Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kud dalje, što odabrati

[es] :: Art of Programming :: Kud dalje, što odabrati

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9543 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 13:32 - pre 151 meseci
Citat:
llux: @3way, poenta je da ce na hardu da ostane samo OS i vazni podaci. Navedite mi razlog zbog kojeg bih ja drzao nesto na hardu, recimo fotosop a ima ga na nekoliko lokacija na internetu i izvrsava se odmah bez skidanja? Danas je to jos neizvodljivo ali ko zna jednog dana


Ilux, sve sto si rekao, u pravu si! Tako je. Daj samo da nekako obavestimo sve programere ovog sveta da predju na HTML.



on topic:

I meni su interesantni odgovori na ovu temu, jer sam i sam u slicnoj situaciji. Meni se svidja JAVA, ali mi se cini da je kod nas C# trazeniji. Ima li istine u tome?
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 13:32 - pre 151 meseci
Citat:
Ali u takvom slucaju bi se koristilo web programiranje, ne bi bio pisan u desktop jeziku.

I onda se vracamo na: http://www.elitesecurity.org/t439349-0#2979985
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 13:35 - pre 151 meseci
Baš :)
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 13:52 - pre 151 meseci
Bez obzira, poznato je koji su jezici pogodniji za WEB i ako sve bude islo u tom pravcu, treba se opredeliti za te jezike. To je samo jedna od verovatnijih mogucnosti.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 13:55 - pre 151 meseci
Pa dobro, koji su pogodniji za web?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 14:00 - pre 151 meseci
Pa nemam pojma. Ja sam ucio samo deo C++ jezika. Napravio iks oks i to je to.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 14:03 - pre 151 meseci
@ilux

Taj "online photoshop" i nije napisan u web jezicima. Pogledaj gdlib ili imagemagick, koji se koriste za serverside obradu slika čime su napisani, u C ili C++.

Gdlib: http://www.boutell.com/gd/

"What is the GD library? GD is an open source code library for the dynamic creation of images by programmers. GD is written in C, and "wrappers" are available for Perl, PHP and other languages. GD creates PNG, JPEG and GIF images, among other formats. GD is commonly used to generate charts, graphics, thumbnails, and most anything else, on the fly. While not restricted to use on the web, the most common applications of GD involve website development. "

Imagemagick je takođe napisan u C ili C++. Nego, kad sam kažeš da se malo razumeš u temu, šta tražiš u njoj? Nemoj da misliš da te lično napadam i želim da te uvredim.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 14:14 - pre 151 meseci
Zato sto sam i ja tako tragao za odgovorima, jer kad ne znas da li uludo trosis sate, gubis motivaciju za ucenje.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 14:45 - pre 151 meseci
llux

Još mi ne reče na čemu se zasnivaju tvoja predviđanja obzirom da još uvek ništa ne ide u tom pravcu. Nije problem u skidanju igara, postoji steam, ali te igre na kraju rade na desktopu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 14:45 - pre 151 meseci
Ako je tako ilux, evo samo ovoliko, tek kad html i javaskript budu mogli da rade direktno na procesoru, tek tad će biti dovoljni. Ako je nešto jednostavno u html i javaskriptu i perlu, to je samo zato što je neko već napisao browser, webserver ili perl, jer sve se izvršava kao mašinski kod iovako ionako.

Zato ima puno mesta van veba, html, javaskripta i server skriptinga. Veb aplikacije i sajtovi su samo deo aplikacija koje pc kompjuteri koriste, a pc (i mac) su manji deo kompjutera uopšte (upitaj se koji je procesor u tvojim kolima ili televizoru, na primer). Uz to veb aplikacije su najčešće (mada ne mora da bude, znam) mnogo jednostavnije od tradicionalnih, pa traže i manje vremena i manje radne snage.

Što se motivacije tiče, ne možeš raditi nešto što ne voliš, ili ti ne ide jer za time nemaš sklonosti. A zašto programirati, kakve je prirode sama motivacija? Često je novac, ne kažem da novac nije bitan, ali motivacija ne mora biti samo materijalne prirode. Ja, eto, pišem sa softvera koga neko napisa potpuno besplatno, iz nekog razloga. Možda je pisanje tog softvera bilo deo učenja? Možda želja da se sebi dokaže nešto? Možda želja da se napiše softver i tek tako podeli besplatno, jer to možeš i želiš? Ko bi znao. U svakom slučaju, ma koliko da je bogatstvo, neskromnome je malo.

