Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs

[es] :: Advocacy :: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 40161 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 14:19 - pre 152 meseci
Citat:
Tyler Durden
Neko se pali na te omnipotentne spike mitomaniju i to. Ma super. Sve je to u sluzbi marketinga i prodaje. Daj samo da se vrti.


Vidi, CEO nije "neki menadzer" - pogotovu u firmama u kojima su CEO-ovi i osnivaci firme.

To ce ti mozda biti jasno ako jednog dana budes radio u firmi ciji je CEO osnivac i koji zivi 24 sata dnevno za tu firmu i bukvalno radi kao da postoji zbog nje. Nije to doslo za dzabe, i nema blage veze sa marketingom, vec je nacin na koji se stvaraju uspesne firme.

To nema blage veze sa umanjivanjem rada drugih.

Ako neko pokusava da umanjuje tudj rad to si ti na ovoj temi.

Ja sam imao srecu i priliku da radim par ljudi koji su osnivaci i CEO-ovi danas velikih i poznatih firmi i sve sto mogu da kazem da je njihova posvecenost razvoju firme, kolicina rada, stresa i ludila nesto sto vrlo verovatno malo ko moze da istrpi. Tesko bi uopste bilo zamislti te firme da nisu imali takve osobe koje bi se totalno posvetile njihovom stvaranju i rastu.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.10.2011. u 15:43 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 14:48 - pre 152 meseci
Citat:
koji zivi 24 sata dnevno za tu firmu i bukvalno zivi zbog nje


A sta da ti kazem na ovo, kad znamo svi da na 1 ovakav slucaj dolazi 100 uspjesnih kompanija gdje CEO nije osnivac nego je tu za masnu platu jer dobro radi svoj posao, i radio bi ga jednako dobro i negdje drugdje.
Sta sad, ne moze da se napravi kompanija ako jedan tamo poseban tip ne zivi za nju 24h dnevno. Od tebe svakako nisam ocekivao ovakvu romantiku. Jos samo da se maknes iz tih korporativnih BS i bices ti sjajan lik.

Ja uopste ne pokusavam da umanjim tudji rad, nego sam htio da malo stavim stvari u zdraviju perspektivu. Rekao sam vise puta, Jobs je razvalio sto se tice nekih stvari. Ali nema veze, ja se odjavljujem sa teme.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 15:00 - pre 152 meseci
Citat:
Tyler Durden
Od tebe svakako nisam ocekivao ovakvu romantiku. Jos samo da se maknes iz tih korporativnih BS i bices ti sjajan lik.


To nije nikakva romantika vec nacin na koji svet funkcionise.

Startup kompanije koje izrastu u firme koje menjaju izgled industrije (ili nekad sveta) ne stvaraju ljudi u odelima koje si nasao uz pomoc executive search kompanije, vec posebni ljudi sa vizijom koji to ne rade zbog plate.

Probaj da radis u nekoj od njih ili da radis sa nekom od njih ili probaj da upoznas nekog od njih, pa ces ukapirati o cemu pricam. Imao sam i ja te decije anarho-komuno-neznamtinijakakve stavove dok nisam imao srecu u zivotu da mogu da radim sa nekim ljudima koji se smatraju za legende u svojoj industriji pa sad tada ukapirao zasto su oni velicine..

Sta se desava kada "ljudi u odelu" preuzmu firmu koja ne radi stvari koje vec postoje se jako dobro videlo bas sa Apple-om kada su Jobsa sutnuli, i kada su firmu preuzeli oni koji "dobro rade posao za masne pare".

Prodavati zasecerenu vodu je jedno - a praviti proizvode koji treba da redefinisu svet je nesto sasvim drugo. Problem sa ovim drugim je sto ne mozes otvoriti knjigu da procitas sta treba raditi, ili iskopirati nekog drugog....

Ali izgleda vrlo lako kada to neko uradi :) Znas kako kazu, posle bitke svako general...

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.10.2011. u 16:10 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 15:10 - pre 152 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: To nije nikakva romantika vec nacin na koji svet funkcionise.

Startup kompanije koje menjaju svet ne stvaraju ljudi u odelima koje si nasao uz pomoc executive search kompanije, vec posebni ljudi sa vizijom koji to ne rade zbog plate.

Probaj da radis u nekoj od njih, probaj da upoznas nekog od njih, pa ces ukapirati o cemu pricam. Imao sam i ja te decije anarho-komuno-neznamtinijakakve stavove dok nisam poceo da radim sa takvim ljudima.
Sta se desava kada "ljudi u odelu" preuzmu firmu koja ne radi stvari koje vec postoje se jako dobro videlo bas sa Apple-om kada su Jobsa sutnuli, i kada su firmu preuzeli oni koji "dobro rade posao za masne pare".


