Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica

[es] :: Elektronika :: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19791 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elektro_brane
Obrenovac

Član broj: 289661
Poruke: 154
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Sajt: [email protected]


+5 Profil

icon Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica25.08.2011. u 20:42 - pre 154 meseci
Potrebna mi je elektronika sa dzoistikom od elektricnih ivalidskih kolica.

Nabavio sam motore posto pravim jednu spravu na daljinski motore sam montirao oni su isto sa kolica,, e sad potrebna je ta elektronika da upravlja istim. Ako neko ima to ili zna gde nabaviti nek se javi bas se mucim i nemogu da nadjem nigde. Bila je slicna tema ovoj ali samo po naslovu, meni nista nepomaze. Hvala Evo slika to je sa starijih kolica



[Ovu poruku je menjao elektro_brane dana 25.08.2011. u 21:54 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
178.77.14.*



+356 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica25.08.2011. u 22:57 - pre 154 meseci
original sumnjam da se može naći. današnja kolica (nova) koštaju koliko i auto srednje klase (9-12 000€).
tu spravu što praviš razmisli da li ti za pogon trebaju dva ili jedan motor. sve funkcije koje ti trebaju osmisli
i izloži dobrom elektroničaru. pročitaj postove koji se odnose na navedenu elektroniku, i ako nemaš nekoga u
komšiluku, ni BGD ti nije daleko pa se direktno obrati nekome da ti to razvije i nanovo napravi.-

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

elektro_brane
Obrenovac

Član broj: 289661
Poruke: 154
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Sajt: [email protected]


+5 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 09:50 - pre 154 meseci
Ma znam ja da su nova skupa,, ta sprava je vec napreavljena i moraju dva motora da idu,, nemora nova elektronika, moze i od starih kolica valjda neko ima neku skinutu nije bitno koja je ni maraka ni nista samo ako je ispravna i ako ima neko stvarno mi se neplacaju elektronicari nemam para,, to bi mi bilo resenje samo ta elektronika sve ostalo imam,,

dao sam bio u oglase i javi se covek dogovorimo se da je proda za 10e pa da mi posalje tu elektroniku,, reko poslati i nije nejavlja se ne znam sta mu bi,, ali vjerujem da neko ima to jer bez toga mogu samo da bacim tu spravu, znam da ima ta elektronika na jednoj plocici sa mos fetovima ali nema kod nas da se uzme samo u americi ili vec gdje kosta 20e.

ako neko ista zna oko ovoga gde naci nek napise svaka pomoc je dobro dosla, skinuo bi teret sa ledja, hvala
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 09:59 - pre 154 meseci
To na plocici sa MOSFET-ovima ni u Ameriki ne kosta 20€ nego mallomnogovise.

Citat:
stvarno mi se neplacaju elektronicari


Sto si se onda "ucipio" ovde ako ti elektronika nije struka? Trebalo je da ovu tvoju temu stavis u oglase.

[Ovu poruku je menjao ZAS011 dana 26.08.2011. u 15:07 GMT+1]
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

shpiki
Student
Novi Sad

Član broj: 50342
Poruke: 1651



+62 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 12:22 - pre 154 meseci
Tih 20eura je NISTA za to sto tebi treba... iako to tebi izgleda kao "plocica sa MOSFET-ovima", veruj mi, to je mnogo vise od toga... znaci tih 20eura je prava sica, neko ce ti uzeti mozda i duplo vece pare da ti napravi ono sto tebi treba... i varijanta
Citat:
elektro_brane:  moze i od starih kolica valjda neko ima neku skinutu nije bitno koja je ni maraka ni nista samo ako je ispravna
ne pije vodu, iz prostog razloga sto ni sva kolica nemaju istu elektroniku, znaci vrlo verovatno da ti nece odgovarati... Misli i o tome, da ne bude da gledas da prodjes sto jeftinije a na kraju ispadne i duplo skuplje...

Pozdrav.
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.
 
Odgovor na temu

elektro_brane
Obrenovac

Član broj: 289661
Poruke: 154
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Sajt: [email protected]


+5 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 13:28 - pre 154 meseci

[quote]ZAS011: To na plocici sa MOSFET-ovima ni u Ameriki ne kosta 20€ nego mallomnogovise.

Citat:
stvarno mi se neplacaju elektronicari[/duote]

Sto si se onda "ucipio" ovde ako ti elektronika nije struka? Trebalo je da ovu tvoju temu stavis u oglase.


