Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da ne otvaram novu temu,evo par slika...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: da ne otvaram novu temu,evo par slika...

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206519 | Odgovora: 1004 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...14.01.2012. u 11:02 - pre 150 meseci
Citat:
1OXB: Dragane, solidno si preterao sa hladnjacima! Za Studio stvarno ne trebaju toliki... cak je i po polovina hladnjaka verovatno dovoljna jer to nije pjacalo za diskoteku i zurke i verovatno nikad nece raditi po celu noc na 80-100% snage. Pola tog jednog hladnjaka po kanalu za kucne uslove slusanja je sasvim dovljno.


Citat:
d.veljko83Pokusavao sam da na jednom od ovih hladnjaka postavim obe plocice jer bi jedan hladnjak bio dovoljan ali nikako mi ne uspeva kasnije da nadjem resenje za celu kutiju.


Vec smo pricali o hladnjacim a za studio, imao sam prilike i u praksi da vidim o cemu se radi.
Problem je da kasnije formiram kutiju ako stavim samo jedan. Druge hladnjake nemam a da secem ovaj jedan bonsekom mi se ne cini kao dobra ideja. Zajsta ne vidim drugo resenje.

Uvek ostaje opcija da kasnije kada nabavim neke prikladne odvijem 4 srafa i jednostavno izvucem studia iz kutije a u nju stavim drugi pojacavac. O tome sve vreme razmisljam, hocu da zavrsavam kutije jer mi se gomilaju pojacavaci bez njih, trenutno ne mogu da radim druge stvari, a ovaj meni licno manje zabavan deo posla bih da resim kako bi se posle bacio na druge stvari.

 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...14.01.2012. u 11:13 - pre 150 meseci
E pa sad imam celu sliku. Neka to onda ovako a kad bude neki zahtevniji amp za hladjenje onda moze u ovu kutiju. Nekako mi bila greota da toliki hladnjaci budu delimicno iskorisceni.
 
Odgovor na temu

Miodrag-ba
sportski radnik
Berane, Crna Gora

Član broj: 265691
Poruke: 141
*.crnagora.net.



+40 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...14.01.2012. u 11:23 - pre 150 meseci

Ja bi jedan od tih hladnjaka izrezao do dužini i dobio dvije boćne strane kutije koja bi bila
visoka 10 cm što je OK. Čini mi se da su i elektroliti podosta visoki, njih bi postavio u ležećem položaju
jer ćeš imati dovoljno prostora u kutiji. Takođe i dužina ovih hladnjka od 30 cm je povelika i tu se
može malo rezati.
 
Odgovor na temu

Miodrag-ba
sportski radnik
Berane, Crna Gora

Član broj: 265691
Poruke: 141
*.crnagora.net.



+40 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...14.01.2012. u 11:33 - pre 150 meseci

Ne bonsekom Dragane, ponesi kod nekog majstora koji ima adekvatan alat, časti čovkeka
5 eura i dobićeš hladnjake vrijedne 50 eura ovako te oni limitiraju i od jednog dobrog
projekta ispašće nešto drugo i nikad završan.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...14.01.2012. u 11:49 - pre 150 meseci
Citat:
1OXB: E pa sad imam celu sliku. Neka to onda ovako a kad bude neki zahtevniji amp za hladjenje onda moze u ovu kutiju. Nekako mi bila greota da toliki hladnjaci budu delimicno iskorisceni.


Ma jasno ko dan Boro. To sto sam ih sticajem okolnosti nabavio povoljno ne znaci da treba tako oholo da se sa njima ophodim. Bice to kako treba.

Citat:
Miodrag-ba: Ja bi jedan od tih hladnjaka izrezao do dužini i dobio dvije boćne strane kutije koja bi bila
visoka 10 cm što je OK. Čini mi se da su i elektroliti podosta visoki, njih bi postavio u ležećem položaju
jer ćeš imati dovoljno prostora u kutiji. Takođe i dužina ovih hladnjka od 30 cm je povelika i tu se
može malo rezati.


