Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

die Juden kameraden

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: die Juden kameraden

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13788 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.42.*



+265 Profil

icon Re: die Juden kameraden07.11.2011. u 19:22 - pre 151 meseci
Ajde da se ne lazemo, Irak, Libija, Srbija nisu bile ozbiljne pretnje po USA security, niti za bezbednost Izraela, ali Iran bato jeste pretnja, pa jos kada ih maloumnik vodi. Pretnja su za ceo region persijskog zaliva, posebno po Kraljevinu Saudijsku Arabiju, zbog cije je bezbednosti i vodjen prvi zalivski rat. Tako, da ce taj rat imati mnogo vise smisla, ako rat moze da ima smisla, nego sve ostale akcije policinga USA po svetu, jer ce imati za cilj uklanjanje stvarne pretnje.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: die Juden kameraden07.11.2011. u 19:39 - pre 151 meseci
Ja kao pretnju vidim onog ko napada druge zemlje... a to nije Iran. U momentu kad Iran nekog napadne, moze da se prica o sasvim opravdanom ratu koji treba jednu agresivnu naciju da dovede u red. Ovako se radi o trazenju opravdanja da se uradi ono sto je vec odavno na dnevnom redu. Da nije nuklearno oruzje, bilo bi ugrozavanje ljudskih prava, da nije to, bilo bi ugrozavanje prava pedera, da nije to, verovatno to sto im je foka uginula u zooloskom vrtu... pa kad se posle vracanja zemlje u srednji vek, bombardovanjem, utvrdi da ipak nije uginula, onda bi se sve marginalizovalo onom cuvenom: "He's a bad guy. The world, and the XYZ people, would be better off without him."
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.42.*



+265 Profil

icon Re: die Juden kameraden07.11.2011. u 21:38 - pre 151 meseci
Ovde nije uopste pitanje da li je Iran pretnja jer on to jeste. Naime, ameri su uspeli 80-tih godina da posredno vode rat sa njima preko Iraka, to je sprecilo ekspanziju Irana u narednoj deceniji u regionu zbog iscrpljenosti 8 godisnjim ratom. Medjutim, kada su se oporavili, poceli su da uspostavljaju uticaj. Pretnja Irana nije samo realnost Izraela, vec i Kraljevine Saudijske Arabije. Rovarenje po Iraku da ne spominjem. Iran ima nameru da kontrolise Persijski zaliv. Jacaju mornaricu da zatvore persijski zaliv, zamisli onda svetski krah, jer sva nafta prolazi kroz Persijski zaliv. A nuklerani potencijal je samo sredstvo u njihovim rukama da uspostave dominaciju u regionu. Ako to nije pretnja, onda ne znam. Uopste politika Irana nije miroljubiva. Pocev od podrzavanja Hamasa, teroristicke organizacije, vec i zajednicka akcija sa Turcima protiv Kurda u Iraku, gde su turci pruzali obavestajnu podrsku, u njihovo prekogranicnom ciscenju sela i gradova Kurda, najvecim americkih saveznika u regionu, a i izvini pozivanje na unistenje Izraela nije miroljubivo.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.alshamil.net.ae.



+702 Profil

icon Re: die Juden kameraden08.11.2011. u 02:30 - pre 151 meseci
Da ali Izrael je drzava zlih Jevreja koji izazivaju svecke ekonomske krize i inace pljackaju ljude zelenasenjem, dok u Iranu mozda vesaju pedere ali ti drzáva daje besplatan stan i studiranje.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: die Juden kameraden08.11.2011. u 03:28 - pre 151 meseci
Citat:
Ovde nije uopste pitanje da li je Iran pretnja jer on to jeste.

Slazem se, bilo je na CNN-u, cak je i USA presidente to rekao - a njegova je poslednja...
I zato ce uncle Sam i magic boy da mu pokazu gde mu je mesto. Ako to izazove kojim slucajem katastrofu svetskih razmera - pa boze moj, ko radi taj i greshi.

 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 11:57 - pre 151 meseci
Iran nije pretnja. To je isto kao tvrditi da je SRJ bila pretnja, Iran je dobro uredjena muslimanska drzava ,
ne znam da li znas zmej, ali dobar ljudi sa ovog prostora emigrira upravo u tom pravcu.
Uci se jezik....

