Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8707 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 10:23 - pre 152 meseci
Kada sam uzeo tarifni paket 325 (gde se dobija 325 minuta, 325, poruka, 325 MB) bilo je receno da je nakon istrosenog, 0din u mrezi, narednih 1000min, Sto se ubrzo nije odnosilo na poruke, sto nije bilo naglaseno. nakon toga presao sam na "Smart 550" paket, gde mi je receno da je to novi paket koji je zamena za stari "VIP 325" paket. Tu nastaje veliki problem jer mi stize mnogo veci racun od VIP-a i pogledom na listing vidim da ne vazi 1000 besplatnih minuta nakon isteka smartova, da pomenem da prilikom razgovora sa Operaterom, koji VIP naplacuje 10din po uspostavi veze (sto nijedan drugi operater ne radi, jer je rec o tehnickoj podrsci), operater mi nije rekao o "toj maloj sitnici" koja se razlikuje a koje se itekako razlikuje. Zatim kada sam ih zvao rekli su da ce me prebaciti na "NOVI" paket koji ima i tih 1000 besplatnih minuta prema VIP mrezi.

Jos mnogo stvari se u vezi VIP-a cudno desavalo... ali ovo je vec zabrinjavajuce. kome da se obratim, da li mogu da tuzim VIP zbog ovoga!? Da nisam usao na listing, nikada ne bih saznao o ovoj promeni. Zar ne treba po zakonu, ako vec prave paralelu izmedju tih starih tarifa i novih da ako ne crvenim, onda bar negde nekim slovima da napomenu razliku. Dobio sam racun 4000 din prosli mesec i >1500 ovaj mesec preko osnovne pretplate koja iznosi dodatnih 1400.

Sta treba raditi, da li neko moze zastititi moja prava... jer svako moze reci "a sto nisi gledao" ali tu je valjda zakon, sta on kaze?

Hvala!
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 10:33 - pre 152 meseci
Citat:
Ukoliko Kontakt centar zovete sa broja u Telenorovoj mreži u Srbiji, preslušavanje govornog automata je besplatno, dok se razgovor sa operaterom naplaćuje fiksno 10 dinara po pozivu (PDV je uračunat u cenu), nezavisno od dužine trajanja razgovora, podjednako za pripejd i postpejd brojeve. Ukoliko pozivate sa brojeva drugih mreža ili iz roaminga, razgovor sa operaterom se naplaćuje po važećem cenovniku mreže koju koristite.

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Korisnicki-servis/

Citat:
Poziv ka Korisničkom servisu na broj 064/789 je besplatan za preslušavanje govornog automata, a od trenutka kada se javi operater cena poziva ka Korisničkom servisu iznosiće 10 dinara sa pripadajućim porezima, bez obzira na dužinu razgovora sa operaterom, ukoliko zovete iz mt:s mreže sa Vašeg mobilnog telefona.

http://www.mts.telekom.rs/index.php/korisnicki-servis.html

Toliko o tome da ostali ne naplacuju uslugu pozivanja servisnog centra.


Nemojte biti kivni na drugog. Desi se i da je krivica do vas ali se uz normalan razgovor sve da resiti.
Lepa rec i gvozdena vrata otvara.
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 10:49 - pre 152 meseci
Dobro, to za 10 din je ovde najmanji problem... ne zovem ja njiih svaki dan, ali ovo za besplatne minute je bre... ne mogu reci prevara, ali nesto tu nije cisto.

I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 11:36 - pre 152 meseci
@Milan M. Radovic

Izgleda da si u pravu, evo sad listam svoje racune i vidim da su mi naplacivani pozivi u vip mrezi nakon isteka besplatnog saobracaja i ako na sajtu stoji drugacije:


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 11:50 - pre 152 meseci
Da razjasnimo situaciju.

