Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WiFi i ADSL ruter

[es] :: SOHO Networking :: WiFi i ADSL ruter

[ Pregleda: 1983 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon WiFi i ADSL ruter04.11.2011. u 14:04 - pre 151 meseci
Pozdrav svima.


Skoro sam uveo adsl u stanu (do sada koristio bezicni) i od provajdera na koriscenje dobio adsl ruter TP-LINK TD-8817 sa samo jednim LAN portom ali posto u stanu imam 2 laptopa hteo sam da ih povezem na net bezicno pa sam uzeo jedan T Com-ov Sinus 154 DSL Basic 3, ali nazalost nista ne razumem jer je na nemackom.Da li je neko podesavao ovaj ruter ili bar njemu slican pa zna kako se to radi?Gledao sam na netu i pojedini ljudi kazu da imaju problema jer nece da propusti internet, jer na njegovom ulazu pise T-DSL i ulaz je oblika kao za mrezni i ima 8 pinova, poput R-45 (na adsl ruteru ih ima 4) a kabl koji ide iz splitera ima 2?Ili ako vec ne odgovara adsl ulaz kako ga podesiti da radi kao brigde odnosno da kabl iz splitera ubacim u adsl ruter, a lan kabl iz adsl rutera u wifi ruter pa da preko njega hvatam net na laptopovima?
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

GORSHTAK
Ivan Matić

Član broj: 136182
Poruke: 285
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: WiFi i ADSL ruter05.11.2011. u 10:38 - pre 151 meseci
Čini mi se da je taj Sinus ruter Annex B (isdn) za šta sam čuo da je standard u Nemačkoj, a tebi treba Annex A.
Kombinacija da koristiš tplink i sinus... mislim da ti neće uspeti jer je kod takvih uređaja WAN port zakucan na samo jedan port, u tvom slučaju na T-DSL, i ne možeš ga pomeriti na neki od LAN portova.
Jel ti ostao AP od bežičnog neta, možda možeš to da iskoristiš, setuješ ga na AP mod i povežeš na tplink.
 
Odgovor na temu

Sc0rp10
Virtual

Član broj: 150826
Poruke: 327



+16 Profil

icon Re: WiFi i ADSL ruter05.11.2011. u 10:50 - pre 151 meseci
Uspeo sam sinoc da ga namestim, povezao sam tplink i sinus sa lan kablom, setovao malo sinus i sad radi bez problema.Hvala na odgovoru u svakom slucaju.
Divide et impera.

Android power!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: WiFi i ADSL ruter

[ Pregleda: 1983 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.