Inace mi nije jasno kako mozes biti ravnodusan na cinjenicu da je Bagdad, grad kulture i nauke stare 5000+ godina
sravnjen sa zemljom?

Sto se tice napada na Iran, on je izvestan ali katastrofa verovatno nece biti onih razmera o kojima je izneo misljenje A1200.
Po stereotipu koji ja licno imam o Jevrejima [U pisanijima Dejana Lucica istine ima od 1/3 do 1/2.] , oni su kao pojedinci - nerealni , imaju preveliko misljenje o sebi
vise nego kojigod drugi narod. To je neko moje misljenje, nadam se da se radi toga ne ide u zatvor.
Nuklearni rat bi bio sled samo jako loseg spleta okolnosti, tj. ako se stvarno pokrene sveti rat-dzihad usled
veoma velikog broja provokacija ka muslimanima , koje bi trebalo i zakonom preduprediti. Jer oni , defakto , ne napadaju nikog.

U prilog tome da nece biti rata - bi mogla da ide i "vest" sa dnevnikovog sajta , po principu koji generalno mediji plasiraju "zastrasi pa vladaj"
Mediji uglavnom prenose neistine

H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.42.*



+265 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 12:06 - pre 151 meseci
U svom postu sam naveo da je rat protiv nas vodjen bez toga da smo mi bili pretnja po USA security, ali Iran itekako napada druge, hamas, hezbolah su teroristicke organizacije pod njihovom kontrolom. Ja sam naveo potencijalni problem u vezi sa jacanjem Irana, jer daleko je od toga da su oni miroljubivi. Pretnja Irana, po persijski zaliv je velika, plus netrpeljivost prama SAudijskoj arabiji, i otvoreno neprijateljstvo prema Izraelu i USA. I ponovo podvlacim, da nisam pobornik uvodjenja demokratije po raznim zemljama sveta od strane USA, mislim na ratove u Iraku, Libiji. Ali Iran je pretnja!!!
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 12:16 - pre 151 meseci
Iran jaca iskljucivo da bi mogao da anulira silu koji na njega primenjuju USA i Izrael (i to koliko moze u lokalu, tj. neposrednoj blizini svojih granica). Da nema armiju kakvu ima (iako ta armija nije nista specijalno u poredjenju sa USA i Izraelom) i da ne radi na njenom jacanju, USA i Izrael bi mu odavno uvele jednostrane sankcije i zatvorile sve pomorske puteve. Odavno bi bio bombardovan. Dakle, jacenje vojske Irana je direktna posledica pritiska USA i Izraela, tj. odgovor na taj vojni pritisak i moguce ucene - a ne neka njihova ideja o osvajanju sveta. Pravo pitanje bi bilo zasto USA jaca svoju vojsku i prisustvo sirom planete (1000+ vojnih baza)? Ko je njima dao mandat da ignorishu UN i ponashaju se kao svetski sudija, policajac i izvrshitelj?
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 12:54 - pre 151 meseci
Citat:
zmej: Ali Iran je pretnja!!!

Kakva pretnja? Nema tu nikakve pretnje. Nuklearno naoruzanje je najcesce komplement konvencionalnom. Na taj nacin se uspostavlja ravnoteza koja predstavlja garant sopstvenog suvereniteta.

Ahmedinedzad jeste djelimicna pukotina i ima gadnu retoriku, al' smijesno je vjerovati kako ce on kad se, ako se, domogne nuklearne bombe istu iskoristiti kako bi zbrisao Izrael sa lica zemlje. Prosto, u svim kalkulacijama Iran bi na kraju cak i za sami pokusaj nekakvog vojnog manipuliranja zestoko ispusio.

Citat:
zmej: Pretnja Irana, po persijski zaliv je velika, plus netrpeljivost prama SAudijskoj arabiji, i otvoreno neprijateljstvo prema Izraelu i USA.