Standardni Vip postpaid paketi već duže vreme imaju tih 1000 besplatnih minuta nakon potrošenog uračunatog saobraćaja. Sa druge strane, Vip smart paketi nisu kada su izbačeni na tržište nisu imali te besplatne minute u Vip mreži. Tek nedavno je i kod Vip smart paketa uvedeno da imaju besplatne minute nakon potrošenog uračunatog saobraćaja.

Pretpostavljam da korisnici koji su na smart pakete prešli pre uvođenja besplatnog saobraćaja u iste idalje nemaju te minute za Vip mrežu, da bi ih dobili verovatno moraju da ih prebace na "noviji" smart.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 12:24 - pre 152 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Da razjasnimo situaciju.

Standardni Vip postpaid paketi već duže vreme imaju tih 1000 besplatnih minuta nakon potrošenog uračunatog saobraćaja. Sa druge strane, Vip smart paketi nisu kada su izbačeni na tržište nisu imali te besplatne minute u Vip mreži. Tek nedavno je i kod Vip smart paketa uvedeno da imaju besplatne minute nakon potrošenog uračunatog saobraćaja.

Pretpostavljam da korisnici koji su na smart pakete prešli pre uvođenja besplatnog saobraćaja u iste idalje nemaju te minute za Vip mrežu, da bi ih dobili verovatno moraju da ih prebace na "noviji" smart.
Da, upravo tako, ja spadam u te stare SMART pakete, pa tek od 18. ovog meseca prelazim na nove, ali - kad sam prelazio na stare niko nije pomenuo da nema besplatnih minuta!! Prostom logikom bi svako pretpostavio da ih ima. Njihovo je, posto je razgovor o promeni tarife obavljen preko korisnickog servisa, da mi predoce sve,zar ne?

@bakara, moras da ih zoves, inace te nikad nece prebaciti na NOVE smartove i pravice se ludi! pravili bi se ludi da ih ja nisam zvao i pozalio se na 4000din sto mi je stigao racun!
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 12:27 - pre 152 meseci
Slažem se da nije uredu to što nisu napomenuli razlike u paketima.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 12:31 - pre 152 meseci
Klasicne sibicarske fore mobilnih operatera .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 12:33 - pre 152 meseci
E sad, moje pitanje ovde je da li ja imam ikakvog osnova da ih tuzim... ili da slegnem ramenima na ovo....
Ako mogu, kome da se prvo obratim.... zastiti potrosaca, neki brojevi telefona?
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 12:35 - pre 152 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Da razjasnimo situaciju.

Standardni Vip postpaid paketi već duže vreme imaju tih 1000 besplatnih minuta nakon potrošenog uračunatog saobraćaja. Sa druge strane, Vip smart paketi nisu kada su izbačeni na tržište nisu imali te besplatne minute u Vip mreži. Tek nedavno je i kod Vip smart paketa uvedeno da imaju besplatne minute nakon potrošenog uračunatog saobraćaja.

Pretpostavljam da korisnici koji su na smart pakete prešli pre uvođenja besplatnog saobraćaja u iste idalje nemaju te minute za Vip mrežu, da bi ih dobili verovatno moraju da ih prebace na "noviji" smart.

Ajd mi objasni, koliko je moj smart stari, posto sam ga uzeo sredinom juna, a evo i racuna u kome pise smart 120:
Na sajtu nigde ne pise da postoje stari i novi smart?


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 12:46 - pre 152 meseci
Citat:
bakara: Ajd mi objasni, koliko je moj smart stari, posto sam ga uzeo sredinom juna, a evo i racuna u kome pise smart 120:
Na sajtu nigde ne pise da postoje stari i novi smart?