Dzabe pricas, dok god neko ne bude u prilici da bude u BOLDOVANOJ situaciji nema sanse da razume o cemu pricas a kamo li da postuje nekoga iz te price!

PODVLACIM sve sto si rekao (aj bin der!)! Licno sam prosao kroz to na najbolji moguci nacin. Srecom, jako davno sam upoznao te i takve ljude, kako u biznisu tako i u politici, vrhunske! Razumem u potpunosti.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 16:17 - pre 152 meseci
Ne vidim po cemu je neuravnotezenost nesto cemu se treba diviti? Taj koji nema osecaj balansa i zivi 24h u firmi obicno nema osecaj ni za licne porebe drugih do granice raznoraznih psihopatija. Da, napravio je imperiju, ali kao sto ni drugi graditelji imperija nisu uspeli pre njega ni on nista od te imperije nije poneo sa sobom u grob. Pamtice ga jedna generacija nakon cega ce pasti u zaorav i margine neke buduce wikipedije i znace ga sacica ljudi kao sto danas sacica ljudi poznaje Nojsa.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 16:23 - pre 152 meseci
Sacica ljudi zna za Nojsa ali ce Nojs uvek biti u analima IT istorije.

I, da, naravno da je Jobs bio neuravnotezen - svi ljudi koji menjaju svet su neuravnotezeni. Sigurno svet ne menjaju anonimni Joe Sixpack-ovi koji idu svojom dobro utabanom zivotnom stazom i rade od 9 do 5 cekajuci penziju...

I ne dive se ljudi toj "neuravnotezenosti" vec onome sto je u toj neuravnotezenosti ucinjeno. Nije tesko biti "neuravnotezen", nije to poenta... to je kao ona prica da je tanka linija izmedju ludaka i genija - ali nije svaki ludak genije.

Evo i RMS se javio:

http://stallman.org/archives/2...ml#06_October_2011_(Steve_Jobs)

Citat:

06 October 2011 (Steve Jobs)
Steve Jobs, the pioneer of the computer as a jail made cool, designed to sever fools from their freedom, has died.

As Chicago Mayor Harold Washington said of the corrupt former Mayor Daley, "I'm not glad he's dead, but I'm glad he's gone." Nobody deserves to have to die - not Jobs, not Mr. Bill, not even people guilty of bigger evils than theirs. But we all deserve the end of Jobs' malign influence on people's computing.


Eh, sada ce procvetati svet... svi ima da se pokudaju da instaliraju, pardon, rekompajliraju najnoviji RMS-ov GNU TURD na svojoj masini na kojoj je i CPU GPL-ovan i da se uhvate za rucice i pevaju kako su slobodni :-)

Hahaha...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 16:33 - pre 152 meseci
Čovek je bio veličina u poslu koji je radio, i to na svetskoj sceni, i do toga je došao svojim radom, umećem, znojem i trudom.

Možemo da se slažemo ili ne sa politikom APPLE-a, ali oni su tu gde jesu, i to zahvaljujući njemu.

Neka mu je laka zemlja, imao je nadahnut, bogat i zanimljiv život i životnu priču.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 16:38 - pre 152 meseci
Iako nisam bio poklonik proizvoda njegove firme... RIP.
Ne treba ga dizati u nebesa, ali ne treba ni relativizovati njegov enorman uticaj na industriju.

Naravno, kao i uvek, jedna masa ljudi počne da ispoljava bizarne aspiracije:

Nakon smrti Stiva Džobsa udvostručena prodaja crnih rolki

Šta reći...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 16:41 - pre 152 meseci
Pa Nojsa sam upravo i pomenuo zato sto je bio susta suprotnost Jobsu, a ipak je uz svu licnu uravnotezenost posedovao viziju koju je sa Moorom i Gruvom pretocio u IT svet kakav poznajemo danas. Cak bih se usudio jeretikovati i reci da je zasluzniji od Jobsa.

Istina je da lenji A.Joe nikad ne bi promenio svet cekajuci penziju ali je potpuno pogresna i tvrdnja da su svi ljudi koji menjaju svet neuravnotezeni, po identicnoj analogiji da nisu svi ludaci geniji. Niti su svi koji zele da rade 9-5 vredni prezira i izjedacavanja sa A.Joom. Postoji jos stvari u zivotu sem posla, tu su samo-realizacija, porodica u krajnjoj liniji malo R&R. I sta ja znam, mozda da odvojis jedan dan u tri godine da odes na sistematski pregled prostate i mozda produzis sebi zivot.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

El_Nino
Bečej/Novi Sad

Član broj: 46592
Poruke: 160
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 192742585
Sajt: www.valleyofwishes.net


+3 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 17:49 - pre 152 meseci
Samsung and Google delay launch of Ice Cream Sandwich/Nexus Prime out of respect for Jobs

“We believe this is not the right time to announce a new product as the world expresses tribute to Steve Jobs’s passing,” the companies said.