Radim pomalo sa elektronikom,, ali nebi to znao napraviti, jer nemam ni semu,, usadio sam se ovdje da bi rjesio svoj problem,, stvarno ako ima neko od pomoci nek pise necu da se svadjam bes potrebe ja ako mogu nekom pomoci ja cu reci korisnu stvar a ne sputavati.

davao sam i u oglasima raznim, javio se jedan i dogovorili se ali nije poslao,,
tih starih kolica ima dosta to su dva obicna dc motora koji rade na 24v i njih sam nabavio preko oglasa,, covek mi je trazio 100e da mi napravi tu elektroniku, a elektronicar sto radi na elektrani mi je reko da u americi ima za 20e samo se ne moze naruciti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 14:13 - pre 154 meseci
Citat:
a elektronicar sto radi na elektrani mi je reko da u americi ima za 20e samo se ne moze narucit.


Bolje da je drzao jezik za zubima, ili neka poruci (sve se moze kad' se hoce). A u temi http://www.elitesecurity.org/t...ja-brzine-za-invalidska-kolica sam prikacio jednu semu za kontrolu brsine 24V motora.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

elektro_brane
Obrenovac

Član broj: 289661
Poruke: 154
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Sajt: [email protected]


+5 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 16:01 - pre 154 meseci
Pa jeste sve su to stucnjaci sto kao znaju nesto al na kraju nista,, ja mislim da sam stvarno na pravom mjestu i ovdje sam novi al znam da ima dosta profesionalaca,,
pregledao sam tu temu sto si ucestvovao u njoj,, ta sema je za jedan motor,,

e ovako sad cu da pocnem ispocetka pa evo stavicu neke slike,, ovo sto sam ja naumio da pravim je kosacica na daljinski sve sam namestio montirao i motore njih sam platio 60 evra oba i kosacicu 60e u dobrom stanju,, konstrukciju sam ja vario bas sam se pomucio dok sve to nisam podesio,, radim sa elektronikom umem svasta da napravim ali sa ovim kontrolerima jos nisam radio. u starim kolicima je ta elektronika slozenija znam to ali mozda neko ima ko to moze da napravi ja sam bio naso elektronicara ali trazi 100e samo za jedan motor znaci skupo i nije za mene meni treba drajver koji radi kao na kolicima znaci osnovno napred nazad levo desno uz to sa regulacijom brzine,, nije potrebna dodatna automatika za punjenje i kocenje znaci samo da moze da se upravlja,, dzoistik bi skinuo jer imam profi radio stanicu i prijemnik bi ovezao na mjesto potenciometara,, ima jedan amerikanac sto je to napravio i ja sam po njemu poceo da prvim. steta sad da odustanem. Zahvaljujem se svima koji ukazuju pomoc,, jer sam sve pretrazio i nista nisam nasao,, dao sam bio u oglase da kupujem to i jedan covek iz pazara se javio kaze imam ja polovnu ispravnu elektroniku dogovorimo se da posalje cena 10e ja dam adresu on nit je poslao nit se javlja vjerujem da ima jos neko to kod kuce da mu dzabe stoji meni bi znacilo,, nije da ocu dzabe taman posla ali mi je mnogo 100e kloica i motore sam platio 120e jos 100 pa bi puko nacisto. Nadam se da ce naici neko ko ima to. Evo slika moje kosacice u pripremi

[Ovu poruku je menjao elektro_brane dana 26.08.2011. u 17:31 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:08 - pre 154 meseci
Na zalost, za dzabe nema

I daljinska i kontrola 2 motora, ... I da na kraju budes lenstina Lenstinarenje kosta.

Komunikacioni moduli: 70 €, Razvoj drajvera za motore, Razvoj elektronike sa mikrokontrolerima (komunikacija u pitanju, jelte), Pisanje i testiranje programa za kontrolere,...

Znas kako stoje stvari: Vreme je Novac, Razvoj cak i prostijeg uredjaja traje dosta vremena. Za napraviti 1 komad sebi, to samo ukoliko znas i imas dovoljno slobodnog vremena, a ako planiras da toga napravis vise komada (50 minimum) i jos ne znas, lepo platis.

Bez ikakve ljutnje, u danasnje vreme retko ko ima vremena u neogranicenim kolicinama (na bacanje).
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:12 - pre 154 meseci
Ja bih samo pivo popio za 20 eur dok pravim plocicu
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:14 - pre 154 meseci
i to za jedan motor , plus jos 20 eur za pivo za drugi to je 40 eur u startu , pa ako te zanima javi se , za ostatak evrica cemo se dogovoriti .Pocdrav
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
178.77.23.*



+356 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:18 - pre 154 meseci
prvo da te naružim. razvaljivanjem kolica u tu svrhu "ukinuo" si mogućnost nekome samostalnog kretanja.

