Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Amerika vs Evropa

[es] :: Vodič za emigraciju :: Amerika vs Evropa
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

[ Pregleda: 149977 | Odgovora: 529 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa07.03.2013. u 21:45 - pre 135 meseci
Da, stvarno i ja cu morati da krenem... Ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa07.03.2013. u 23:42 - pre 135 meseci
pitanje za Evropljane:
koliko ste daleko od skijalista i koliko kosta dnevni ski pass?
na nesto vise od sat vremena kolima od new yorka ima pocetnickih staza, a u krugu od 2 sata imas odlicne ski centre sa gomiom liftova, bez predugih redova i sl
ali je dnevni ski pass po 50$ a negde i vise... studenti imaju popust a na primer sezonska karta za studente je samo 200$ sto je mnogo jeftinije. dobro je sto je sve to dovoljno blizu d amozes svakog vikenda na ski trip da ides ali ako nemas sezonsku je jako skupo. kako stoje stvari u okolini evropskih metropola?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa08.03.2013. u 06:21 - pre 135 meseci
Zavisi kako gde ... Mi sto smo zaglavili blizu Alpa imamo relativno blizu skijalista ... Karta kosta slicno kao kod vas ... 35e na skijalistima gde vecinom se ide ... 50 USD je oko 40e , ne ?
Ali i tu imas onih gde se ide za zabavu gde cesto mozes videti pijane skijase, i onih gde se ide sa porodicom, i onih gde se ide bas da se skija.
Kolega iz Australije je ovde proveo nekih godinu dana, i ovde naucio da skija, jer kaze da je ovde to na sat dva kolima u odnosu na sat dva avionom u Australiji i mnogo je jeftinije ... u Australiji je to vise za one sa dubljim dzepom, a ovde i deca u osnovnoj skoli na fizickom moraju da nauce da skijaju. I na rasprodajama na kraju sezone se mozes opremiti relativno jeftno sa opremom. Najveci su troskovi roditelja, kada svake godine deci kupuju opremu kako je ovi prerastaju.
Uglavnom, Austrijanci se raduju kada pocinje zima a tuzni su kada pocinje leto... onda im je dosadno, toplo i nema njihovih omiljenih sportova na televiziji. Lud narod
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa08.03.2013. u 06:59 - pre 135 meseci
Na 150km od Praga je Špindlerův Mlýn koji je cini mi se glavni centar za skijanje u Ceskoj u svakom slucaju to je masiv Krkonose

Dnevni pass je 28e, 7 dana pass je 150e sezonska je 350e stim da moze da se ide i na slovacke Tatre.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa08.03.2013. u 09:35 - pre 135 meseci
Citat:
Nemanja:
To je samo moj utisak mada nisam jos ziveo tamo. A pre sam uvek mislio da cu izmedju dva posla ugrabiti jedan ugovor od godinu dana i otici malo da radim i vidim Ameriku...

Ako vec nisi ziveo tamo, bolje nam reci nesto zasto bi neko pre ziveo u Austriji a ne Americi, jer tu imas konkretno iskustvo dok ovamo samo nagadjas :)

 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa08.03.2013. u 12:24 - pre 135 meseci
Recimo u Austriji imaš ~350 ski centara.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa08.03.2013. u 19:28 - pre 135 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
Nemanja:
To je samo moj utisak mada nisam jos ziveo tamo. A pre sam uvek mislio da cu izmedju dva posla ugrabiti jedan ugovor od godinu dana i otici malo da radim i vidim Ameriku...

Ako vec nisi ziveo tamo, bolje nam reci nesto zasto bi neko pre ziveo u Austriji a ne Americi, jer tu imas konkretno iskustvo dok ovamo samo nagadjas :)



Po tvojoj logici, kako onda mogu odgovoriti , koje se prednosti Austrije u odnosu na Ameriku , ako nisam ziveo u Americi :)

Ukoliko je nekome cilj da se ostvari u Americi, zivi tamo ili samo ode da vidi kako je , zasto bih ga odvracao i govorio da MENE jednostavno, nista iz ovih svih prica ne vuce da zivim tamo. Meni je Amerika zemlja iz filmova , ni ne zamisljam da tamo zivi Average Joe i ide svaki dan na sljaku.

Vrhunski naucnici iz oblasti tehnologije i medicine i nemaju drugog izbora , ali recimo da su oni statisticka greska u odnosu na ukupnu emirgraciju.

