Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ideja za Social Network

[es] :: Web razvoj :: Ideja za Social Network

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jorgovan88
Jorgovan88

Član broj: 190307
Poruke: 480



+13 Profil

icon Ideja za Social Network02.10.2011. u 20:45 - pre 152 meseci
U poslednje vreme imam svakakve ideje al nikako da neku sporvedem u delo. Izmedju ostalog prijateljima pricam o toj ideju koju sam dobio za social network. Kad pogledam facebook pomislim "nije taj sajt nista bolji ni od myspace-a ni od friendstera nego je sve samo stvar navike" nije ni Windows mozda bolji Linuxa pa jednom korisniku Windowsa bi bio problem da sad odjednom predje na Linux. Poenta jeste da facebook se koliko ja primecujem razlikuje samo po "nacinu" na koje mi nudi prijatelje koje bi "trebao" da dodam. Takodje jedna veoma bitna razlika jeste njegova zatvorenost u pocetnoj fazi (mislim mogao si da se registrujes samo ako si student Harward-a).

Kada bih sada npr kupio SocialEngine skriptu tu bi onda dosli npr jedan covek iz SAD-a jedan iz Australije i jedna devojka sa Filipina i oni apsolutno nemaju nista zajednicko.

Video sam da sajt socialgo ima mogucnost da ti napravi Custom mrezu za 149$ mesecno zajedno sa hostingom sto koliko ja kontam i nije nesto skupo jer ko zna koliko bi mi trebalo samo za hosting u startu, tako da sam razmisljao da princip sajta bude sledeci:
Mreza nece biti otvorena za registracuju nego ce se korisnici registrovati putem pozivnica ali ne kao na Google+ nego tako sto korisnik ako hoce nekog da pozove mora da klikne "Invite Friend" i onda ce mu se generisati jedinstven link koji ce moci da se iskoristi samo jednom. Takodje osoba koju dovedete na sajt, ce cim se registruje postati vas prijatelj . Na ovaj nacin ce se izbeci dolazak osoba iz razlicitih delova sveta koji nemaju veze jedni sa drugima tj. postigao bi se isti efekat kao i onda kada je Mark podigao facebook pa ogranicio registraciju sa Harward mailom. Mislim da je mogao da odradi tako sto bi napravio pozivnice i poslao 5-6 linkova svojim prijateljima a oni bi onda pozvali svoje itd i posle odredjenog vremena svi na Harwardu bi se svakako registrovali kao sto su se registrovali i mailom (ovo malo cudno zvuci al ne znam drugacije da objasnim). Takodje mislim da ovakav princip mreze moze da se se upotrebi u bilo kom delu sveta i da se posle nekog vremena prosiri na ceo svet

Takodje negde sam procitao da se svi ljudi na planeti poznaju preko 6 ljudi u smislu ja znam tebe ti znas nekog taj neko zna nekog itd

Inace ako neko hoce da da proba moze i bez mene. Necu ga tuziti zato sto je iskoristio moju ideju itd :)
Sta vi mislite o svemu ovome?

 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Ideja za Social Network03.10.2011. u 14:09 - pre 152 meseci
A koja je poenta takvog načina registracije? I nisi napisao šta bi ta mreža nudila od sadržaja, ako je sve isto što i facebook/google+ nude onda ne verujem da ćeš išta sa time uraditi.
 
Odgovor na temu

Jorgovan88
Jorgovan88

Član broj: 190307
Poruke: 480



+13 Profil

icon Re: Ideja za Social Network04.10.2011. u 13:17 - pre 151 meseci
poenta takvog nacina registracije jeste da niko nece davati svoj Invite ko zna kome pa da mu profil bude pun ljudi koje ne poznaje jer kao sto sam rekao korisnika koga vi pozovete automatski ce postati vas prijatelj. Takodje na taj nacin krece se od jedne tacke od nekog sela grada u kome ce prijatelji da se dodavaju medjusobno a ne jedan na sajtu dva coveka 1 iz Rusije a drugi iz Argentine i sta sad oni tu da radi. Ja bih trebao da budem prvi registrovan koji ce pozvati svoje prijatelje i onda ce oni njihove i sve tako :)

Sto se sadrzaja tice to i nije neki problem - svakako ce ga korisnici kreirati. Mislim kakvog sadrzaja ima facebook. Sve su korisnici kreirali.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dyn.orange.at.



