Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rave report grafika

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Rave report grafika

[ Pregleda: 1625 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Trodmi

Član broj: 58036
Poruke: 193
93.86.26.*



Profil

icon Rave report grafika16.11.2009. u 13:37 - pre 175 meseci
Kako da u Rave reportu na odredjenom databandu prikazem neku predefinisanu grafiku ako je vrednost data field-a true a drugu ako je false?
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
93.86.19.*



+62 Profil

icon Re: Rave report grafika17.11.2009. u 10:49 - pre 175 meseci
Uh, gde ga nadje... :)

Postoji nacin, radi se preko event-a u rave report-u. Ne mogu da ti napisem kod, jer je to neki pseudo jezik, pa se i sam mucim kad mi nesto treba.
Ali ideja je sledeca:

1) U DataView1 imas DataView1Bool polje koje radi arbitrazu.
2) U DataViiew1 imas dva (DataView1Image1 i DataView1Image2) polja (bitmap ili metafile ili jpeg, svejedno), svako sadrzi jednu sliku iz baze (pandan true or false).
3) Oba image polja su pozicionirana jedno preko drugog, i oba su vidljva.
4) U nekom eventu BeforePrint proveravas vrednost DataView1Bool polja, i shodno tome pozivas DataView1Image.Visible = false, ili DataView1Image2.Visible = false.

E sad, naterati rave da ovo iskompajlira, to je nauka; bug-ovit je dozlaboga. Znam da ovo moze da radi, jer sam vidjao kudikamo slozenije primere.

I jos nesto, BeforePrint mora biti od nekog komponenta koji se stampa PRE oba Image polja; pogledati redosled u ObjectExplorer-u (desno stablo u RaveDesigner-u). A mozda da uzmes DataView1.BeforePrint... probaj.

Ako/kad uspes, javi. :)


Rajko

P.S. Ako neko ima neki link o pomenutom pseudo jeziku, ne bi bilo lose da ga dobaci. Jedino sto sam ja nasao bio je neki primer o kreiranju custom Rave komponent-a... hehe, i to moze, i to u Delphi-ju.
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
93.86.19.*



+62 Profil

icon Re: Rave report grafika17.11.2009. u 10:56 - pre 175 meseci
Hm, sad nesto gledam ovo gore...

Ako se slika vuce iz baze (DataView1Image mapiran na field), pa onda prosto Dataset.OnCalcFields u Delphi-ju zavrsava posao. Ako ne (slike su staticne), onda gornji primer moze da posluzi, uz malu prepravku.

Rajko
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Rave report grafika

[ Pregleda: 1625 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.