A o Austriji ... Ovde u Becu su Austrijanci nacionalna manjina, dok je recimo u Salzburgu vec i to drugacije ... Tamo sam ziveo pokraj Salzburga, i komsija kada ode na posao, ostavi vrata garaze otvorena, i zatvori kada uvece utera kola ... A sve kuce su ogradjene samo onom niskom zivom ogradom. Normalno u garazi kompletan alat i tako to...

Sta te jos zanima :) ?
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa08.03.2013. u 19:49 - pre 135 meseci
^
Na Long Islandu, predgradje New Yorka se ljudi isto ponasaju.
To zavisi od sredine. kao sto u Becu neces da ostavljas otkljucana kola na parkingu, neces ni u Bruklinu. ali kao sto ces u predgradju Salzburga to da radis opustenije zbog manjeg rizika, isto ces da radis u u predgradju nekog gradica u USA(i ovde je standardna prica ljudi sa juga iz manjih gradova kako im se svidja jug iz tog razloga)..mada, bio sam u Salzburgu dva puta, ali samo blize centru i nisam siguran da bih bio toliko hrabar da ostavljam kola ili kucu otkljucanu...ipak ima i nasih, turaka, kurda i ostalih sromasnijih diskriminisanih slojeva, mozda u manjem procentu, ali ih ima.

sto se tice Australije, ne znam sta dobijas ako se npr iz Nemacke ili Francuske preselis tamo. diskriminacija je prisutna, plate poredive, kolicina godisnjeg porediva, samo sto je mnogo dalje od Srbije. jedino sto je englesko govorno podrucje pa ako biras izmedju Engleske i AU, ipak je klima lepsa u AU. ja razmisljam da ako bih se selio negde toliko daleko, onda bolje da tamo ima necega sto ne mogu da nadjem u Evropi. za USA razumem, prednosti su odsustvo diskriminacije i dosta vece plate i ako ides u Californiju mnogo bolja klima.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa08.03.2013. u 20:40 - pre 135 meseci
^Pa ako gledas udaljenost od Srbije kao bitnu stavku, onda nema boljeg grada od Beca. Ja se u cetvrtak uvece jos premisljam da li cu u petak posle posla otici kuci u Srbiju ili cu negde drugde da odlunjam za vikend. Uporedimo to sa dolazenjem iz Amerike. Meni to odgovara, nekome to nije bitno.
U Salzburgu, gde si bio ? Verovatno si bio u blizini autobusko-zeleznicke stanice ( jedna su pored druge, odnosno zeleznicka je ispod autobuske )... Tamo su sve Indijci, Turci, i nesvrstani, Balkanci...
Inace je tako u vecini gradova, posto Svabe generalno vise vole kuce u predgradjima ... Izuzetak je Bec i jos par vecih gradova... U Becu je recimo prestiz da zivis u 1. Bezirku ( okrugu ), slicno kao u Beogradu u krugu dvojke, ali odmah izvan strogog centra pocinje Balkanizacija ... Tako da su posle 1-og nekretnine najskuplje u 19-om i 13-om Bezirku koji su na obodu grada. 19-ti mu dodje kao Dedinje. Ne znam da li je tako sa Long Islandom u NY-u?
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa08.03.2013. u 21:39 - pre 135 meseci
da, i ovde je slicno. na Manhattanu su nekretnine extremno skupe, ostali delovi grada su jeftini i onda predgradja su za visu srednju klasu. znaci ono, gomila kuca srednje vrednosti $700k.
sto se tice blizine, bas sam pisao par postova iznad kako je to bitna stavka i najveca prednost juzne nemacke i austrije...jbt ako si u gracu, posle posla u petak mozes 'kuci' u srbiju :) zbog toga sam ja i proveo mesece u DE uceci nemacki i nadajuci se zivotu tako negde :)

al opet, nije ni to jedini faktor. jedino nisam siguran da li australija ima da ponudi nesto vise od EU, a definitivno ima manu vise-udaljenost. ostale prednosti i mane su slicne a ne nudi tu opciju 'brzog bogacenja' bez diskriminacije koju zivot nudi u nekim delovima usa.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa09.03.2013. u 05:01 - pre 135 meseci
Lep pregled trenutnog stanja IT industrije u USA u brojkama.

Ovako bi se reklo da je $100.000 "onako" plata, nista posebno (kao sto su neki i naglasili nedavno u temi) :)

Citat:

New York, NY January 22, 2013—Technology salaries in the U.S. saw the biggest jump in more than a decade, according to the 2013-2012 Salary Survey from Dice, the leading career site for technology and engineer professionals. Tech professionals earned a greater than five percent increase in average annual wages to $85,619, up from $81,327 in 2011.