drugo: postovao sam cijenu kolica da ne bude padanja u nesvijest od cijene kontrolera za ista.

treće: kolica se kontrolišu analognim đojstikom smjer, dodatnim potenciometrom brzina.

kojom radio komandom ( s koliko kanala) imaš namjeru da kontrolišeš kosačicu?

to je tvrđi orah od kontrolera motora.-

spravu bi bez problema pogonio jedan motor + servo mehanizam upravlljača modifikovan od motora brisača
bilo kojeg auta.-

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

Genie_1984
Novi Sad

Član broj: 61150
Poruke: 93



+1 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:19 - pre 154 meseci
ne znam kako misliš sa radio stanicom da upravljaš sa time...jer za samo upravljanje napred-nazad-levo-desno treba ti 4 kanala....ra zegulisanje brzine potreban je PWM signal,RF predajnik može da generiše tako nešto ali na ulazu bi morao da bude PWM generator....daj link sajta tog Amerikanca,baš me živo interesuje kako je to uradio....
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:20 - pre 154 meseci
Citat:
emiSAr: prvo da te naružim. razvaljivanjem kolica u tu svrhu "ukinuo" si mogućnost nekome samostalnog kretanja.

drugo: postovao sam cijenu kolica da ne bude padanja u nesvijest od cijene kontrolera za ista.

treće: kolica se kontrolišu analognim đojstikom smjer, dodatnim potenciometrom brzina.

kojom radio komandom ( s koliko kanala) imaš namjeru da kontrolišeš kosačicu?

to je tvrđi orah od kontrolera motora.-

spravu bi bez problema pogonio jedan motor + servo mehanizam upravlljača modifikovan od motora brisača
bilo kojeg auta.-

10+ za odgovor , bravo .Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:21 - pre 154 meseci
@Darko_zed: a di je ono "bez zice"?
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:26 - pre 154 meseci
Citat:
ZAS011: @Darko_zed: a di je ono "bez zice"?

Da da to sam zaboravio , zbog toga i tebe ukljucujemo u projekat , znaci @elektro_brane racunaj duplo samo za piviche ,a za ostalo cemo videti
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:29 - pre 154 meseci
EEEeee ! ---Ajde SVI spustite " Laserske Cevi-Za navodjenje Projektila !!!

SVI Vi Znate da nije To Cilj FORUMA !

Polako sa " Zgusnutim izlivima emocija " za kojima NEMA Potrebe.
Okreni-Obrni,,Dja-ili-Bu,,

Opet čemo tu biti svi MI---treba ostati " uljudan " i u kritikama,

VELIKI Pozdrav za prisutnu EKIPU !

Budite Dobro!
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:43 - pre 154 meseci
@robert63: 'el i tebi treba nešto da se napravi, a nisi planirao stanoviti trošak? Kolegijalno, može.

Mi znamo šta je cilj ovog foruma, al' i pored lako dobavljivih informacija i priče u onoj drugoj temi o kolicima, ... daj, molim te.

Nego što se ne potrudiš da "skockaš" lepo jednu bezž(v)čnu kontrolu ta 2 motora na kosilici, tek da vidiš koliko je to "lako".
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

wity
Everywhere

Član broj: 104944
Poruke: 53
*.dynamic.stcable.net.



+6 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:51 - pre 154 meseci
Koliko vidim i citam tebi treba kontroler za dva motora iliti dva h-bridga.Onda treba ti jedan mikrokontroler i jedan analogni kontroler za brzinu i smer.
Sto se tice H-bridga, sema na netu ima mali milion, pa izaberi variantu sa mosfet ili darlington tranz. Sto se tice mikrokontrolera najjednostavnije resene ti je arduino, zbog lakoce programiranja i gotovih programa/biblioteka na netu a za kontroler bi ti preporucio bezicni (2.4g) wii nunchuk kontroler koji ima analogni potencionometer za gore/dole i dva dugmadi koje mozes da iskoristis za nesto drugo.E da, ima u sebi i accelerometer pa ako te smori dzojstik, mozes da kontrolises kosacicu pokretom ruke :).
Suma sumarum: 2 h bridha cca 20e, mikrokontroler 5e, wii 10e.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica26.08.2011. u 17:53 - pre 154 meseci
Citat:
ZAS011: @robert63: 'el i tebi treba nešto da se napravi, a nisi planirao stanoviti trošak? Kolegijalno,


Zoki,
-Pa,mozda i treba ,nešto sa PIC-em ( a ja sam tu Totalni Durdubak-ne bavim se time )

A Ti si tu " Na Konju " i poznaješ materiju do-Ja-J-a ! ( znam )
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Potrebna elektronika od elektricnih invalidskih kolica

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 19791 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.