Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.

[es] :: Windows desktop :: Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4979 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maliandjel
Ljubica Kosijer
Beograd

Član broj: 236775
Poruke: 40
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.03.11.2011. u 20:40 - pre 151 meseci
Citat:
Binary Mind: IDE kablovi nisu i ne mogu biti master i slave vec su spojeni sa primarnim i sekundarnim IDE kanalima na maticnoj ploci a PATA uredjaji, bilo hard diskovi ili optike, mogu biti master i slave shodno nacinu jumperisnja ili poziciji na IDE kablu ako su jumperisani na cable select poziciji. ;)


Nerazumem se ja bas mnogo u to ali ponesto znam.:) Ovako onda je moj sistematski disk spojen na sekundarni IDE kanal ajumper je na master glavni i bios ga vidi pod IDE Primary Slave. Tako mi sada radi racunar jer kada spojim sam disk na primarni IDE kanal nevezano za drugi disk isto sporo dize sistem sa nestabilnim radom kao sa oba.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.03.11.2011. u 21:02 - pre 151 meseci
Kad bi taj hard bio jumperisan kao master BIOS bi ga video kao master, tako da nije jumperisan kao master, vec se u tvom slucaju, to da li je hard disk master ili slave odredjuje prema konektoru na IDE kablu na koji je hard spojen. To je upravo ona treca cable select varijanta koju sam pomenuo mada mislim da te vec zbunjujem. Da te ne bih vise zbunjivao prilozicu PDF dokument o tome kako se pravilno jumperisu WD EIDE/PATA hardovi. Gledaj uputstva iskljucivo za EIDE a ne za SATA hardove. Uputstvo je ovde. Gledaj i single i dual drive konfiguracije...
 
Odgovor na temu

maliandjel
Ljubica Kosijer
Beograd

Član broj: 236775
Poruke: 40
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.04.11.2011. u 19:07 - pre 151 meseci
Sve je uredno spojeno na disku kako treba ali problem je i dalje isti nesto je 100% otkazalo . Mislim da nije problem u diskovima i IDE kablu vec negde drugde a ja neumem da ocenim gde. Nemogu da spojim bilo koji disk na primarnu granu IDE kabla.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.04.11.2011. u 20:21 - pre 151 meseci
Ok. Onda probaj karton dijagnostiku ako se osecas dovoljno sigurno da mozes da rastavljas racunar u proste cinioce i da ga tako testiras. Procitaj linkovanu temu da dobijes ideju o cemu se radi.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.14.11.2011. u 10:52 - pre 151 meseci
Ceprkajuci po mojim odgovorima sam naisao na temu, pa mi nesto palo na um:) Mozda jeste smesno, ali pogledajte i to da je IDE kabel dobro okrenut, znaci duza strana ide na plocu. Imao sam par puta iste simptome negledajuci, onako, na brzaka, kako bodem kabel:)

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

maliandjel
Ljubica Kosijer
Beograd

Član broj: 236775
Poruke: 40
*.adsl-4.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.16.11.2011. u 09:48 - pre 151 meseci
Citat:
gilopile: Ceprkajuci po mojim odgovorima sam naisao na temu, pa mi nesto palo na um:) Mozda jeste smesno, ali pogledajte i to da je IDE kabel dobro okrenut, znaci duza strana ide na plocu. Imao sam par puta iste simptome negledajuci, onako, na brzaka, kako bodem kabel:)

Nije okrenut i ja sam to pomislila kada sam menjala stari kabal ali ispostavilo se da je isto stanje. Ustanovila sam da nije do kabla nije do napajanja onda ostaje da mi je nesto oslabilo pa nema snage da iscita diskove sa primarnog glavnog dela IDE kabla.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.16.11.2011. u 10:38 - pre 151 meseci
Pogledaqjte jos i u device manager-u pod IDE/ATA/primary i secondary ide chanell da ne radi jedan od ta dva hdd-a iz nekog razloga radi u PIO modu, oce tako da uspori celi kontreoler, pa i sistem.


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

maliandjel
Ljubica Kosijer
Beograd

Član broj: 236775
Poruke: 40
*.adsl-4.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.17.11.2011. u 16:07 - pre 151 meseci
Evo mene... Bio mi danas majstor i pogledao sve i ustanovio da se jedan kondezator na maticnoj kod IDE prikljucka naduven pa koci za master i da je negde doslo do poremecaja kod spremanja podataka na hard disk i zato se bio pojavio plavi ekran. Za sada je nekako namestio da se podizu oba diska glavni da ide sa sporednog slave. Videcemo kako ce i dokle tako da radi a u medjuvremenu cu traziti novu maticnu plocu jer polako crkava deo po deo.

[Ovu poruku je menjao maliandjel dana 17.11.2011. u 17:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Sporo podizanje sistema uz drugi prikacen disk.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4979 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.