Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skripta za MAC adresu za User Manager

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Skripta za MAC adresu za User Manager

[ Pregleda: 1987 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivica82
Ivica Golubovic
student
Krusevac

Član broj: 200591
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Skripta za MAC adresu za User Manager06.09.2011. u 14:16 - pre 153 meseci
Evo jednog zadatka za majstore za pravljenje skripti u MTiku.

Treba mi zakljucavanje korisnika po MAC adresi u User Manageru. Naime, User Manager 3.22 nema ovu opciju, a mislim da ni novije verzije isto nemaju.

Dosao sam do zakljucka da moze da se kreira skripta koja ce da resi problem.

Naime, skripta bi na primer trebala da cita polje E-Mail u User Manageru u koje ce umesto mail adrese da bude upisana MAC adresa. Onda tu MAC adresu da proveri na vec uspostavljenoj PPPoE konekciji u polju Caller ID. Ukoliko se sadrzaji ne poklapaju skripta treba da presece konekciju, odnosno da je prekine. Takodje, u koliko je polje E-Mail u User Manageru prazno (nepopunjeno), skripta da preskoci uporedjivanje, da bi moglo da se preskoci zakljucavanje svih korisnika po MAC adresi. Tako skripta treba da radi za sve uspostavljene PPPoE koneckije, i iz scheduler-a da se pokrece na svakih 5 sec.

Ovo mi je potrebno jer vise korisnika mi koriste isti nalog, zapravo placaju jedan nalog a kace se njih trojica naizmenicno. Ovi korisnici su u LAN mrezi, tako da ne mogu nikako drugacije da ih iskljucim jedino da idem kod komsije i da cupam kablove iz switcha.

Ovo je za mene komplikovana skripta jer nisam neki skript majstor, ali smatram da za mnoge ovo ne predstavlja veliki problem. Ako neko ima vremena i zeli da mi pomogne, bio bih mu jako zahvalan.
Ivica Golubovic
 
Odgovor na temu

ivica82
Ivica Golubovic
student
Krusevac

Član broj: 200591
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Skripta za MAC adresu za User Manager06.09.2011. u 14:20 - pre 153 meseci
Jedna mala ispravka na postu. Umesto polja EMail u User Manageru, neka se koristi polje Location, posto u polje EMail moze da se upise samo pravilna forma EMail adrese, a u polje Location moze da se pise sta se hoce.
Ivica Golubovic
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Skripta za MAC adresu za User Manager06.09.2011. u 15:44 - pre 153 meseci
Zašto otvaraš novu temu za isti problem?
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

ivica82
Ivica Golubovic
student
Krusevac

Član broj: 200591
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Skripta za MAC adresu za User Manager07.09.2011. u 14:32 - pre 153 meseci
Ko malo procitas prethodni post, videces da nije bas ista tema. Teme se razlikuju, u ovoj temi je u pitanju skripta koja bi resila problem za sve korisnike iz User Managera, a u prethodnom postu sam jasno pitao kako da blokiram korisnika po MAC adresi iz firewall-a, a nisam pominjao User Manager.

Obrati paznju na tekst i videces da nije isti post.

Pozdrav.
Ivica Golubovic
 
Odgovor na temu

ivica82
Ivica Golubovic
student
Krusevac

Član broj: 200591
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Skripta za MAC adresu za User Manager09.09.2011. u 18:54 - pre 153 meseci
Ima li neko bilo kakvu ideju kako ovo moze da se uradi.
Ivica Golubovic
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Skripta za MAC adresu za User Manager09.09.2011. u 19:48 - pre 153 meseci
Može i tako da se reši, ali to je improvizacija. Regularno rešenje je RADIUS atribut Calling-Station-Id u koji upisuješ MAC adresu korisnika kome želiš da onemogućiš / omogućiš pristup, umesto da ga pustiš da se konektuje pa posle diskonektuješ, pa sve tako u krug. Ne znam da li ovo imaš u User Manager-u, ali je RADIUS kompatibilno.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Skripta za MAC adresu za User Manager

[ Pregleda: 1987 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.