Razmisljao i ovako kako si napisao iznad Miodraze ali onda je doslo i ovo ispod

Citat:
Miodrag-ba: Ne bonsekom Dragane, ponesi kod nekog majstora koji ima adekvatan alat, časti čovkeka
5 eura i dobićeš hladnjake vrijedne 50 eura ovako te oni limitiraju i od jednog dobrog
projekta ispašće nešto drugo i nikad završan.


I ni jedno ni drugo nije opcija. Ne postoje uslovi za nesto ovako.
Ako si pratio forum neko vreme, video si da sam sve iskljucivo sam radio koliko su mi uslovi dozvoljavali. Prvih par kutija sam porucio kao vec gotov proizvod ali se onda postavilo pitanje isplativosti jer se projekti nizu jedan za drugim a ako moras mesecno da izdvojih poprilicnu svotu novca kao redovnu stavku onda postaje tanka granica izmedju hobija i neceg drugog tako da se moralo nadole u finansijskom smislu.

Vec neko vreme razmisljam o kupovini nekog alata koji bi mi koristio u ove i ostale svrhe, kojim bi mogao da presecem drvo, metal, hladnjak, profil itd... Doci ce i to na red, a tad se nadam cu dobiti par saveta sta da gledam i na sta da obratim paznju jer ja nemam niti znanja niti iskustva sa tim stvarima.

 
Odgovor na temu

Miodrag-ba
sportski radnik
Berane, Crna Gora

Član broj: 265691
Poruke: 141
*.crnagora.net.



+40 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...14.01.2012. u 11:57 - pre 150 meseci

Ma istu muku mučimo i ja sve radim sam, a hronično mi nedostaje alat za rezanje
aluminijumskih profila i ploča. Pa dobro, biće i to nekad.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...14.01.2012. u 14:33 - pre 150 meseci
Za aluminijum kružna testera od stirija-materijala što većeg prečnika sa što više zubaca,i naravno alat koji će takvu reznu ploču pogoniti. Rukovanje mašinom će ti se samo vremenom pokazati-nešto poput lemljenja,treba steći osjećaj. Ako bi uzimao onu stolnu verziju što se spušta odozgo i ima mogućnost sječenja pod raznim uglovima radije gledaj da bude neka polovna Makita,Bosch...i slično ali bez lufta u tom pokretnom dijelu,nego neki nov Einhel ili slično. Ako bi uzimao onu fiksnu verziju ne bi imao ograničenja u dužini sječenja ali gubiš mogućnost sječenja pod uglovima. Može se to i tu(zeoN mi je pokazao i dokazao! ) ali potrebno je ipak mnogo iskustva da bi dobio pristojan i lijep rez. Lično nikad nisam sjekao tom reznom pločom (stirijom) ali sam se raspitivao i tako su mi rekli. I meni samom treba takav alat(za sječenje Al) ali kod mene u selu navodno ima baš mnogo majstorskih radionica(metalo-strugara i sl,da ne spominjem Al stolare) pa kad se budem odlučio to će mi biti linija manjeg otpora. Inače takav alat u kući riješava mnoge probleme,ne samo po pitanju sječenja Al profija i hladnjaka,i jako je poželjan stanovnik radionice svakog čovjeka koji se iole osjeća majstorom! PODRŽAVAM KUPOVINU!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ziki2
Domagoj Zirdum
Bookmaker, Tipico

Član broj: 197190
Poruke: 239
*.adsl.net.t-com.hr.



+17 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...14.01.2012. u 16:35 - pre 150 meseci
Ipak bih one trimere zamijenio kvalitetnijim, višeokretnim. Razlika u cijeni je neznatna, a u kvaliteti ogromna. Ovi što imaš imaju tendencija šetanja s vremenom.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...15.01.2012. u 14:14 - pre 150 meseci
Nadam se da će opet zaživjeti kao što je nekada...

http://www.accosijek.com
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...17.01.2012. u 20:06 - pre 150 meseci
Kutije gotove, po svemu sudeci prvi ce se u njih useliti Lambda i Studio.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
188.127.104.*



+39 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...17.01.2012. u 20:24 - pre 150 meseci
Cek malo ovo laminat??
Super ideja:))

Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...17.01.2012. u 20:28 - pre 150 meseci
Citat:
nikko: Cek malo ovo laminat??
Super ideja:))


