Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Orion hosting - Server down

[es] :: Hosting :: Orion hosting - Server down

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60232 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 09:32 - pre 152 meseci
Orion je najgori provajder u drzavi...kakav im je internet hosting je jos i dobar.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-249-29.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 09:43 - pre 152 meseci
A internet - barem onaj CDMA deo - je za plakanje.

Ali stvarno, bar su mogli da ture neki malo bolji desktop, sa nabrzaka nekim linuksom, da se serviraju sajtovi dok im glavna mašina ne otvori oči; i neki backup MX, da barem primi poštu, a da je posle forward-uje na prave account-e.

Ovako, dva dana... Ali ja sam se ionako odavno otpozdravio sa hostovanjem bilo čega u Srbiji; nemačka je udaljena samo 39ms, i oko 47 ako se ide preko Cogent-a.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.ptt.rs.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 09:43 - pre 152 meseci
Evo javil a se neka Gordana koje me je tako ladno otkacila bez odgovara na pitanja

Citat:
Danilo Cvjeticanin: Gledajte ovo sa vedrije strane,mozda rade upgrade servisa :)


Ma daj Danilo ti se bar razumes,ko zna sta je problem mozda nisu platili protok telekomu pa sad uplata ne moze da prodje preko vikenda..znam za jedan slican slucaj.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.static.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 09:56 - pre 152 meseci
problem u nemackoj je placaje preko firme .. morao bi preko trezora ovo ono .. jako smor ...
ovako ajd kao .. prebacim na firmu ove godine ... dongujem sad glavom od monitor ...
a ja josh ubedjujem drugara da krene pravi neki portal/neshto da iskoristimo taj neogranichen
net i neogranichen prostor ... u okviru paketa... sad ono ne znam... uzas zasu strashno
ne radi email / ne radi pristup sql-u .../ ne radi saaajt / ne radi ftp ...
sva sreca pa nisam stavio kamere da upload na taj server .. uzas...
 
Odgovor na temu

elinfo
Vlada Stefanovic

Član broj: 9915
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 10761611
Sajt: www.infoelektronika.net


+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 13:13 - pre 152 meseci
Uspeo sam da dobijem gospodu sa Oriona i kazu da imaju zestok kvar na hardveru i da ce do sutra uvece da se resi. Bar se nadaju...Ja sam kod njih oko 10 godina i do sada su se promenile 3 firme i sada je to orion. Nekih vecih problema nemam, osim kad se desi ovakva glupost...

Ne savetujem da ih zovete osim ako nemate besplatne pozive jer ce u proseku da cekate oko 3-4 sata da se jave.

Vlada
infoelektronika.net
Pozdrav
ing. Vladislav Stefanovic, urednik
casopis Info Elektronika
e-mail: [email protected]
www.infoelektronika.net
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 13:16 - pre 152 meseci
Citat:
elinfo: Uspeo sam da dobijem gospodu sa Oriona i kazu da imaju zestok kvar na hardveru i da ce do sutra uvece da se resi.

kakav je to "zestok" kvar koji danima resavaju...?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 13:19 - pre 152 meseci
Što se Oriona tiče imam iskustva sa njima samo oko ADSL interneta, koji da kucnem u drvo, radi ok. Ali mi je prosto neverovatno da evo drugi dan ne radi kako treba.

Imam dva sajta hostovana kod jednog drugog domaćeg provajdera, i iako je bilo problema, to nikad nije trajalo ni približno ovoliko dugo.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 13:26 - pre 152 meseci
Citat:
elinfo: kazu da imaju zestok kvar na hardveru i da ce do sutra uvece da se resi. Bar se nadaju...


Žestok kvar na hardveru? Taj njihov hosting se izgleda ceo nalazi na jednoj jedinoj lokaciji i jednom jedinom hardveru, koji se eto "žestoko" pokvario pa sad to ne mogu da poprave... Meni je to krajnje neozbiljno.
 
