Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko AMD procesora

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Pomoc oko AMD procesora

[ Pregleda: 1196 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slup
Gospodin
Austrija

Član broj: 217518
Poruke: 35
*.adsl.highway.telekom.at.



+2 Profil

icon Pomoc oko AMD procesora20.09.2011. u 00:48 - pre 153 meseci
Postovanje.
Imam jedno pitanje.Elem,imam plocu (Gigabyte GA-MA78GM-S2H) sockel AM2+ i proecesor (AMD Athlon II X2 260 Prozessor Boxed 2x 3200 MHz Dual Core Sockel AMD AM3 ) .Sklopio sam sve kako valja ''mislim'' napajanje ATX i ATX 12v ali nemam signala na ekranu.Dali je problem u kompatibilnost ove dve komponente ili sta vec.Na zvanicnom sajtu gde sam kupio procesor pise da je kompatibilan sa AM2+ i AM2 sockel i da '' Ako želite koristiti ovaj procesor na AM2 ili AM2 + matična ploča može zahtevati ažuriranje BIOS-a (update).Da li je upste moguce izvesti i kako ? Da ne bih kupovao novu maticnu.Hvala
Kurtence,Kurto budala...
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Pomoc oko AMD procesora20.09.2011. u 00:53 - pre 153 meseci
Kako nemas signala na monitoru? pa mozda te zeza graficka?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Pomoc oko AMD procesora20.09.2011. u 04:19 - pre 153 meseci
Tvoja ploca dolazi sa Bios-om verzija F1(First Release), a procesor zahteva verziju F11. E sad, na vecini ploca, bar iz mog iskustva, bios je prijavljivao procesor kao unknown, ali je ipak podizao i bios i win, sto ne mora da znaci u tvom slucaju. Pozajmi negde neki sempron i sl. koji radi sa F1 verzijom i flesuj na F11. Proveri i sve ostale komponente. Da li dobijas neki bios post beep? Naravno, neophodno je prikaciti adekvatan beeper na plocu.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

slup
Gospodin
Austrija

Član broj: 217518
Poruke: 35
*.adsl.highway.telekom.at.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko AMD procesora21.09.2011. u 15:34 - pre 153 meseci
Hvala na savetima.Znaci,proverio sam komponente HD i RAM rade, koristim njegovu integrisanu grafiku znaci dvi ili vga out i nemam naknadno ugradjenu grafiku,tako da ne znam dali je to upitanju.Sto se tice post beep signala uopste ga nemam ,prikljucio sam onaj mali zvucnik gde treba ali nema beep-a.Probao sam sve moguce ali ne vredi ,samo sam primetio kada skinem IDE kabal sa HD, ostavim samo struju onda HD pocinje sa radaom (obrtanjem )kad je prikacen i IDE kabal i struja , uopste ne reaguje HD.Naravno proverio sam i sa drugim HD isto se desava.
Sto se tice flesovanje BIOS-a ,nemam odakle pozajmiti procesor ,sve komsije (svabe) jbg.Hvala i pozdrav


[Ovu poruku je menjao slup dana 21.09.2011. u 16:47 GMT+1]
Kurtence,Kurto budala...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Pomoc oko AMD procesora

[ Pregleda: 1196 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.