+165 Profil

icon Re: Ideja za Social Network04.10.2011. u 18:29 - pre 151 meseci
gubljenje vremena.Imas na hiljade SE sajtova.Svi se vrte ka jednom facebook-u i twitter-u.U stvari ono vrte znaci sheruju,pronalaze, dovode prijatelje,registruju.
Tesko da bi narkomanu moga da objasnis kako je tvoja droga bolja.

 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Ideja za Social Network04.10.2011. u 20:35 - pre 151 meseci
Fejsbuk je već napravljen i praviti novi nema smisla. Evo vidimo da čak ni Google sa svojim Plusom slabo uspeva, i dalje je neizvesno da li će da uspeju ili načisto da propadnu. Poenta je što ljudi neće da menjaju svoje navike osim ako im ne pružiš nešto krupno drugačije i bolje (u smislu da im se svidi). Google+ je zapravo preslikani Facebook stim što su ubačene "neke nove fore" i naravno da sa tim imaju kilav uspeh. Tamo više ljudi ode da vidi šta je to napravio veliki i moćni google nego što im sve te fore trebaju. Sa druge strane i Facebook nešto sada previše eksperimentiše, malo se kocka sa svojom sudbinom, teško je reći da li će ih nove izmene ojačati ili upropastiti. Kad praviš nešto za masu to je vrlo neizvesno, masa ne voli kad nema promena jer je onda dosadno a sa druge strane ne voli ni promene jer onda mora da menja svoje navike pa šta god da uradiš ne možeš biti siguran u uspeh. Znači ulaziti među takvu konkurenciju sa bilo čim što nije revolucinarno novo i drugačije je propast već od samog starta.
 
Odgovor na temu

Jorgovan88
Jorgovan88

Član broj: 190307
Poruke: 480



+13 Profil

icon Re: Ideja za Social Network05.10.2011. u 09:53 - pre 151 meseci
Meni samo nije jasno kako izgleda kada neki SocialNetwork sajt "pukne". Kako bi izgledalo kada bi google+ puko i kako to moze da se desi? Mislim sta treba da se desi? Ljudi koji su se registrovali ce svakako dolaziti - mozda ne tako cesto al ce dolaziti (kao sto ja idem na google+ 1 u dva tri dana).
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Ideja za Social Network05.10.2011. u 15:02 - pre 151 meseci
Neće propasti u smislu da se ukine, to niko ne radi a pogotovo ne Google jer bi se na taj način obrukao. Propadanjem se smatra ako napraviš nešto što izazove slabu ili nikakvu posećenost pa posle određenog vremena uvidiš da od toga nema ništa. Evo dobar primer ti je Google Wave. Najavljivan kao revolucionarni "mail plus svašta" sistem koji će zameniti tradicionalni mail, ljudi isprobali ali na kraju to niko nije koristio. Kad su uvideli da su propali onda su objavili da je dalji razvoj zaustavljen ali da, eto, i dalje može ko želi da koristi. Glavna poenta je bila što ljudi nisu hteli da zamene svoj prosti i jednostavan mail za neki nabudženi. Deluje mi kao da se slična stvar dešava i sa Googleom+, prosto nisu ponudili ništa specijalno bolje u odnosu na Fejsbuk i nisu uspeli da nateraju ljude da načine promenu. Propast Googlea+ bi bila žešća bruka za Google tako da oni trenutno ulažu ogromne mentalne, marketinške i novčane resurse kako bi izvadili stvar. Videćemo kako će se sve to završiti.
 
Odgovor na temu

Ljubiša Begović
Ljubiša Begović
Beograd

Član broj: 203776
Poruke: 510
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.besplatne-igrice-igre..