Odgovor na temu

elinfo
Vlada Stefanovic

Član broj: 9915
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 10761611
Sajt: www.infoelektronika.net


+1 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 13:43 - pre 152 meseci
Ja sam nazalost ranije imao sajt kod Verat-a, tamo 97-99... Od njih sam pobegao brze nego sto sam dosao kod njih. Presao sam na e-host koji je kasnije kupio Sezam a ove je kupio Orion. Za ovih 10 god. okvirno 1-2 puta godisnje imam problema da sajt ne radi. Naucio sam da je najbolje imati sve duplo tako da sam zakupio jos jedan hosting kod drugih dusmana gde se sve dogovoras. Malo ti megabajta, nema problema evo ti jos i cuti, ocu jos jednu mysql, evo ti i cuti.... Medjutim, za 1-2 dana i da promenim host, ip adrese nece se brzo azurirati pa mi je opt bolje da cekam orion da resi problem. Nadam se da imate backup zlu ne trebalo pa ce da vidimo sutra uvece sta ce da kazu, jer pre toga koliko sam ukapiro dzabe da zovemo jer papagaj odgovara na pozive :)
Srecno drugari...
Pozdrav
ing. Vladislav Stefanovic, urednik
casopis Info Elektronika
e-mail: [email protected]
www.infoelektronika.net
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 14:19 - pre 152 meseci
Sta bre do sutra uvece?!
Na svom hostingu pored svog sajta imam jos 2 sajta partnera i jos jednog sam krenuo da prebacujem!!!! Imam takav utisak da posto je vikend niko nista tamo i ne radi i da se ceka ponedeljak da krenu posao! Taj poslednji sajt mi je nigde, jer sam deaktivirao stari hosting i trebalo je za vikend da ga prebacim na orion! Sutra je radni dan a sajt je nigde, a mailovi ne rade! Pa znaci sve cu da ih popalim majke mi! Ja do sad nisam nikad imao problem sa njima, kapirao sam da ozbiljnijih u srbiji od njih nema (bitno mi je da je u srbiji jer hocu da placam preko racuna usluge), ali posle ovog cu morati da pocnem drugacije da razmisljam!


p.s.
sad im citam ugovor i uslove koriscenja i ne vidim kakva je situacija sto se tice ovakvog slucaja. Ovaj downtime od preko 48 sati ce neko definitivno morati da plati.
Ima li neko iskustva sa ovakvom problematikom?
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 15:00 - pre 152 meseci
Sutra uvece? To znaci vise od 48 sati, tj, mailovi ce biti vraceni :)
 
Odgovor na temu

Milos Stamatovic
suvlasnik/web dizajner Get Solutions
Beograd

Član broj: 25361
Poruke: 43
212.178.224.*

ICQ: 35292529
Sajt: www.popustomanija.rs


Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 15:53 - pre 152 meseci
Za svako pitanje tehnickoj podrsci sam gubio po min 45min na telefonu, To je mozda razlog sto ce me izgubiti kao korisnika. To i sto korisnicka podrska ne radi vikendom i posle 17h

[Ovu poruku je menjao Milos Stamatovic dana 25.09.2011. u 18:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 16:37 - pre 152 meseci
Ne mogu SVI serveri da crknu istovremeno nema šanse.
Nemaju oni jedan i po server pa da mogu svi da crknu odjednom...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.ptt.rs.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 16:57 - pre 152 meseci
Citat:
Tyler Durden: Ne mogu SVI serveri da crknu istovremeno nema šanse.
Nemaju oni jedan i po server pa da mogu svi da crknu odjednom...


Pa mozda je bilo neke grmljavine u bg ovih dana a da mi ostali nismo obavesteni :DDD jedino na taj nacin moze sve da crkne ili da se zapali ali nadam se da su imali protivpozarni sistem kao i svaki normalan data centar.

Mozda je pera portir zaboravio da zakljuca vrata u petak u 17h kada je odlazio kuci na produzeni vikend pa uleteli cigani i pokupili masine da izvuku bakar :D

Hvala bogu nikad nisam imao potrebe da uzimam hosting od njih ali razmisljao sam o kolokaciji i sva srece pa su mi bili skupi.Moje iskustvo sa njima je jedino oko adsl-a
Imao sam paket od 16mbit-a (ne bi uzimao 16 da mi ne treba) a to je radilo izmedju 1 - 6mb sa preko 50 restarta dnevno i menjanja ip adrese.Mislio sam da je do instalacije u kuci,udaljenosti od centrale...ali nije evo sad koristim ptt adsl i radi bez ijednog restarta modema (sto znaci da je prosli modem bio u kvaru) i radi mi sa stabilnih 12 - 14 mb sto znaci da je problem bio orion a ne moja instalacija ili stanje telekomove mreze ili udaljenost od centrale.

Zvao,slao mailove,slao goluba pismonosu....dobio jedan jedini odgovor pre dva meseca da vratim opremu ovlasecnom dileru i da ce na moja pitanja u mailu neko drugi uskoro odgovoriti i evo posle dva meseca ja dobijem u petak predracun na 25000 dinara zbog kako sam ja razumeo prevremenog raskida ugovora sa moje strane.

