Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HTC Wildfire, notifikacija

[es] :: Smartphone :: Android :: HTC Wildfire, notifikacija

[ Pregleda: 1658 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drasko1

Član broj: 84633
Poruke: 16
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon HTC Wildfire, notifikacija08.09.2011. u 19:04 - pre 153 meseci
Nedavno sam uploadovao aplikacije sa marketa i onda mi se u prostoru za notifikaciju u gornjem levom uglu pojavila bela ikonica u obliku pisanog slova e sa uzvicnikom "e!". Kada prevucem na dole, pise: Low on space; phone storage space is getting... , a kada kliknem na tu poruku, odvede me na Manage applications. E, sad, zakljucujem da hoce da mi kaze da imam problem sa prostorom (memorijom) i da me upucuje da neku app obrisem. Medjutim, moje sve app se nalaze na SD kartici i na njoj ima jos 0.97GB slobodnog prostora (zar to nije dovoljno?), a interne memorije u telefonu je slobodno 8.34MB. Sta mislite o ovome i kako da uklonim onu ikonicu "e!"? Hvala, pozz
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: HTC Wildfire, notifikacija08.09.2011. u 19:17 - pre 153 meseci
Ne mogu sve aplikacije na SD karticu a tih 8MB je verovatno ispod granice za obaveštavanje pa je bolje da nešto obrišeš sa telefona ili proveriš da li nešto može da se prebaci na SD karticu a nisi to uradio.
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
77.243.20.*



+15 Profil

icon Re: HTC Wildfire, notifikacija08.09.2011. u 19:53 - pre 153 meseci
Granica za obaveštavanje kod WF je negde oko 17MB slobodne interne memorije. Debilno, ali tako je i tu ikonicu ne možeš da izbrišeš nikako sve dok ne dovedeš internu memoriju na >17MB.

Verovatno ti se update-ovao Market, Maps i Acrobat Reader koji uzimaju mnogo memorije. Obzirom da nikakve koristi od update-a Maps-a i Reader-a nemaš, idi u Settings->Applications->Manage applications->All-> pa klinki na Maps i "Uninstall updates", a isto uradi i sa Readerom. Nakon toga u Market-u idi na obe aplikacije i odštikliraj opciju "Allow automatic updates", pa ti se više neće automatski ažurirati i trošiti prostor.

I još nešto, ovo se sve odnosi na internu memoriju, nema veze sa količinom slobodnog prostora na sd kartici. Iako su ti sve aplikacije instalirane na sd karticu, jedan deo fajlova svake takve aplikacije i dalje ostaje na internoj memoriji čime se ona sa svakom instaliranom aplikacijom troši. A Market, Maps i Acrobat Reader su aplikacije koje se isključivo mogu instalirati na internu memoriju telefona pa je tako i problem sa njima još izraženiji.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: HTC Wildfire, notifikacija08.09.2011. u 20:00 - pre 153 meseci
Moram reci da je to katastrofalno reseno na androidu...prosto ne mogu da verujem da niko nije mislio o tome, da su na froyo to tek donekle zakrpili nekako posto to tesko da moze da se zove resenjem...

Mozda da otvorimo jednu temu sa glupostima android OS?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: HTC Wildfire, notifikacija08.09.2011. u 20:39 - pre 153 meseci
Nije losa ideja.Meni najvise ide na zivce nemogucnost kontrolisanja aplikacija koje se (samo)izvrsavaju.Evo sad da pogledam listu aplikacija u nekom process manager-u mogu da se kladim u levi bubreg da cu naci niz aplikacija koje ni na koji nacin nisam startovao, cak ih i "upucao" nakon startovanaj telefona ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: HTC Wildfire, notifikacija

[ Pregleda: 1658 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.