Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...

[es] :: Wireless :: Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...

[ Pregleda: 1909 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...17.08.2011. u 19:55 - pre 154 meseci
Evo ovako, treba mi za klijenta ruter na ciji ethernet port bi nakacio jedan racunar (desktop) a sa drugim (notebook) bi se kacio bezicno, pa mi treba neki ruter koji ce i da prima signal sa moje pristupne tacke i isti da salje po kuci/sobi klijenta...

P.S. Budzet je ogranicen na oko 2500,00 Dinara, pa mi preporucite nesto oko te cene, samo molim vas sto pre, jer trebao bih to da kacim sutra/prekosutra...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...17.08.2011. u 20:01 - pre 154 meseci
Sta mislite o ovom ?

http://www.netiks.rs/broadband...p-bridgeptp-ptmp-rp-sma-antena
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...18.08.2011. u 07:37 - pre 154 meseci
Mislim da ne može taj. Treba mu neki koji može da radi u klijentskom(AP) režimu da bi se nakačio na tvoj ruter/ap...
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...18.08.2011. u 07:41 - pre 154 meseci
U stvari može taj, i odličan je za te pare... Model pre njega 542 ne podržava klijentski mod... Izvini...
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...18.08.2011. u 11:03 - pre 154 meseci
Znam za 542, imam ga ja... Ali naleteh na ovaj, vidim ok cena, vidim ima "modovi AP Router/Client(WISP)/Bridge(PtP, PtMP)" , pa reko ajd da pitam za vase misljenje... Hvala!

A kad ga stavim da radi u AP router mod, on prima signal pomocu eksterne antene koju cu mu ja namestiti, a uz pomoc koje salje signal po kuci ?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...18.08.2011. u 11:31 - pre 154 meseci
Mislim da je opcija koja tebi treba - universal repeater - nisam siguran da li ovaj ruter ima tu opciju... Proveri pa vidi... A to kojom antenom ce slati signal dalje, pa istom onom kojom i prima - nema on dva radio transivera u njemu, pa da nezavisno salje i prima signale...

U tvoj budzet ne moze da se uklopi, ali za takvu konfiguraciju, ubedljivo je najbolje imati dva rutera.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...18.08.2011. u 11:54 - pre 154 meseci
Pa da li ce onda moci da hvata signal sa tog rutera po kuci, jer ce mu antena biti eksterna (grid 24 db) ?

Jel moze to da se zavrsi sa ovom opcijom AP-a ?
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...18.08.2011. u 12:11 - pre 154 meseci
mrezu prvo treba osmisliti uzeti u obzir sve mogucnosti kako dobre tako i lose,na osnovu toga uzeti opremu koja ce zadovoljiti njene potrebe eventualno sa mogucnoscu njenog prosirivanja pa onda krenuti u njenu realizaciju mreza se ne radi u trku.ti si zagrizao ono sto izgleda ne mozes da progutas, postoje dve mogucnosti ili da progutas to i bude ti muka posle ili pljunes i zavrsis sa tim od zvakanja nema nista..ulazis u nesto sa potunim ne znanjem (ovo sam zakljucio ne samo iz ovog posta) i ako uspes nesto da uradis tek tada ce biti uzbudljivo posto tu je tek pocetak postaviti opremu i pustiti u rad i nije neka matematika zato dobro razmisli o svojim mogucnostima sto se tice mreze.ne shvati ovo pogresno ali ako ne znas nemoj je ni raditi jer ces samo imati problema kao sto vec imas, a nisi ni krenuo sta ce se dogoditi ako klijenti ne budu zadovoljni uslugom koju pruzas kako ces resiti to??da li se isplati uloziti pare u opremu koja ce posle stajati ili biti prodata za manju cenu nego po kojoj je kupljena.razmisli dobro....opet kazem nista iz zle namere cisto prijateljski savet od mene...


[Ovu poruku je menjao mantas dana 18.08.2011. u 13:37 GMT+1]
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Preporuka za klijentski ruter sa opcijom AP-a...

[ Pregleda: 1909 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.