A sta sam trebao da radim? da im placam racun po 3500 dinara za internet koji nije upotrebljiv,jer svaki put kada se modem resetuje i promeni ip adresu ja moram ponovo da se logujem u ne bas mali broj aplikacija koje konstanto koristim i da im placam 3500 dinara protok od 1 - 6mb?


 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 16:58 - pre 152 meseci
Desava se svima. Njih ce ovo kostati klijenata i gotovo.
 
Odgovor na temu

Milos Stamatovic
suvlasnik/web dizajner Get Solutions
Beograd

Član broj: 25361
Poruke: 43
212.178.224.*

ICQ: 35292529
Sajt: www.popustomanija.rs


Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 17:15 - pre 152 meseci
Citat:
Tyler Durden: Ne mogu SVI serveri da crknu istovremeno nema šanse.
Nemaju oni jedan i po server pa da mogu svi da crknu odjednom...


Ja imam takvu informaciju. Dalje mogu samo da nagadjam.

[Ovu poruku je menjao Milos Stamatovic dana 25.09.2011. u 18:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.ptt.rs.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 17:15 - pre 152 meseci
Citat:
Miroslav Strugarevic: Desava se svima. Njih ce ovo kostati klijenata i gotovo.


Ma nece ih mnogo kostati ogradili su se u ogovoru jer ne garantuju nikakvu dostupnost koliko sam ja bar nabrzaka procitao nema nigde nista o garantovanoj dostupnosti.

A otici ce mozda nekoliko sposobnijih klijenata koji imaju backup i volje da se transferuju.a oni koji se ne razumeju mnogo istrpece ovo a ni sami ne znaju da je transfer na drugog provajdera besplatan kao i besplatan transfer podataka.
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 17:31 - pre 152 meseci
Citat:
view: Ma nece ih mnogo kostati ogradili su se u ogovoru jer ne garantuju nikakvu dostupnost koliko sam ja bar nabrzaka procitao nema nigde nista o garantovanoj dostupnosti.

A otici ce mozda nekoliko sposobnijih klijenata koji imaju backup i volje da se transferuju.a oni koji se ne razumeju mnogo istrpece ovo a ni sami ne znaju da je transfer na drugog provajdera besplatan kao i besplatan transfer podataka.


Svako kome posao zavisi od tih servisa koji su pogodjeni ovim kvarom ce SIGURNO otici osim ako im ne ponude neku zvaku. Ja im zelim brz oporavak.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.ptt.rs.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 17:53 - pre 152 meseci
Citat:
Miroslav Strugarevic: Svako kome posao zavisi od tih servisa koji su pogodjeni ovim kvarom ce SIGURNO otici osim ako im ne ponude neku zvaku. Ja im zelim brz oporavak.


Nece svako,ljudi su ne obavesteni i lako zaboravljaju...pa koliko je Uni imao problema pa je opet ostalo dosta korisnika i sad rade ok a toliko su problema imali da su se neki organizovali da ih traze po bg i lincuju ali nista od toga i opet su ostali njihovi korisnici i opet sve po starom.

Kao sto je Uni stao na noge i to sto su imali problema uzvratio jos boljom uslugom nego ikad treba da bude velika skola svima a neki korisnici ce otici (Mozda 5%) i bice na losem glasu mesec dana i sve po starom...a o tome treba da se brine zakon u ovoj drzavi i da obaveze provajdera na garantovanu dostupnost od minamlnih 98 - 99% pa kad provajder to ne ispostuje placa penale korisnicima u vidu smanjenja pretplate i ako je potrebno materijalno obestecenje.

Ne govorim samo o hostingu vec i o svim ostalim slicnim servisima

Wirelles
Kablovska
Adsl
Kablovski internet
Mobilne mreze



 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+37 Profil

icon Re: Orion hosting - Server down25.09.2011. u 18:25 - pre 152 meseci
Sva sreca pa nemam sajtova kod njih,inace bi ih terao po svim mogucim sudovima. Kupujes hosting a downtime je skoro 3 dana? Pa to nema nigde!!?!? Menjanje hardwera koje toliko traje? kakve to masine imaju,od 15.000 din?:)

Ja se stvarno nadam da budje te masine,da stvarno menjaju hardware i da ce iskoristiti ovaj dugi downtime da urade upgrade servisa na serverima,kako bi resili i ove sigurnosne probleme koji ih muce mesecima...
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Orion hosting - Server down

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60232 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.