Ja sam isto uzeo krajem jula (ne znam kad je tacno aktiviran).... pa eto, kad sam zvao za 4000, samo mi je nabrojala ovamo imate toliko onamo (tj. prema onoj mrezi) toliko... od koje informacije ja nisam imao koristi i rekla da cu sledeci mesec biti prebacen na NOVE smartove, ali posto je vec usao u sledeci mesec, bice mi aktiviran od 18. ovog meseca NOV SMART... mislim kao wow... i sledeceg,tj. ovog meseca, za 2 dana mi poraste racun za 500din (jer jos uvek je na snazi stari smart paket) - cekaj malo...sad vise nisam lud :/, zovem i ona meni kaze kako se pozivi tarifiraju i u VIP mrezi u starim SMART paketima, ali posto se ja prebacujem od 18. bice mi od 18. besplatni (kao da mi je to uteha za prevaru, ako smem tako da nazovem ovo).

Da li po ZAKONU O ZASTITI POTROSACA, operater je morao da mi predoci kada sam trazio prebacivanje na novu tarifu, tj. na ove SMARTOVE.


I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 12:58 - pre 152 meseci
Citat:
bakara: Ajd mi objasni, koliko je moj smart stari, posto sam ga uzeo sredinom juna, a evo i racuna u kome pise smart 120:
Na sajtu nigde ne pise da postoje stari i novi smart?


Ne piše na sajtu, i to nije u redu, ali sigurno je da postoje stari i novi smart paketi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
82.117.198.*



+25 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 13:06 - pre 152 meseci
Da li uvek moze onom logikom - ako ne pise znaci da nema..... znaju oni sve te fore... e sad je samo pitanje....hm...
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 14:49 - pre 152 meseci
Milane, evo korisnog linka:
NACIONALNA ORGANIZACIJA POTROŠAČA SRBIJE
http://www.nops.org.rs/cms/
imas gore desno: "Zalbe i predlozi" pa "Obrasci"

Mislim da si mozda upravu, ako je sve kao sto kazete.

Treba poceti pomagati ovim udruzenjima, kad vec postoje, a ne da se cenkamo sa kompanijama
kad god nekog "zavrnu". Bas kao sto je skorasni slucaj sa Orionom i njihovim hostingom.
Ako ne ispune uslove neka se suoce sa posledicama jer najlakse je uzeti pare a ugled cuvati tako sto ces ucutkati pojedinca/e.

To nikako ne vodi kvalitetnijoj i konkurentnijoj usluzi niti menja stanje u nasem drustvu, koje trenutno funkcionise po principu:
"Kako cemo? Lako cemo."

edit: Ako si iz Vojvodine, mislim, da mozes da se obratis i ovde:
http://potrosac.info/o-nama/

Citat:
Radno vreme centra je od 10 do 14 časova, a svoje žalbe možete uputiti na brojeve 63 13 600 i 63 14 600 (021 je pozivni - brojevi su iz te opstine)

http://www.021.rs/Novi-Sad/Ves...centar-za-zalbe-potrosaca.html
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 15:51 - pre 152 meseci
Daj bre sta pricate kakva zastita potrosaca , gde vi zivite ? Znam osobu koja je nasla crva u kasici za bebe , a iz zastite potrosaca pitaju jel otvorena kasica ( kako bi drugacije nasla crva ) , pa nesmete vi to da objavite jer ce vas proizvodjac tuziti za narusasvanje ugleda i da ne nabrajam dalje , iako je sve dokumentovano fotografijama . Njihov komentar je bio pa mozda ste ga je ona stavila !!!! kao da to ne moze da se utvrdi analizom . Zato pobacajte mobilne i zivite bez ovih problema . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 16:06 - pre 152 meseci
Kome da se obratim za ovo?
Da li je dovoljno da telefonom zovem korisnicki servis?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 19:48 - pre 152 meseci
VIP je komedija od operatera .... a radovao sam se kad su dolazili ... rekoh, saće malo reda ... a ono .... najskuplji prepaid, 60+60, plaćanje razgovora sa operaterom .... sve najgore su oni prvi potegli ...
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka12.10.2011. u 22:55 - pre 152 meseci
Da li bi ti sedeo kraj telefona i davao informacije fraj?

