Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Adekvatan hardver za ftp server na linuxu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Adekvatan hardver za ftp server na linuxu

[ Pregleda: 844 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Adekvatan hardver za ftp server na linuxu12.10.2011. u 06:47 - pre 152 meseci
Dakle treba mi konfiguracija na kojoj biti ubuntu, a cija je jedina svrha ftp server. Prilikom odabira konfiguracije vodio sam se idejom da nista ne uzimam sto mi je nije potrebno. Dakle konfa je sledeca:

LGA1155 Intel Processor G530 (2M Cache, 2.40 GHz)
1155 Intel H61 MSI H61M-P23 (B3), PCI Express, 2xDDR3
DDR3 2GB 1333MHz Kingston ValueRAM
HDD Western Digital 500GB Black
Midi Tower 600W LC Power

Maticna ploca ima integrisanu grafiku i integrisan gigabitni lan. Sve je to super, medjutim nisam vodio racuna o tome da ce taj racunar raditi 24 sata svaki dan, godinama i da ne bi trebao da ima prekide i da se ne daj boze zapali. Ima li neko nekakvu sugestiju na sta treba da obratim paznju da bi izbegao takav scenario? Jace napajanje, ups, jaca maticna, eksterna mrezna kartica...ovo je prvo sto mi pada na pamet, ili ova masina koju sam sastavio moze valjano da obavlja posao, odnosno da li je hardver ok za ubuntu. Ja sam gledao minimum requirements za ubuntu koje su daleko ispod ovog sto sam ja uzeo, ali bi voleo da cujem misljenja ljudi koji si imali dodirnih tacaka sa ovom problematikom.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Adekvatan hardver za ftp server na linuxu

[ Pregleda: 844 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.