Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emulator super-verzije starih kucnih racunara

[es] :: Ostali programski jezici :: Emulator super-verzije starih kucnih racunara

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5327 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.static.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Emulator super-verzije starih kucnih racunara22.09.2011. u 14:33 - pre 153 meseci
Citat:
mkaras: Pokušaj sa knjigom Operativni sistemi: teorija, praksa i rešeni zadaci,
Mikro knjiga. Tek onda ćeš moći da postavljaš smislena pitanja. Bar se nadam


Ako si mislio na bezbednost sistema od malicioznih programa - ovde to nije poenta - ovo je totalno paralelna stvar (ne dotice se sfere PC-ja) i ne mora da ima prakticnu upotrebu nego samo slobodu u eksperimentisanju i ucenju...
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: Emulator super-verzije starih kucnih racunara22.09.2011. u 23:22 - pre 153 meseci
On 22.9.2011 15:33, "Blablabla" wrote:
Citat:

Citat:
mkaras </p2945974>: Pokušaj sa knjigom Operativni sistemi: teorija,
praksa i rešeni zadaci,
Mikro knjiga. Tek onda ćeš moći da postavljaš smislena pitanja. Bar se nadam


Ako si mislio na bezbednost sistema od malicioznih programa - ovde to
nije poenta - ovo je totalno paralelna stvar (ne dotice se sfere PC-ja)
i ne mora da ima prakticnu upotrebu nego samo slobodu u
eksperimentisanju i ucenju...
--
http://www.elitesecurity.org/p2955273


To si ti mislio. Ne znam samo na osnovu čega. Da li si barem pogledao
sadržaj knjige koju sam ti preporučio da pročitaš? Zašto se neprestano
trudiš da opravdaš nadimak?
 
Odgovor na temu

chaami
Goran Petrović
nezaposlen
Beograd

Član broj: 262685
Poruke: 84
77.243.20.*



+28 Profil

icon Re: Emulator super-verzije starih kucnih racunara23.09.2011. u 03:07 - pre 153 meseci
Citat:
Blablabla: ...Sta ce ikome par desetina hiljada sprajtova?

Ne znaš šta pričaš. Kako misliš da drugačije napraviš particle efekte (kišu, gomilu eksplozija, prašinu). Uostalom to i nije bitno. Dao sam ti banalni primer nadajući se da ćeš možda shvatiti koliko je velika snaga današnjih kompijutera i koliko je tu snagu teško kontrolisati.
Citat:
Blablabla:nego lepo imas generalnu memoriju i tu stavljas koje god slike hoces i koristis ih kao sprajtove, i celu sliku komponujes putem tih slika. ...

A kako si mislio drugačije. Pa upravo tako i funkcionišu današnji sistemi, samo što te delove slika uglavnom zovemo objektima.
Nego, pade mi na pamet jedan program koji bi tebi možda bio zanimljiv. Ne bavi se emuliranjem takvih sistema koje si ti zamislio već emulira neuronske mreže. Program se zove Bug Brain i možeš ga skinuti OVDE. Nije baš to što si tražio ali možeš brate da eksperimentišeš u njemu do mile volje ;).
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Emulator super-verzije starih kucnih racunara26.09.2011. u 17:00 - pre 153 meseci
Ono sto se ovde desava jeste da zamislite nesto na sta ja nisam ni pomislio - sto nelogicnije, i onda to u sebi proglasite apsurdnim i onda reaguujete na to misleci da reagujete na ono sto sam rekao...

Sto je toliki problem shvatiti svrhu ovoga? Danasnji racunari (PC) su napravljeni imajuci u vidu fleksibilnost (sto zahtevaju modulanosti komponenti) i bezbednost (od malicioznih programa) i pouzdanost (pravi programi na koje se moze racunati u svakodnevnom radu), i zbog svih varijacija koje postoje na trzistu je i teznja da programiranje bude genericko sto znaci komplikovanje onoga sto se desava u racunaru da se taj program moze izvrsiti na svim varijantama, dok bi u ovome sto govorim bilo upravo sve suprotno: rastereceni od pitanja bezbednosti, nema komplikovanja zbog fleksibilnosti, sluzi za ucenje, za poimanje problema u programiranju pa bi ti to iskustvo i poimanje pomoglo i u programiranju za PC na primer, mozes da pravis novi program u tome ili koristis postojece programe ili delove programa i stavljas ih u program koji pravis - na taj nacin sve bi ti bilo transparentno.