Pa Iran doslovno moze da pljune u Perzijski zaliv, pa zasto ne bi imao aspiracije da ga i kontrolise, ako vec nije problem da to rade Ameri koji su udaljeni nekoliko hiljada kilometara od njega? I sta ima veze ako vlada netrpeljivost prema Saudijskoj Arabiji? Ja ne poznajem ni jednu drzavu, a kamoli nuklearnu silu, koja nema neki vid neprijateljskog odnosa sa nekom drugom drzavom. Eto ti Pakistan, u zescoj su zavadi sa Indijom dugi niz godina, i obje te drzave su nuklearne sile, pa svejedno ni jedna od njih nema ni m*da ni potrebe da iskoristi "blagodeti" takvog naoruzanja.

Da se razumijemo, nisam pobornik razvoja nuklearnog naoruzanja, al' mogu da razumijem potrebu drugih drzava da ga razviju, kao i potrebu Izraela, recimo, da to sprijeci.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 13:17 - pre 151 meseci
Citat:
zmej: Ovde nije uopste pitanje da li je Iran pretnja jer on to jeste. Naime, ameri su uspeli 80-tih godina da posredno vode rat sa njima preko Iraka, to je sprecilo ekspanziju Irana u narednoj deceniji u regionu zbog iscrpljenosti 8 godisnjim ratom. Medjutim, kada su se oporavili, poceli su da uspostavljaju uticaj. Pretnja Irana nije samo realnost Izraela, vec i Kraljevine Saudijske Arabije. Rovarenje po Iraku da ne spominjem. Iran ima nameru da kontrolise Persijski zaliv. Jacaju mornaricu da zatvore persijski zaliv, zamisli onda svetski krah, jer sva nafta prolazi kroz Persijski zaliv. A nuklerani potencijal je samo sredstvo u njihovim rukama da uspostave dominaciju u regionu. Ako to nije pretnja, onda ne znam. Uopste politika Irana nije miroljubiva. Pocev od podrzavanja Hamasa, teroristicke organizacije, vec i zajednicka akcija sa Turcima protiv Kurda u Iraku, gde su turci pruzali obavestajnu podrsku, u njihovo prekogranicnom ciscenju sela i gradova Kurda, najvecim americkih saveznika u regionu, a i izvini pozivanje na unistenje Izraela nije miroljubivo.
Kad bi mogao da ponovo, detaljno i pažljivo, red po red, pročitaš ovo šta si napisao - sam bi se začudio svojim rečima !

Citat:
zmej: Ovde nije uopste pitanje da li je Iran pretnja jer on to jeste. Naime, ameri su uspeli 80-tih godina da posredno vode rat sa njima preko Iraka ...
Dakle, Ameri su sa drugog kraja planete došli i vodili rat protiv Irana, ali je svejedno Iran pretnja ?!

Mogao bih sad ovako, jednu po jednu rečenicu, ali me mrzi.

Setih se, bilo je pre par godina, iranska vojna mornarica je ploveći u svojim teritorijalnim vodama došla u neposrednu blizinu (1 ili 2 km) neke američke krstarice. Odmah zatim je na CNN bila objavljena vest o provokaciji (!) iranske mornarice. Pri tom je u samoj vesti jesno saopšteno da je iranska mornarica bila u svojim teritorijalnim vodama, ali svejedno, provokacija je provokacija. Čitam i ne verujem. WTF ?! Ameri im došli pred kapiju, a ovi "provociraju" u svom dvorištu !

Čitav tvoj post, zmej je u ovom duhu. Dakle, ameri bombraduju, ruše, pale i ubijaju gde god hoće, ali to je OK, jer je demokratski.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 13:21 - pre 151 meseci
Pakistan ide niz dlaku amerima, pa je zato nuklerani arsenal Pakistana "garant mira i stabilnosti u regionu". A Iran, koji kontrira amerima, predstavlja pertnju za svetski mir.

Meni je samo žao ružnih i tužnih evropljana, koji slepo, poslušnički i podanički vode amričku politiku.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 13:38 - pre 151 meseci
Citat:
Pakistan ide niz dlaku amerima, pa je zato nuklerani arsenal Pakistana "garant mira i stabilnosti u regionu". A Iran, koji kontrira amerima, predstavlja pertnju za svetski mir.