....

Leading the surge with an 18 percent increase to $76,207 are Pittsburgh-based tech professionals, followed by San Diego ($97,328) and St. Louis ($81,245) each garnering 13 percent increases. Rounding out the double-digit debuts is Phoenix ($83,607) and Cleveland ($75,773), with 12 and 11 percent gains, respectively. Rounding out the double-digit debuts is Orlando ($81,583) and Milwaukee ($81,670), both up roughly 10 percent year/year.

....

Here's a list of the top 10 metropolitan areas based on average salary level, as compiled by Dice.com:

Silicon Valley: $101,278
Baltimore/Washington, D.C.: $97,895
San Diego: $97,328
Boston: $94,742
Seattle: $94,335
Houston: $94,186
Los Angeles: $92,498
Denver: $90,430
Sacramento: $90,127
Austin, Texas: $89,680
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa09.03.2013. u 06:09 - pre 135 meseci
super je clanak, ali ja mislim da u tech spada i civil engineering i sl slabije placeni poslovi.
npr znam da je prosecna plata developera u NYC-u veca od 100k.

a sto se tice visine plate to jako zavisi od mnogo faktora.
npr zavisi koliki ti je state tax i ostali porezi.
100k nije bas 'onako' plata vec je dosta dobra. to sto na forumu ima ljudi koji su mnogo placeniji ne znaci da ako neko ima 100k da ne treba da bude zadovoljan.
ne znam sta to mozes da pozelis a da ne mozes da imas u USA sa takvom platom(izuzimam najnoviji lamburdzini, put na mesec i sl) zato sto je sve relativno pristupacnije nego u Evropi(kola, hrana, elektronika, egzoticna letovalista su ti na pljuc od aerodroma i sl) jedino sto moze da predstavlja problem su skolovanje armije dece na ivy league univerzitetima i nekretnine.
a tu i dolazimo do glavnog problema sa ovim brojkama... ja mislim da covek u Denveru sa 90k ima dosta vise para na kraju godine od coveka u San Francisku.
evo nije me mrzelo da pogledam, cak ima zvanicnih podataka koji kazu da je zivot u San Fran tacno 50% skuplji od onog u Denveru i da bi trebalo da zaradjujes 135k u San Fran da bi odrzao kvalitet zivota koji si imao u Denveru.
evo sta Middle Class in Manhattan kaze:
Citat:
The average Manhattan apartment, at $3,973 a month, costs almost $2,800 more than the average rental nationwide. The average sale price of a home in Manhattan last year was $1.46 million, according to a recent Douglas Elliman report, while the average sale price for a new home in the United States was just under $230,000.

znaci, kada bi imao 90k u Misispiju, bio bi baja u gradu s obzirom na to da im je prosecna plata 35k dok bi na menhetnu morao da iznajmljujes ispodprosecni stan jer ti onaj prosecni odnese 50k od plate i posle poreza, ostalo bi ti 1500$ mesecno za zivot :)

Ali 100k nije malo. primer su ljudi koje znam jako dobro. ukupni godisnji prihodi oko 200k, znaci 100 po osobi, dve kuce od po nesto vise od pola miliona, sad kupuju restoran, i svo cervoro dece su odskolovali na ivy league univerzitetu, i to sve u NYC metropolitan area, koja je jako skupa... sta jos visa srednja klasa moze da pozeli a da ne odlazi u domen bahacenja? :)

ono sto se ja slazem je da ne treba ni dolaziti u USA ako ne mislis da vremenom imas bar blizu 100k, mozda iz te perspektive 100k nije nista posebno a i apetiti su veci cim dolazis kao developer.
evo meni, svezem sa faxa, to je extra plata kojoj sada ne mogu ni da se nadam... sa druge strane, nekom ko je sa diplomom i nekoliko godina iskustva i nije blizu toga treba dobro da se zamisli, dok onaj sto radi 20 godina i nema toliko u IT-u verovatno treba da menja struku.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa09.03.2013. u 06:16 - pre 135 meseci
Ta poslednja lista je dodata iz drugog clanka koji se poziva na Dice istrazivanje i zato sam je i stavio jer mislim da ima interesantnih lokacija u USA koje bi mogle imati bolji cost/benefit u odnosu na Kaliforniju. Siguran sam da biti u CA/NY regiji je fantasticno iskustvo i da je broj poslova veci ali koliko sam ja gledao Denver i Teksas (Houston, Austin) bi mogli biti sasvim lepa mesta za zivot :)