Jbg, parola snadji se... A i zateklo se pa da se iskoristi.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...17.01.2012. u 20:40 - pre 150 meseci
Je li,kakve su ti ono buba-rusi tamo lijevo u kartonskoj kutiji?!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

fokussd
registrovani poljoprivredni proizvodjac,
njiva
Smederevo

Član broj: 241473
Poruke: 44
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+5 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...17.01.2012. u 20:43 - pre 150 meseci
Može da posluži dok se ne nabavi aluminijum.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...17.01.2012. u 21:04 - pre 150 meseci
Citat:
44250: Je li,kakve su ti ono buba-rusi tamo lijevo u kartonskoj kutiji?! :p :)


Zivotinjke neke razne, samo te su bezopasne i male, velike i opasne su u onoj zadnjoj do poda... Te ujedaju :)
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.mbb.telenor.rs.



+63 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...17.01.2012. u 21:47 - pre 150 meseci
Odavno sam dao predlog za DIY kutije od 5e da moduli ne bi cekali na stolu, a uz kvalitetno farbanje mediapana nemora ni da se koristi aluminijumska prednja ploca.
http://www.facebook.com/media/...242818.219135049092&type=3
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...17.01.2012. u 22:20 - pre 150 meseci
Citat:
d.veljko83: Zivotinjke neke razne, samo te su bezopasne i male, velike i opasne su u onoj zadnjoj do poda... Te ujedaju


Hi-jooooojjjj...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...17.01.2012. u 23:19 - pre 150 meseci
@APEX: Meni je nekako blizi pleksiglas-lijep plocast relativno lako obradiv lagan postojan vlago-otporan elektro- i termo-izolacioni materijal koji se ne krza a lako se farba. Boljka mu je veca cijena u odnosu na medijapan ali i ta razlika se gubi kracom procedurom obrade do finisa. nikko je uradio nekoliko kutija sa pleksiglasom bojenim u crno i to izgleda kao prvak svjetskog prvenstva-ima i privlacnu debljinu prednjeg panela,i lijepo obradjene poklopac i dno,zadnju stranu,sve ofarbano u mat-crno...svi se gotovo kunu u Al,volim i ja sa njim da radim dok jos imam nekih starih tabli ali kad njih nestane eto mene sa pleksiglasom u ruci i osmjehom na licu! Koliko je aluminijum kvalitativno superioran u kutiji pojacala i koji su razlozi? Jer ako nije toliko bolji,zasto(sto jednom nikko rece) dati 20-30 evra na dio kutije kad za te novce mozemo kupiti masu drugih stvarcica potrebnih u jednom projektu.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
188.127.104.*



+39 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...18.01.2012. u 08:00 - pre 150 meseci
Drug moj alu, je daleko bolji od svega,ali je prokleto skup jos eloxiran ma joj.Ajde za kojih 50eura mozes dobiti nesto kao kutiju ili samo prednju plocu od 10mm??E sada ima zackoljica oko elox. ko zna kako ce ti to neko odraditi jer takav alu. pocne "raditi" tek za koji mjesec, godinu,izbaci crvene tackice po tjelu ili jos gore spadnje elox.
U audiju nema materijala koji ima neka fizicka svojstva kao ovaj gore navedeni materijal,upijanje nekih negativnih vibracija,tokova itd ja sam smatrao mitom,sve do Gaincarta od tada mi je sve u alu. cd,dac itd.Bio je cak i jedan "iglas"u istom.
Opet sama cjena,ne toliko kolko peglanje sa majstorima,izaberes jeftiniju opciju jer ovo je za nasu dusu ne za komercijalu,zato koristim pleksi,sve do 10mm i za to ti treba strpljenje i malo znanja.
Ovo sto Apex pise nije to onako,to je znanje,ako ti se da pogledaj u cemu je najbolje jednom "iglasu"-MDF-u, boljeg nema,za te pare.

Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: da ne otvaram novu temu,evo par slika...18.01.2012. u 10:14 - pre 150 meseci
Kad se vec prica o Al kutijama, veliki izbor i najpovoljnije cene kolko je meni poznato, uzimao par puta sve prodje ok i paket stigne za 3-4 dana.

www.modushop.biz
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: da ne otvaram novu temu,evo par slika...

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206519 | Odgovora: 1004 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.