Ovo je kljucna stvar.

Znam da ce ti tesko biti iskreno odgovoriti na ovo pitanje, ali ako svedemo sve dolazimo do ovoga: da li bi vise volio da prst na okidacu za nuklearku ima Obama ili Ahmedinedzad, imajuci u vidu sve sto obojica predstavljaju simbolicki?

Da bi ti pomogao u odgovoru i razjasnio moj stav, recicu odma da ja biram Obamu. Koji je za mene licno jedno veliko veliko razocaranje.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 14:08 - pre 151 meseci
Citat:
a li bi vise volio da prst na okidacu za nuklearku ima Obama ili Ahmedinedzad, imajuci u vidu sve sto obojica predstavljaju simbolicki?

Ja bih najvishe voleo da i jedan i drugi imaju prst na okidacu. Tako ni jedan "od njih" ne bi mogao na silu da uvodi "red" drugome, prekraja granice i ucenjuje - jer bi sukob znacio kraj, imao bi preveliku cenu.

Realnost je da je "medjunarodno pravo", kao i odluke/rezolucije UN-a, mrtve (a pritom je UN napravljen bas zbog sprecavanja takvih akcija, tj. sprecavanja jednostranog odlucivanja i sprovodjenja volje jedne sile). Sta drugo ostaje, kad je USA (NATO) otvoreno rekao da ce delovati i bez odobrenja UN-a, po svom nahodjenju, kad to bude smatrao potrebnim...

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 15:09 - pre 151 meseci
Upravo tako.

Da budem iskren, ako moram da odgovrim na ILI - ILI pitanje koje je postavio Tyler Durden, i ja bih više voleo Baraka. Ali to pitanje samo po sebi nije u redu. Realnost je malo drugačija.

Verujem da svi ovde znamo kako je drugačije izgledao svetski mir dok je postojala bipolarna ravnoteža. Ne kažem, nekima je bolje sada nego onda, ali je ova dominacija jedne politike, jedne moći, jednoumlja veliko globalno zlo.

Ja ne bih voleo da iko ima prst na obaraču tako stravičnog oružja, ali ako neki već imaju, onda neka imaju i drugi.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 15:34 - pre 151 meseci
Gle, ovo što si na kraju naveo je besmisleno i spominjati jer si i sam rekao - jedni već imaju tako da taj scenario više nije ni teorijski moguć (da nemaju ni jedni). Znači on je out.

Što se tiče preostala dva
- moje lično misljenje jeste da u određenoj situaciji i okolnostima, za te likove sa prstima na obaračima ne postoji prevelika cijena. Dakle, to kao "garant mira" po meni otpada.
- imajući to u vidu trenutna opcija mi je najmanje zlo jer sa svakim povećanjem nuklearnih sila najprostija matematika ti govori da se šanse za s****e povećavaju istovremeno. Kad na to dodaš da ZAISTA i uz MAKSIMALNU moguću objektivnost neuračunljivost iranskih mula s jedne strane, i prljavih SAD kapitalista sa druge, ipak nema jednaku težinu.

Mene zaista plaši fakat da neki fundamentalista bilo koje provenijencije ima nuklearku. Indija i Pakistan (a i Izrael je tu negdje) su već ludilo preko svake mjere, samo nam fali Iran i S. Koreja.

Mislim da američku "hegemoniju" treba na drugi način sprečiti ili dovesti u red.

A to kako je bilo u bipolarnom svijetu, mislim da je ipak najpoštenije pitati istočnoeuropljane jer su oni bili na onom usranom kraju štapa u toj podjeli.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: die Juden kameraden09.11.2011. u 16:02 - pre 151 meseci
Citat:
Mislim da američku "hegemoniju" treba na drugi način sprečiti ili dovesti u red.

:)

Na koji to nacin mislis?
Lepo im reci da nije ok, da treba postovati UN, medjunarodno pravo?
Mozda pismo da se napishe Obami, molba?
Neka online peticija?

Sila boga ne moli. Jedinu shansu koju zemlje imaju u odbrani svog suvereniteta je da se dovoljno naoruzaju kako bi napad na njih bio preskupa igra. To je ono sto je najveci crnjak...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: die Juden kameraden10.11.2011. u 07:41 - pre 151 meseci
Citat:
Tyler Durden: Mislim da američku "hegemoniju" treba na drugi način sprečiti ili dovesti u red.