+31 Profil

icon Re: Ideja za Social Network05.10.2011. u 15:22 - pre 151 meseci
Google Wave nikad nije pušten u rad, samo je testiran. Bio je previše komplikovan za korišćenje za jednog prosečnog korisnika interneta.
To što G+ nije kod nas naglo zaživeo, ne znači da nije zaživeo i da će da propadne. G+ ima već preko 50 miliona korisnika, i taj broj raste. Od kad postoji FB, a od kad je popularan kod nas? To nije nikakvo merilo. I koliko mu je trebalo vremena da postane to što jeste? Ne gradi se ništa preko noći, pa ni socijalna mreža, treba vreme da protekne, treba mnogo toga.
Imam i FB više od 4 godine, imam i g+. G+ je bolji, a tek ima prostora za unapređenje. FB kopira Google ideje, ako imaš fb možeš da vidiš koje su sve ideje pokupili i pokušali da ih implementiraju. Svaki dan nešto menjaju, ne znaju više ni oni šta rade... G+ ne mora ništa novo da nudi, dovoljno je da istu stvar radi bolje od fb. Facebook je za godinu dana pet puta menjao podešavanja i profile i šta sve nije. I sve na način da korisnici izgube kontrolu na profilom. Ja sad recimo na novom profilu ne mogu da imam kontrolu kakvu sam ranije mogao da imam. A na g+ imam kontrolu.
A praviti nove slične mreže je gubljenje vremena i novca.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Ideja za Social Network05.10.2011. u 18:27 - pre 151 meseci
Citat:
Ljubiša Begović: G+ ne mora ništa novo da nudi, dovoljno je da istu stvar radi bolje od fb.


Ne slažem se, ako hoće da ljudi prelaze onda moraju da im ponude nešto novo, nije dovoljno da samo radi bolje. Sa druge strane, slažem se da je facebook zastranio sa svojim čestim menjanjem interfejsa i podešavanja, pogotovo onih koja se tiču privatnosti, definitivno im treba novi savetnik za "interfejs intuitivnost". Podesiti nešto na Fejsbuku je isto kao i protumačiti srpski račun za struju.
 
Odgovor na temu

Jorgovan88
Jorgovan88

Član broj: 190307
Poruke: 480



+13 Profil

icon Re: Ideja za Social Network05.10.2011. u 22:21 - pre 151 meseci
Ne razumem zasto ljudi ne bi koristili i facebook i google+. Ja imam nalog na oba. Kao sto sam vidjao da ljudi imaju DualBoot pa koriste i Linux i Windows

Takodje interesuje me sta mislite o netlog.com. Drustvena mreza postoji vec duze vreme alexa je oko 200 a retko ko zna za taj sajt. I sad interesuje me da li je taj sajt uspeo ili nije ili sta ce biti sa njim? Ovo pitam da bih shvatio sta treba da ima jedna uspesna drustvena mreza i sta uopste znaci uspesna SN?
 
Odgovor na temu

ivan.a
PHP developer

Član broj: 83976
Poruke: 403
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Ideja za Social Network09.10.2011. u 09:02 - pre 151 meseci
Mislim da nema smisla praviti društvenu mrežu pored već dobro poznatih sajtova (FB, G+, Twitter...). To je isto kao kada bi otvarao malu prodavnicu pored neke ogromne robne kuće. Da li si razmišljao o serveru koji ti je potreban i koji bi "izdržao" veliki saobraćaj (jer se to valjda podrazumeva kod društvenih mreža). Samo za chat sistem ti treba poseban server ili serveri. To nisu mali troškovi + troškovi marketinga itd...