The decision to postpone things was made late last night at the top levels of both companies, sources said, with Jobs’ death being the reason. There are no delays with the product itself, sources insisted.


Ironično je pomalo da nema stopiranja preordera za iPhone 4S dok najljući protivnici odlažu launch svog proizvoda :)


 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 17:58 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: Such is the power of unfettered faith.

jedna zanimljivost, odem u www.google.com/ncr napisat unfettered da vidim sta znaci ta rijec , i dobijem server error natrag. sva sreca tu je bio bing.com koji je uspio vratiti rezultat.

[Ovu poruku je menjao Impaler dana 07.10.2011. u 19:14 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 18:33 - pre 152 meseci
E, ovo je vrh... S'jedne strane Jobs nije ni za sta zasluzan, to je armija ljudi pravila, a sa druge strane Job je fanatik - i zbog toga ga ne treba postovati, jer fanatici nisu ljudi na koje se treba ugledati.....

Ma kako to zvukalo nekome, vecina apple proizvoda ne bi izgledalo onako kako izgleda da nije Jobsa. Da, nije on licno projektovao hardver, to je radio neko drugi. Ali nije Intel Core i7 ono sto cini Mac Book Pro, to je, pre svega, utegnut dizajn, kuciste koje se idealno sklapa, cinjenica da mozes da zatvoris u sred bloody igrice i da on, kad ga otvoris nastavi gde je stao. To sve nije nastalo samo zato sto je neki inzenjer radio od 9 do 5, to je pre svega nastalo jer im je Jobs disao za vrat. Zato sto je Jobs bio manijak za detalje, sto je imao viziju i sto je hteo samo NAJBOLJE. Bio je manijak i perfekcionista i trazio ne savrsenstvo. Sve sto je izaslo iz Apple-a pod Jobsom je prolazilo proveru samog Jobsa, on je davao sud, on je postavljao dodatne zahteve i on je odlucivao o krajnjem dizajnu.

Da nije bilo ljudi kao sto je Jobs bradonja i kompanija nikad ne bi mrdnuli. Niko od njih NIKADA nije imao viziju lepog, nije razmisljao o dizajnu.... Nikada, ali NIKADA ne bi bilo fontova kakvi su danas, sa hintingom i preciznim kerningom unutar fonta - da su to radili bradonja i drugari. Uostalom, cak su i najveci pioniri Unix-a, kao Joy, saradjivali sa Jobsom kad je u pitanju GUI dizajn. Mozda je u PARC-u nastao koncept, ali Jobs je od koncepta stvorio realnost. I da, Jobs je jedan od ljudi koji su ucinili racunarstvo dovoljno pristupacnim.

Kad meni moja majka trazi racunar da moze da skype-uje i da vidi unuke meni, iako mi je Unix/Linux administracija posao, ne pada na mali mozak da joj stavim Ubuntu. A iPad bi bogami razmislio da joj uzmem, samo da je preveden na srpski. Mozda je to "promasen koncept" za mnogo ljudi, meni sigurno ne treba, ali niko ne bi bio srecniji od mene kad bi mogao da postignem da od 20+ desktop usera sa kojima radim mogao da njih jedno 15 (sve koji nisu developeri :) ), prebacim na iPad.

Jadno, ali jadno je koliko neki ljudi nemaju kontakta sa realnoscu. I da, Jobs je radio za firmu, za pare. Naranvo da je radio tako da zaradi sto vise, namerno zaradjivanje manje, tj. namerno naneta steta firmi i deonicarima je ne samo nemoralna, vec i krivicno kaznjiva. Aman....

Da nije Jobsa ne bi bilo ni povoljnih ni lepih racunara. Ne bi bilo utegnutih i funkcionalnih GUI-ja, ne bi bilo font smoothinga, ne bi bilo brzih browsera i efekata. Da, imali bi CDE i par nas bi znalo i da napise ksh skripte kojima bi mogli da urade sve sto pozele, sve sto moze i apple. Ali je pitanje da li bi ih ikada i videli, jer bez korisnika ne bi bilo ni racunara koje bi mogli da kupimo. Danas bi sedeli u nekom DC-u, gledali u terminal, ponekad seli za X, i imali "slobodno vreme", da odemo na geek fest, pricamo o skriptingu i gledamo u jednu jedinu devojku tamo. A posle i R&R, izujemo carape i zaigramo kolce.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 18:39 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: Pa Nojsa sam upravo i pomenuo zato sto je bio susta suprotnost Jobsu, a ipak je uz svu licnu uravnotezenost posedovao viziju koju je sa Moorom i Gruvom pretocio u IT svet kakav poznajemo danas.


