugi komp sve radi odlicno samo mi izvjestaj nece da radi
> javlja mi sledece "Access violation at address 0040DB9C in module 'Project1.exe'. read of address 00750041"

AV znaci da se koristi neki objekat koji nije alociran (nije uspelo kreiranje), ili je unisten u medjuvremenu. Proveri da li tvoj program zavisi od drugih fajlova (recimo dllova) koje trebas takođe da preneseš na drugi računar. Možeš i uraditi neki debug režim, na primer da ispisuješ neke statuse na određenim pozicijama u programu sve dok ne pronađeš gde je problem ili možeš koristiti neki live exception library poput MadHooka ili JclDebuga.
 
Odgovor na temu

((BugA))
Igor Djordjevic
Bor, Srbija

Član broj: 29241
Poruke: 196
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66516695
Sajt: www.MalamutKlub.com


+17 Profil

icon Re: RAVE report i ADOQuery, table i izvlacenje odredjenih podataka23.11.2011. u 17:43 - pre 150 meseci
Citat:
dankovuk: E sad imam drugi problem, sve sam uradio kao sto kazu kako bog zapovjeda ali kad ocu da prebacim na drugi komp sve radi odlicno samo mi izvjestaj nece da radi javlja mi sledece "Access violation at address 0040DB9C in module 'Project1.exe'. read of address 00750041"
Ako neko ima resenje zasto nece da mi radi na drugom kompu molim za odgovor.

Kao sto rece savkic, verovatno ti fali nesto, a to nesto moze da bude .rav fajl (fajl samog izvestaja). Jesi li njega ubacio u svoj .exe? Ili ga ubaci, ili ispostuj putanju koju si naveo u ProjectFile svoje TRvProject komponente (iskopiraj .rav tu gde treba).

TRvProject komponenta ima property StoreRAV, u okviru koga imas opciju "Load", cime fajl izvestaja (.rav) direktno ubacujes u svoj program, i sam fajl ti vise nije eksterno potreban. Jedino je bitno da svaki put kad promenis svoj .rav fajl (menjas nesto u dizajnu izvestaja) ides ponovo na opciju "Load", da ubacis novu verziju u program.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: RAVE report i ADOQuery, table i izvlacenje odredjenih podataka

[ Pregleda: 2312 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.