(Ovde govorimo o emulatoru, a evo pitanje: da li bi takav pravi racunar sa danasnjom tehnologijom bio BRZI zbog uproscenja svega u nejmu?)
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Emulator super-verzije starih kucnih racunara26.09.2011. u 17:19 - pre 153 meseci
Citat:
mkaras: Da li si barem pogledao
sadržaj knjige koju sam ti preporučio da pročitaš?


Necu citati nikakve knjige - ako govoris o necemu onda reci o cemu govoris - ovako ne znam sta imas na umu - kakav je to razgovor. Ima petsto stvari koje me zanimaju - nemam toliko vremena da izucavam svaku od njih - to je NEMOGUCE... Ima onih koji su to izucavali do tancina - za to sluzi forum - da ne moras SAM da mukotrpno dolazis do odgovora i "hodas i ti celom stazom koji su mnogi vec ishodali" nego da ti neko drugi sa tim iskustvom objasni jednostavno...

Toliko se zadje u neke oporosti u gotovo svakoj temi da se onda potpuno zaboravi prvobitna sustina pitanja u temi, a ovde ona je:

Moc danasnje tehnologije (brzina procesora, kolicina memorije) + Jednostavnost nalik na hardversku koncepciju starih racunara + Uklanjanje komplikacija u sferi rada racunara koje su kod starih racunara bile neophodne zbog krize resursa (uklanjanje namenskih stvari - pomenuti sprajtovi, komplikovan graficki sistem ili cak sintisajzer - generalizacija umesto toga - procesor posto je brz sve to emulira!).

(sa naglaskom na emulator toga - jer je lakse napraviti emulator nego pravi racunar)





[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 26.09.2011. u 18:34 GMT+1]
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: Emulator super-verzije starih kucnih racunara27.09.2011. u 00:10 - pre 153 meseci
Citat:
Blablabla: Necu citati nikakve knjige - ako govoris o necemu onda reci o cemu govoris - ovako ne znam sta imas na umu - kakav je to razgovor. Ima petsto stvari koje me zanimaju - nemam toliko vremena da izucavam svaku od njih - to je NEMOGUCE... Ima onih koji su to izucavali do tancina - za to sluzi forum - da ne moras SAM da mukotrpno dolazis do odgovora i "hodas i ti celom stazom koji su mnogi vec ishodali" nego da ti neko drugi sa tim iskustvom objasni jednostavno...

Da li i u restoranu očekuješ da ti sažvaću jelo? Ili je dovoljno da ga samo raskomadaju da se ti ne bi patio sa nožem i viljuškom? Možda i kafu da popiju umesto tebe da te ne muči nesanica?
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.static.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Emulator super-verzije starih kucnih racunara27.09.2011. u 17:20 - pre 153 meseci
Moc danasnje tehnologije (brzina procesora, kolicina memorije)
+
Jednostavnost nalik na hardversku koncepciju starih racunara
+
Uklanjanje komplikacija u sferi rada racunara koje su kod starih racunara bile neophodne zbog krize resursa
(uklanjanje namenskih stvari - pomenuti sprajtovi, komplikovan graficki sistem ili cak sintisajzer - generalizacija umesto toga - procesor posto je brz sve to imitira!).

(sa naglaskom na emulator toga - jer je lakse napraviti emulator nego pravi racunar)
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Emulator super-verzije starih kucnih racunara04.10.2011. u 11:41 - pre 152 meseci
Citat:
mkaras: Da li i u restoranu očekuješ da ti sažvaću jelo? Ili je dovoljno da ga samo raskomadaju da se ti ne bi patio sa nožem i viljuškom? Možda i kafu da popiju umesto tebe da te ne muči nesanica?


Ne. Ali ocekujem da kada neko nesto kaze na forumu onda da i objasni u kom smislu od mnostva smislova je to receno.

(ja mogu samo da 'gledam u pasulj' na sta si mislio, i mogu da ispravljam sve ono kako si pogresno protumacio ono o cemu sam govorio (dakle - jos jednom: govorim o emulatoru/racunaru u kojem pristupas direktno u memorijske adrese * i video i zvucne registre, koji je uproscen (nema sprajtova, nema sintisajzera, nema kompleksnog grafickog mapiranja...), a za razliku od starih racunara radi na izmenljivoj brzini do brzina najbrzih danasnjih PC racunara - 3 GHz u svakom slucaju)).

________
* (a ne putem bulumenti namenskih komandi nekog programskog jezika na visokom nivou (smisao je da programski jezik bude sa sto manje programskih reci, a sto se tice izbegavanja ponavljanja pisanja programa - imas izvorne kodove koje nalepljujes u svoj program - bilo da si ih sam napravio, bilo neko drugi))
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali programski jezici :: Emulator super-verzije starih kucnih racunara

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5327 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.