Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VHS to DVD - Geforce FX5600 VIVO ?! Vredi li...

[es] :: Video kompresija :: VHS to DVD - Geforce FX5600 VIVO ?! Vredi li...

[ Pregleda: 2523 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
212.200.116.*



Profil

icon VHS to DVD - Geforce FX5600 VIVO ?! Vredi li...17.02.2004. u 01:33 - pre 245 meseci
Naime citao sam toliko o tome ali mi nije bas sve jasno, cak sam pricao i sa covekom koji to radi ali NEMA POJMA da mi objasni...

Sutra je vazan dan u mom zivotu :) Pazarim komp. a razmisljam o kupovini DVDrezaca i neke VIVO kartice (graficke) da prebacim materijal sa kamere na DVD.

E sad sta je problem... Covek sa kojim sam pricao kaze da to ne vredi, da je slika losija od VHS materijala 5x ! Koliko je tacno ne znam ! Ovo kazem jer sam u par navrata video da je on malo tj. JAKO JAKO izbirljiv sto se tice kvaliteta slike !

Za primer mi on pokaze neki CD sto je on snimao, VCD, i kaze: "eto vidis kako je lose", a ja se zacudim jer je slika normalna !

Konfiguracija koju cu kupiti je sledeca:

ASUS A7N8X
Barton 2500 AMD
Hard 80gb MAXTOR
DDR 256/400MHz
DVD REZAC (neki pionirov)

**********************
Graficka GEFORCE FX5600 VIVO
*************************

Jer ima neko iskustva (mislim, znam da ima ali da li zeli da podeli samnom) sa ovim stvarima ? ::::::::::::::::::::::::::::::::::

Da li da pazarim ili ne, i da li je kvalitet zadovoljavajuc ili NE ???

pozdrav...

p.s OVO SVE RADIM ZA KUCNE POTREBE, NISTA PROFESIONALNO ! ! !

 
Odgovor na temu

verabgd
projektant
Novi Beograd

Član broj: 16385
Poruke: 51
213.240.50.*



Profil

icon Re: VHS to DVD - Geforce FX5600 VIVO ?! Vredi li...19.02.2004. u 13:18 - pre 245 meseci
Ne verujem da mogu mnogo da pomognem jer nemam digitalnu kameru ali kako je konfiguracija racunara koji sam kupila krajem oktobra 2003. skoro identicna onoj koju ti nameravas da kupis da prenesem neka svoja iskustava.

Konfiguracija:

ASUS A7V600
AMD Athlon XP2500+ (BARTON)
DDR 512/400MHz
HDD: 120GB MAXTOR + 80GB MAXTOR
********************************
ASUS V9520 Video Suite 128M GeForce FX 5200
*********************************
TEAC DV-W50D 4xDVD-R/+R
Itd.

Moram da kazem da sam se nakon kupovine, citajuci naknadno sva “pljuvanja” po doticnoj grafickoj kartici, jako kajala sto sam izabrala bas nju. Izabrala sam je jer u trenutku kada sam morala da uzmem profakturu nije bilo toliko preporucivane ATI Radeo kartice, ova je bila jedina VIVO kartica a ja sam zelela “all-in-one” za obradu digitalnog videa.

Elem, iskustva:

Od 1. novembra prosle godine skoro i da ne iskljucujem taj racunar, sve radi kako valja (da ne ureknem). U tom mislu toplo bih preporucila ENLIGHT kucista koja se i preporucuju za AMD procesore.
Kada odem na posao ostavljam Canopus Procoder da enkoduje, kada se vratim radim autorizaciju DVD-jeva (koristim DVD Lab koji je vrlo HW zahtevan), paralelno radim u Photoshopu i jos nekim programima za graficku obradu. Puno koristim mogucnost TV-outa, tj. dual-monitor (za preview DVDjeva, za gledanje DivX-ova na TV-u itd.). Nisam nikada probala TV-in (ne stizem). Razocaralo me je sto Adobe Premiere hoce da se “zaglavi” cak i pri radu sa malim fajlovima.

E, sada, grebovanje VHS traka. Problemi oko grebovanja su me i doveli do ES foruma. Ja imam uglavnom NTSC VHS trake pa sam najpre probala da njih grebujem, slika crno-bela itd. Kako nemam multi sitem video rikorder niti znam nekog ko ga ima pa da pozajmim radi probe ostavila sam resavanje tog problema za neka bolja vremena, a nastavila da dajem trake na digitalizaciju kao i do sada, covek radi izuzetno dobro i profesionalno. Probala sam da grebujem neke od PAL traka koje imam tek da vidim da li je grebovanje uopste moguce sa tom grafickom karticom i zadovoljna sam rezultatima, mada bi to moglo da bude mnogo bolje.

To sto se prica da je ova kartica pre svega za 3D jeste tacno i to i u pozitivnom i u negativnom smislu. Ja ne igram “PC igrice” ali se zato nekakav CAD program za 3D renderovanje jako dobro ponasao. Negativno – tekst je takodje “malo 3D” sto meni prilicno smeta jer crna slova nisu crna vec tamno siva sa senkom.

Sve u svemu - nije lose, ali da mogu ponovo da biram ipak bih sacekala neku ATI Radeo karticu bez obzira na razliku u ceni, a idelano bi bilo dodati dobru kraticu za grebovanje.

Da kazem i da je DVD rezac TEAC DV-W50D sasvim OK, mada opet da imam ovo iskustvo definitivno bih izabrala Pioneer.

Na kraju - obrada digitalnog video je moj hobi, nista profesionalno (na moju zalost).

 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: VHS to DVD - Geforce FX5600 VIVO ?! Vredi li...

[ Pregleda: 2523 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.