Kao prvo to je prava hegemonija a ne pod navodnicima.
Kao drugo, objasni 'leba ti kako bi ti to ?! Da osnujemo FB grupu: "Stop američkoj hegemoniji !" ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.42.*



+265 Profil

icon Re: die Juden kameraden10.11.2011. u 16:09 - pre 151 meseci
U svojim postovima nisam podrzavao politiku USA, pogotovo njihove ratove po Srbiji, Libiji, Iraku. Ali Tyler novodi i moju argumentaciju, pre svega koja se tice iranskih mula. Njima nije interes da kontrolisu Persijski zaliv, da bi stekli ekonomsku korist, ajde profit(poput USA-jeftia nafta). Oni hoce kontrolu zaliva, da bi onemogucli nevernike da isti koristi. Takodje Iran ne priznaje pravo na postojanje Izraela. Pa ako to nije pretnja onda ne znam. Sto se tice S.Koreje, nuklearna bomba onom kretenu sluzi da bi se odrzao na vlasti, nema on neke pretenzije na kontrolu zutog mora ili istoka, cak nema pretenzije da je baci na smrtnog neprijatelja J.Koreju.
Sa druge strane Iran ima druge planove. Njima ce bomba biti sredstvo u ostvarivanju prevlasti u tom regionu.....Prema Iranu, nijedna okolna zemlja, pa cak ni USA nema teritorijalne pretenzije, pa je prica o atomskom naoruzanju u svrhe zastite passe. Zele da prosire svoj uticaj u regionu, sto je po mom misljenju lose jer ugrozava svetski mir i bezbednost, tj fundamente na kojima pociva danasnji poredak. Promena tog poredka je moguca uz ogromne zrtve, tj veliki rat!!!!!!
Dodao bih, da Iran kao pretnju dozivljavaju ne samo Izrael, vec i zemlje u okruzenju Irana. Jordan, sa njima je u zategnutim odnosima dosta dugo, Saudijska Arabija, Emirati. Iran, nema saveznika u svojim susedima, jer se plase Irana.

[Ovu poruku je menjao zmej dana 10.11.2011. u 17:43 GMT+1]
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: die Juden kameraden10.11.2011. u 20:05 - pre 151 meseci
Citat:
zmej: Sa druge strane Iran ima druge planove. Njima ce bomba biti sredstvo u ostvarivanju prevlasti u tom regionu.....

Ma odakle ti izvlacis ovakve informacije, da nisi licni prijatelj sa Ahmedinedzadom pa ti on to rekao u poverenju?
Citat:
Prema Iranu, nijedna okolna zemlja, pa cak ni USA nema teritorijalne pretenzije, pa je prica o atomskom naoruzanju u svrhe zastite passe.

Ma jok, nemaju teritorijalne pretenzije, samo hoce malo da ga bombarsduju i to je sve. Prava sitnica da bi se neko uopste uzbudjivao zbog toga, jel da?
Citat:
Zele da prosire svoj uticaj u regionu, sto je po mom misljenju lose jer ugrozava svetski mir i bezbednost, tj fundamente na kojima pociva danasnji poredak.

Znaci, USA i Izrael imaju zelju da samo "malo prosire uticaj", nista ozbiljno. A Iran digao dreku kao da hoce da ga syebu, bas drsko sa njegove strane. Zato je najbolje bombardovati ga i sve reseno, Saudijci mogu mirno da spavaju, Izraelci da mirno nastave da unistavaju Palestince a Ameri da se dokopaju jos nafte, i svi zadovoljni.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.42.*



+265 Profil

icon Re: die Juden kameraden10.11.2011. u 20:46 - pre 151 meseci
Jok, brate sta cemu a-bomba? Da stiti tekovine islamske revolucije? Ne sme se dozvoliti ekspanzija Irana. Moram da dodam i da su ameri i krivi za ekspanziju Irana, zbog intervencije u Iraku.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: die Juden kameraden

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13788 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.