 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 14:56 - pre 151 meseci
Ponovo odlazite u offtopic :)
Citat:
Nedeljko: llux

Nije problem u skidanju igara, postoji steam, ali te igre na kraju rade na desktopu.

Ne nužno, već postoje usluge za igranje bez downloada, kao npr. OnLive.
Ja sam probao igrati Mafiu 2, i super je radilo...

Možemo li se sada vratiti na temu?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 15:22 - pre 151 meseci
Možeš li da mi pošalješ link za to onlajn igranje ozbiljnih igara?

Što se teme tiče, pitak za učenje je python. Možda je to dobro za savladavanje OOP osnova.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 15:25 - pre 151 meseci
Pa to je tema, sta odabrati. Sve bi to bilo fino da knjige nisu podebele, glavna motivacija nije da se zaposlim vec da imam znanje koje bi moglo jednog dana da pomogne u tome. A nije da mi ne ide, to mi lezi, logika mi lezi, al oduzima dragoceno vreme i na kraju ne znas da li si dobro odabrao, posle toliko izgubljenog vremena.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 15:47 - pre 151 meseci
Nauči jedan jezik, pa ćeš posle drugi lakše ako zatreba. Ne možeš nikakav rizik da ne prihvatiš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 16:43 - pre 151 meseci
Evo linka http://www.onlive.com/
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
...148.91-dsl.net.metronet.hr.



+19 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 17:26 - pre 151 meseci


koiko vidim ipak je nešto potrebno skinuti.

http://play.onlive.com/launch/trial/dirt-3
 
Odgovor na temu

Oberlan
Student
BiH

Član broj: 290975
Poruke: 68
*.tel.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 19:44 - pre 151 meseci
Citat:
MarkoBalkan: koiko vidim ipak je nešto potrebno skinuti.

http://play.onlive.com/launch/trial/dirt-3


Naravno, program od par megabajta, ali sa njim igraš igricu od 10ak gigabajta
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 20:07 - pre 151 meseci
Nije lose ovo...Mada, cini mi se ne pretrano dobro...Ne podesavanja za kvalitet grafike (?), a i ne radi bas najbolje. Probao sam Dirt 2 koji mogu da igram sasvim lepo i pri jacim podesavanjima, ovde u ovoj ponudjenoj rezoluciji sece...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 20:38 - pre 151 meseci
Citat:
llux Ne postoji odgovor na to pitanje, nazalost. Vidi temu o univerzalnom jeziku. Mogu samo da ti kazu sta je trenutno dobro da znas. Vremena se menjaju, Microsoft moze jednog dana da promeni pricu ili da windows prestane biti popularan. Banalan primer ti je ako mobilni telefoni pocnu da se povezuju na monitore. U mobilnoj telefoniji ne vlada windows. A mozda i opstane, ne mozes znati. Ono sto ja vidim je da ukoliko bi neki jezici propadali, C++ bi opstajao, u suprotnom C++ bi bivao sve vise zaboravljan.
Naravno, WEB ce mozda da pokopa sve jezike jer ko zna hoce li se u buducnosti koristiti desktop za rad.


Ja mislim da ti preteruješ sa korišćenjem mobilnih telefona.

Web će možda kažeš da pokopa sve jezike.. a preko weba se prenosi znanje i za C++ i za Assembler i za C# itd.. pa kako će onda web to da pokopa, ako se pomoću 'web jezika' (wtf is web language, rofl) ODRŽAVA materija za mnogo naprednije jezike iz kojih izlazi sami Windows ili Neki Linux/UNIX klon, bez kojih ovi što rade npr. muziku (muzički studio, itd) ili ovi što troše gigabajte rama na editovanje izuzetno jakih i dobrih video klipova, ne mogu ni da zamisle sebe kako kače nešto na net da bi ostali mogli da gledaju i skidaju? Rekao bih da bi trebao da promeniš mišljenje.
about:networking
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Kud dalje, što odabrati28.10.2011. u 20:59 - pre 151 meseci
Ponekad nemam vremena da pisem lepo srocene postove ali se iz konteksta moze zakljuciti sta sam hteo da kazem. Ovde je pitanje: Programerski jezici koji se koriste i prilagodjeni su primarno za WEB vs ostali jezici.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Kud dalje, što odabrati

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9543 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.