Naravno treba gledati i kako te pare mozes da potrosis u Misisipiju a kako u SF. Beri je imao sjajan post negde sa pocetka teme (jutros sam ponovo celu procitao) :)

http://www.elitesecurity.org/p2933223

Citat:
Kvalitet zivota je prilicno subjektivna stvar. Kvalitetan zivot ces ostvariti tamo gde mozes da:

1. (Za)radis.
2. Odmoris.
3. Potrosis.
4. Investiras.

Tumacenje ova cetiri takta zivotnog motora je stvar licnog izbora, zivotnog stila, ukusa itd.

Vecina ljudi u Srbiji prinudjena je da zivi zivotom trabantovog 2-taktnog motora.
Jedina razlika je sto ovi u privatnom sektoru rade u ritmu 1-3, 1-3, 1-3 ... a ovi u drzavnoj sluzbi: 2-3, 2-3, 2-3 ... :-)

Mladji emigranti koji odlaze u Ameriku, Kanadu, Evropu itd. opredeljuju se za "valcer" u 3/4 ritmu: 1-2-3, 1-2-3, 1-2-3 ...
Zive u stilu "carpe diem (et noctem)", bez razmisljanja o tome sta ce da rade za 5, 10, 25, 30 godina.

Svi ostali se trude da koliko-toliko obezbede sva pomenuta 4 zivotna stuba. Neki uspeju, mnogi ne.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa09.03.2013. u 07:12 - pre 135 meseci
^
Koliko sam primetio, sada je velika navala na Jug(od Virginia-e, Georgia-e do Texasa)
Ja nemam bas nikakva iskustva, ali znam bas dosta ljudi koji odlaze u Austin, Dallas i sl da rade za korporacije koje postoje u NY area ali je ovde konkurencija jaca pa se teze upada.
Austin kazu da je predivan i da covek ne bi ni rekao da je na jugu s obzirom na to koliko je liberalan.

evo koleginica, otisla u texas, radila za IBM godinu i po, vratila se u NY i odma dobija ponude, fellowship na faxu, sve placeno jos dobija platu da uci jer je mladi talenat. Ispostavilo se da riba ne zna da bekne i da joj je prosek pao ispod B, sto na mom faxu znaci da je pred iskljucenje. ja sokiran i sve pokusavam da izvucem sta je ona to radila u IBM-u a ona samo kratko odgovara da je radila na nekom istrazivanju i da je bila samo pomocnik :)
dakle, ona se nekako uvukla tamo i to ce da je prati do kraja zivota iako je duduk. ja mogu jedino da zakljucim da su oni u IBM-u doneli brzopletu odluku da je zaposle verovatno zbog nedostatka kadra jer kao sto rekoh, znam dosta ljudi koji odlaze na jug i dobijaju pozicije koje ovde ne bi mogli da sanjaju.
Sa druge strane, imao sam intervju sa ljudima iz amazona iako ne planiram da idem u seattle-e to je dva puta po 45 min detaljnog propitivanja-to se tako radi i njima ne moze da promakne neki amater blefer.

Cini mi se da je to sve zato sto Texas jako stimulise ulaganja pa gomila kompanija seli svoja postrojenja kod njih, otvara hi tech radna mesta i onda 'uvoze' radnu snagu sa severa.
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+47 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa09.03.2013. u 10:59 - pre 135 meseci
Teksas (i generalno vecina drzava na jugu sem Kalifornije i donekle Floride) je dosta jeftin za zivot i klima je dosta lepsa nego na severu (opet i to se svede na kraju na jeftinije - nema troskova grejanja i ostalih 'zimskih' troskova). Mnoge kompanije su skontale da im je lakse privuci nekoga da radi za prosecnu platu na jugu nego na severu, tako da u zadnje vreme se otvaraju i fabrike/predstavnistva na jugu, Tojota ima fabriku u San Antonio a BMW i juznokorejci u Misisipiju, a Ostin je veliki high-tech centar.