[off]
Izvinjavam se, a ko su pomenuti ljudi? Čuo sam za npr. Bojer-Murov algoritam. Je li taj Mur u pitanju? Ko su preostala dvojica?
[/off]
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 18:46 - pre 152 meseci
Citat:
nkrgovic: Ali nije Intel Core i7 ono sto cini Mac Book Pro, to je, pre svega, utegnut dizajn, kuciste koje se idealno sklapa, cinjenica da mozes da zatvoris u sred bloody igrice i da on, kad ga otvoris nastavi gde je stao. To sve nije nastalo samo zato sto je neki inzenjer radio od 9 do 5, to je pre svega nastalo jer im je Jobs disao za vrat.

Bože, zar je moguće da se u temi s ovakvim naslovom piše o ovakvim stvarima?

Ali, kad već pominješ, Mac iz pre-Intel ere je bio običan joke. Da nije Intela i njegovih vrhunskih proizvoda poslednjih godina, stojko što bi Air izgledao i radio tako.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.218.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 19:10 - pre 152 meseci
Citat:
Ali, kad već pominješ, Mac iz pre-Intel ere je bio običan joke. Da nije Intela i njegovih vrhunskih proizvoda poslednjih godina, stojko što bi Air izgledao i radio tako.


jedno je kad ti garantuju n hiljada risc-ova mesecno , a drugo kad ti garantuju n desetina/stotina hiljada intela mesecno ... u svakom slucjau milijade stizu od kupaca jer imas nenormalan stock prepun robe koja se uz fancy aluminijum preskupo prodaje kao alva , umesto da propadas cekajuci da ti stigne 10-ti ili 20-ti deo kolicine risc-ova

na stranu ajfoni/ajpadi, strateski to im je bila jedna od najpametnijih odluka
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 19:10 - pre 152 meseci
Citat:
Nedeljko: [off]
Izvinjavam se, a ko su pomenuti ljudi? Čuo sam za npr. Bojer-Murov algoritam. Je li taj Mur u pitanju? Ko su preostala dvojica?
[/off]


Osnivaci Intela. Nojs je otprilike bio kljucna licnost cija vizija je stvorila Intel nakon Fairchild Semi. Nezavsno od Kilbija je napravio prvi integrisani poluprovodnicki sklopi i 2000 bi dobio sa Kilbijem nobela da nije umro deset godina ranije. U osnovi sjajan lik, al ocigledno sa slabom implementacijom kulta svoje licnosti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 19:52 - pre 152 meseci
Citat:
nkrgovic: Nikada, ali NIKADA ne bi bilo fontova kakvi su danas,...

E, a da nije bilo James Watta, nikada ali NIKADA ne bi bilo industrijske revolucije, pa time ni sve ove tehnike koja nas danas okruzuje, pa je ustvari Watt daleko zasluzniji za danasnje fontove nego Jobs. I da nije bilo onoga sto je zakotrljao prvi tocak niz neko brdo nikada, ali NIKADA ne bi niko drugi izmislio tocak i mi bi jos bili na drvetu i gulili banane...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 20:30 - pre 152 meseci
^Dobra poenta.
Ja se prosto divim takvim zaključcima, majke mi.
Da neko nije zakotrljo točak, ko zna koliko bismo još neartikulisano vrištali. Džizzz krajst, ebote koja logika. Ima li razuma sa tolikim preterivanjem?

BTW, što ne otvorite posebnu temu - "Lik i delo Stiva Jobsa", pa u njoj nastavite? Nekako mi je neumesno da se ovakvo torokanje prosipa po temi o smrti dotičnog, ma šta ko mislio o njemu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
82.208.220.*



+76 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 20:34 - pre 152 meseci
Mark Zuckerberg - Ja sam Facebook-om spojio milione ljudi !
Matt Cutts - JA sam izmislio Google, a na njemu ljudi mogu naći baš SVE!
Bill Gates - Da nije mog operativnog sistema, ljudi ne bi znali ni šta je Google, niti FB.

Charles P. Thacker - JA sam napravio prvi moderni PC... Da nije mene,
ljudi ne bi imali na čemu da koriste te vaše Windowse i ostala internet
sranja... Dakle, ljudi ne bi mogli BEZ MENE!!!
___________________________________________________________________

Nikola Tesla - hahahah, stvarno????
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs07.10.2011. u 21:16 - pre 152 meseci
Da nije bilo Hitlera nebi bilo ni moderne tehnologije jer vecina toga potjece iz silicijske doline. A silicijsku dolinu su napravili ljudi koji su za II svj rata radili na ometanju radara i sl stvari. sto ustvari nebi bilo potrebno da nije bilo II. svj. rata.
NO FATE
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Kraj jednog vizionara: Umro Steve Jobs

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 40161 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.