Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

internet ruter mikrotik klijent i IP od rutera???

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: internet ruter mikrotik klijent i IP od rutera???

[ Pregleda: 3142 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon internet ruter mikrotik klijent i IP od rutera???17.08.2011. u 21:58 - pre 154 meseci
klijent racunar je dobija internet ovako Internet>ruter>mikrotik>klijent, klijent dobija privatnu ip od mikrotika koju sam nametio u pool opsegu, e sada me zanima kako da i da li moze da klijent dobija onu ip koju dobije mikrotik kada se poveze sa ruterom, ili da mikrotik sluzi samo kao nevidljivi most izmedju rutera i klijenta?
kao da je povezan klijent direkno na ruter? da bi mi klijent bio u direktnoj lokalnoj mrezi sa ruterom, kao da mena mikrotika... ako je to izvodljivo?
by Vladakru
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.netnet.rs.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: internet ruter mikrotik klijent i IP od rutera???17.08.2011. u 22:08 - pre 154 meseci
Nisam veliki znalac za mreze ali ne verujem da u mrezi mogu 2 uredjaja da imaju istu adresu.

ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: internet ruter mikrotik klijent i IP od rutera???18.08.2011. u 00:20 - pre 154 meseci
U jednoj mreži ne smeju da postoje dve iste IP adrese. Koristi Bridge mod...
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: internet ruter mikrotik klijent i IP od rutera???18.08.2011. u 02:44 - pre 154 meseci
A da ti objasniš šta u stvari želiš da postigneš pa da ti pomognemo da to uradiš?
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: internet ruter mikrotik klijent i IP od rutera???18.08.2011. u 06:18 - pre 154 meseci
zelim da testiram bezbednost racunara u mrezi koja je prikljucena na ruter, ali me koci mikrotik jer se ja kroz njega kacim na ruter. konkretno metasploit je u pitanju.
mogu li kroz mikrotik da dobijem direktno ruterovu ip adresu?
mada mislim da od toga nema nista, ali ajd da pitam :)
mislio sam isto kao sto preko kablovskog modema, koji je posrednik izmedju mene i CMTS-a, tako da od cmts-a dobijam ip, i ako je modem izmedju nas.
by Vladakru
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: internet ruter mikrotik klijent i IP od rutera???18.08.2011. u 06:49 - pre 154 meseci
i mikrotik je ruter

Koliko ja kapiram, ta mreza izgleda ovako?

pc za test - NAT - neki router - X - mikrotik - NAT - pc sa metasploit (X moze postojati a i ne mora, ne znam kako mreza izgleda)

Ako nisam pogresno shvatio, da bi prisao tom "PC za test" moraces da forwardujes portove na tom "nekom" routeru.
Nije mi jasno sta ti znaci
Citat:
mogu li kroz mikrotik da dobijem direktno ruterovu ip adresu?

Ako izmedju rutera i mikrotika nema nekih jos rutera, onda mozes direktno sa mikrotika da gadjas IP adresu WAN porta tog nekog routera.

Da bi izbjegli dalje lutanje, mogao bi da nam nacrtas shemu mreze, sa IP adresama na WAN i LAN portovima tih rutera. Vjerujem da bi se neko rjesenje naslo.

I jos napisi koje servise zelis da testiras sa metasploitom, jer ako treba da se forwarduju portovi to bi bila korisna informacija.

Citat:
mislio sam isto kao sto preko kablovskog modema, koji je posrednik izmedju mene i CMTS-a, tako da od cmts-a dobijam ip, i ako je modem izmedju nas.

Modem koji je izmedju tebe i CMTS je bridge... moze se ugrubo opisati kao media converter
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: internet ruter mikrotik klijent i IP od rutera???18.08.2011. u 07:45 - pre 154 meseci
Stavim taj racunar u DMZ na Mikrotiku (nat-uj sve portove na njega) pa ce ti biti vidljiv isto kao da je direktno povezan. mada ne razumem sto bi komplikovao, spoj racunar direktno na internet ruter.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: internet ruter mikrotik klijent i IP od rutera???

[ Pregleda: 3142 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.