VIP je poslednji usao u igru i tek je trebalo da sagradi mrezu a stvarno ne znam kako si ocekivao da on dovede
trziste u red, kad jedan od operatera "ima brata koji ide u odeljenje VIII-3!"
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka13.10.2011. u 07:44 - pre 152 meseci
Naravno. To i radim. Kada mi pozvoni telefon, i neko me pozove u vezi posla i da me nešto pita, šta sad ja treba da uradim? Da mu kažem da plati 10 dinara za razgovor sa mnom, ili da dodje lično kod mene u radnju?

Zamisli pozoveš automehaničara i čuješ : razgovor se naplaćuje 10 dinara. A ti hoćeš da pitaš da li ima sijalice i koliko košta zamena?

Ili pozoveš radnju mobilnih da pitaš koliko je baterija za tvoj mob, i čuješ pouku .... a pazi, ovim ljudima ništa ne daješ u međuvremenu ...

A operateru plaćaš pretplatu, plaćaš minut, poruku, a ne mogu da te udostoje čak ni da imaš besplatnu podršku .....

Evo meni juče stigla poruka da imam zaostala dugovanja prema prošlom operateru. Ja znam da nemam.

Pozovem prvo starog operatera ( sa njihove neke kartice, da bih platio samo 10 dinara, a ne da plaćam minute čekanja,da čekanja, iako sada naplaćuju) i prvo neće da mi pogleda jer ne zovem sa tog broja. Kad sam joj posle više ubeđivanja da bi me poziv za tog broja koštao 300 dinara koliko sam čekao, onda je pristala, i videla da nemam nikakava dugovanja.

Sada sa mog broja zovem sadašnjeg operatera da vidim o čemu se radi, da bi mi samo rekli da su dobili obaveštenje od MTS da su svi ti zahtevi (ko zna koliko ih je bilo, i moja sestra je dobila) stiglo GREŠKOM!!! MTS je Telenoru poslao greškom ko zna koliko zahteva da se izmire stara dugovanja (verovatno svima koji su otišli od njih) i mene sada košta 20 dinara njihova greška i cinculiranje .... A verujem da je bar svaki 4-ti čovek pozvao da proveri, makar svog operatera. Pa ti pomnoži.

I da li je po tebi to u redu?

To što je VIP poslednji ušao u igru, i što je trebao da izgradi mrežu, to je njihov problem, znali su u šta se upuštaju, i očigledno je da su izabrali totalno pogrešan pristup svemu tome.

Zato i jesu i dalje najmanji, i zato i jesu najgori. Najviše se ljudi na njih žali , a oni samo pumpaju statistike.

Ja u imeniku još uvek nemam ni 10-oro ljudi sa VIP brojem, a i te koje imam, to su oni koji i inače stalno menjaju brojeve i boli ih briga za sve.

I to mi je sasvim dovoljno da vidim sa kim imamo posla.
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
95.180.11.*



+19 Profil

icon Re: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka13.10.2011. u 11:18 - pre 152 meseci
Jedan od razloga naplate poziva za informacije (verovatno ima jos razloga) je sto klinci zovu taj broj i zezaju... "posto seko mleko" i sl. Naravno, zato sto je besplatno, mogu da zovu do mile volje i da maltretiraju operatere. Operater mora da bude maksimalno ljubazan (snimaju im razgovore) i to moze veoma da digne zivac - klinac zeza i prica sta hoce, a operater ne sme nista slicno. Tacno, zapreti operater neki put iskljucenjem broja... klinac se tada uplasi "izvinite, izvinite, necu vise nikada, majkemi". Ali zasto sve to dozvoljavati? Jedna obicna naplata 10 din. za takav poziv, najjednostavnije sve to resava.

Ne pricam napamet. Drugarica mi je radila (verovatno radi jos uvek) na tom mestu.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP Mobile - bezobrazluk do bezobrazluka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8707 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.