Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MAXTOR DiamondMax Plus 9 80GB ATA (skljoca)

[es] :: Storage :: MAXTOR DiamondMax Plus 9 80GB ATA (skljoca)

[ Pregleda: 2240 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stankeee
IGS
Srbija

Član broj: 104048
Poruke: 1009
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon MAXTOR DiamondMax Plus 9 80GB ATA (skljoca)17.10.2011. u 15:21 - pre 152 meseci
Maltene odjednom je prestao da radi . Utoku dana je poceo da zeza , pokusao sam da kopiram slike ali slaba vajda .Po nesto je kopirao i stao , prestao je windows da ga vidi. Sada je poceo i da skljoca . Imam 2 ispravne elektronike (identicne ) ali zamenom nista nisam resio - znaci glave . Dali cu nesto dobiti ako sa identicnog HDDa skinem glave i prebacim kod ovog mog. Ako neko ima iskustva dobro bi mi dosao savet .
Stanke
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: MAXTOR DiamondMax Plus 9 80GB ATA (skljoca)27.10.2011. u 14:24 - pre 151 meseci
Mislis da zamenis aktuatore ili tzv ruku.
Pa, prosto receno dobices najverovatnije shipak, posto otvaranje diskova mora da se izvrsi u izuzetno cistom prostoru od prasine inace mozes da se slikas posle s tim diskom. Takodje treba i znati kako skinuti aktuator i glave sa ploca, a da iste ne ostetis kontaktom.
Ako su ti podaci na disku jako vazni, nosi ga u neki od servisa koji se specijalizovano time bavi i budi spreman na jedno 200e izdataka. Ako nisu bitni, onda i mozes da probas, cisto fore i igranja radi, ali najverovatnije da ces na kraju samo sa'raniti disk.
Realno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: MAXTOR DiamondMax Plus 9 80GB ATA (skljoca)

[ Pregleda: 2240 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.