Ja inače ne volim društvene mreže i iste koristim samo za neke aplikacije.
Citat:
S A J A: Ne slažem se, ako hoće da ljudi prelaze onda moraju da im ponude nešto novo, nije dovoljno da samo radi bolje. Sa druge strane, slažem se da je facebook zastranio sa svojim čestim menjanjem interfejsa i podešavanja, pogotovo onih koja se tiču privatnosti, definitivno im treba novi savetnik za "interfejs intuitivnost". Podesiti nešto na Fejsbuku je isto kao i protumačiti srpski račun za struju.
I facebook kada je počinjao sa radom nije nudio ništa novo, iako mnogi misle da je tako. Deljenje sadržaja, plusovanje/lajkovanje/"votovanje" je odavno postojalo. Facebook je samo prilagodio interfejs korisnicima tako da i retardirane amebe mogu da ga koriste. Ali u skorije vreme se ispostavilo da to ne rade sistematski pa su podešavanja urađena katastrofalno.
G+ koristi daleko bolji sistem, koji uključuje i ostale servise (youtube, mail i mnoge druge), interfejs je mnogo inteligentniji, sadržaj nema toliko "djubreta" kao na facebook-u i sve se to još uvek razvija. Čini mi se da google gleda mnogo dalje nego facebook, koji pokušava da svim silama zadrži korisnike. Činjenica je da mnogi ljudi znaju sve o facebooku i kako funkcioniše a ne znaju neke osnovne stvari o internet tehnologijama, online komunikaciji, rad u OS... čak ne znaju ni šta su to forumi...
I hope I didn't brain my damage - Homer
if (wife.position == kitchen) {return sandwich};
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ideja za Social Network09.10.2011. u 09:53 - pre 151 meseci
Ako je nekome stalo do neke nove varijante socijalne mreže, mesta za razmenu mišljenja i smaranje ostalih, itd... mogao bi da razmisli o novotarijama koje html5 donosi. A to je neki web storage na samom klijentu. Ima više načina. Da se baza same socijalne mreže nalazi na klijentu a ne na serveru. Dakle, koliko korisnika toliko ličnih baza. Baze bi se same kreirale kod svakog na početku kreiranja naloga. I to recimo da bude mamac za pridobijanje korisnika. Da to bude nešto novo, sveže, što niko drugi ne nudi, jer danas svi strepe zbog kojekakvog narušavanja privatnosti. Složi se dobra priča kako je to jedinstven način da vaši podaci ostanu samo vaši bez obzira što se sve vidi dok je korisnik online, bla, bla.. A ako slučajno dođe do gubitka podataka, korisnik je sam kriv naravno, niko ne može ni da pomisli da ocrni samu ekipu soc. mreže.

Samo opet se javlja problem,

Citat:
.... Facebook je samo prilagodio interfejs korisnicima tako da i retardirane amebe mogu da ga koriste....




Kako takvima (a ima ih najviše) dočarati sve to?
about:networking
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.mbb.telenor.rs.



+133 Profil

icon Re: Ideja za Social Network05.01.2012. u 19:29 - pre 148 meseci
koji su (oksi)moroni ljudi - hoce SOCIJALNU MREZU a zale se na PRIVATNOST

:D :D :D
 
Odgovor na temu

Xarios

Član broj: 127199
Poruke: 118
*.dclient.hispeed.ch.



+1 Profil

icon Re: Ideja za Social Network28.05.2012. u 23:52 - pre 144 meseci
Socijalnih mreža ima na stotine, ako niste znali :-)
proguglajte malo...

ali samo je njih 5-6 na vrhu i jako su poznate i to opet ovisi u kojem dijelu svijeta. Pitajte kineza koliko mi je poznat FB ???

Socijalna mreža prvo treba imati CILJ i SVRHU postojanja.
FB je uspio iz više razloga: početni kapital, investitori, ... i najvaznije dobra ideja (udar na ljudsku osobinu: zavirivanje u tuđi život)

Mada svi misle da je glavno facebooku: prijatelji i dobre ženske ... jeste utjecalo ali ne kao želja da se zaviri u tuđi život i informacije.

Tako da je bolje gradit lokane društvene mreže nego na svjetskoj razini sa nekom jako dobrom idejom koja jako dobro odgovara trenutnim ljudskim potrebama u nekoj branši.

Npr. moglo bi se elitesecurity pretvorit u društvenu mrežu ali uz opravdani cilj, sredstva marketinga ... i mogla bi se napraviti balkanska društvena mreža stručnjaka iz oblasti koje pokriva ovaj forum. Vlasnik mreže bi bio odgovoran da je drži živom, inače ništa od toga.
nema se vremena da svatko daje stručne odgovore na stručna pitanja badava ...u svrhu nekog imena, slave i rejtinga na ovom forumu,...koga više briga za to...bolja se zvijezda postaje ako postavite svoju golotinju na forumu nego da odgovorite na 100-tine stručnih pitanja.

Htio sam malo razjasniti koliko treba truda da se napravi nesto sto ce raditi i biti na korist a ne da se temelji na euforiji.

Laku noc ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Ideja za Social Network

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.