Uglavnom ko moze da dobije iole solidno placen posao u Teksasu (50k i vise godisnje) moze jako lepo da zivi od tih para, dok npr. u Njuroku/Nju Dzerziju 50k predstavlja 'minimalac' za porodicu.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa09.03.2013. u 13:29 - pre 135 meseci
USA




Austrija

[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 09.03.2013. u 18:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa10.03.2013. u 10:14 - pre 135 meseci
za nekoga prednost, za druge mana, ali s obzirom na to da postoje mnoge zablude o broju ljudi sa oruzjem u USA, mislim da je ovo koristan clanak:
Decline of Gun Ownership in US
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa10.03.2013. u 21:23 - pre 135 meseci
Malo sam pregledao bas Austin Teksas.

http://www.kiplinger.com/slide...pest-cost-of-living/index.html

Citat:
Cost of Living Index: 87

Metro Population: 1,589,393

Median Household Income: $57,109

Average Home Price: $229,145

The Austin metropolitan area includes Round Rock, Georgetown and Cedar Park, and it is home to numerous technology companies, most famously Dell. The result is that median household income is relatively high here, just $2,000 less than the median income of Los Angeles, one of the most expensive metro areas in America to live. But Austin’s housing, transportation and food costs remain very low compared to national averages. And like all Texas residents,


http://en.wikipedia.org/wiki/Austin,_Texas#Economy

Citat:
The metro Austin area has much lower housing costs than the San Francisco Bay Area's Silicon Valley, but much higher housing costs than many parts of rural Texas. As a result of the high concentration of high-tech companies in the region, Austin was strongly affected by the dot-com boom in the late 1990s and subsequent bust.[87] Austin's largest employers include the Austin Independent School District, the City of Austin, Dell, the U.S. Federal Government, Freescale Semiconductor (spun off from Motorola in 2004), IBM, St. David's Healthcare Partnership, Seton Family of Hospitals, the State of Texas, Texas State University–San Marcos, and the University of Texas at Austin.[87] Other high-tech companies with operations in Austin include Nvidia, 3M, Apple, Hewlett-Packard, Google, AMD, Applied Materials, Cirrus Logic, Cisco Systems, Flextronics, eBay/PayPal, Bioware, Blizzard Entertainment, Hoover's, Intel Corporation, National Instruments, Samsung Group, Buffalo Technology, Silicon Laboratories, Xerox, Oracle, Hostgator, HomeAway, and United Devices. In 2010, Facebook accepted a grant to build a downtown office that could bring as many as 200 jobs to the city.[89] The proliferation of technology companies has led to the region's nickname, "the Silicon Hills", and spurred development that greatly expanded the city.
Austin is also emerging as a hub for pharmaceutical and biotechnology companies; the city is home to about 85 of them.[87] The city was ranked by the Milken Institute as the No.12 biotech and life science center in the United States.[90] Companies such as Hospira, Pharmaceutical Product Development, and ArthroCare are located there.


Broj ljudi u gradu
Citat:

1990 472,020 +36.6%
2000 656,562 +39.1%
2010 790,390 +20.4%
2011 820,611 +3.8%
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa11.03.2013. u 06:21 - pre 135 meseci
Ajd jos malo da smorim sa brojkama :)

Klasicni Numbeo gradovi u USA
http://www.numbeo.com/cost-of-...sult.jsp?country=United+States

The Cities Where A Paycheck Stretches The Furthest

Citat:
Most of the rest of the top 10 are relatively buoyant economies with relatively low costs of living. These include Dallas-Fort Worth (fifth), Charlotte, N.C. (sixth), Cincinnati (seventh), Austin, Texas (eighth), and Columbus, Ohio (10th). These areas all also have housing affordability rates below 3.0 except for Austin, which clocks in at 3.5. Similar situations down the list include such mid-sized cities as Nashville, (11th), St.Louis (12th), Pittsburgh, (13th), Denver (15th) and New Orleans (16th).



Ne znam odakle poticu ove informacije ali... (Source: C2ER, Arlington, VA, ACCRA Cost of Living Index, Annual Average 2010)

Indeks kostanja zivota

Citat:
Austin, TX 95.5
New, York, (Brooklyn), NY 181.7
New, York, (Manhattan), NY 216.7
New, York, (Queens), NY 159.0
Sacramento, CA 116.2
San, Diego, CA 132.3
San, Francisco, CA 164.0
Seattle, WA 121.4
Washington-Arlington-Alexandria, DC-VA 140.1

 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Amerika vs Evropa11.03.2013. u 07:24 - pre 135 meseci
Where is the fun, there are costs
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Amerika vs Evropa
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

[ Pregleda: 149977 | Odgovora: 529 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.