Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33

[ Pregleda: 115068 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU07.01.2012. u 11:29 - pre 148 meseci
Citat:
DaliborP:  A geek sujeta je cudo, nema gore :)
Ne treba se onda ni cuditi otkud tolika mrznja i prezir.

^ This.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU07.01.2012. u 14:57 - pre 148 meseci
Jok, Apple proizvodi nisu statusni simbol, pogotovo u zemljama sa nizim standardom.. :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU07.01.2012. u 17:26 - pre 148 meseci
Citat:
degojs: Jok, Apple proizvodi nisu statusni simbol, pogotovo u zemljama sa nizim standardom.. :)

Pa, sta sa tim? Uvredili se geek-ovi sto korisnici Apple-a ne znaju kako se kompajlira kernel?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU07.01.2012. u 18:34 - pre 148 meseci
^Ne, nikakve veze sa geekovima nema, o cemu pricas? Suvise je korisnika Androida da bi svi bili nekakvi geekovi. Svasta.

Sto se prvog dela tice (oko statusnog simbola), ako ti nije jasno, a jasno je da nije :-), ja ne mogu da ti pojasnim vise, jer bi se ti verovatno uvredio, a nema potrebe za tim.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

spymilo

Član broj: 295720
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU07.01.2012. u 22:13 - pre 148 meseci
u sustini sve je to isto
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 10:27 - pre 148 meseci
Citat:
degojs: ^Ne, nikakve veze sa geekovima nema, o cemu pricas? Suvise je korisnika Androida da bi svi bili nekakvi geekovi. Svasta.

Sto se prvog dela tice (oko statusnog simbola), ako ti nije jasno, a jasno je da nije :-), ja ne mogu da ti pojasnim vise, jer bi se ti verovatno uvredio, a nema potrebe za tim.


Ooo pa daleko od toga da su svi geekovi. Samo, vidis, oni "ne-geekovi" ne trose svoje vreme po forumima u Apple vs. Android fanaticnim razmenama... misljenja :-)

Drugo, oko statusnog simbola - tacno, verovatno ne mali % vlasnika iPhone-a (pogotovu u Aziji) jesu kupili isti radi pokazivanja svoje kupovne moci / statusa.

Samo, vidis, obicno roba koja dodje do nivoa statusnog simbola i te kako ima kvaliteta koji su doprineli tome :) Bas kao sto su Mercedesi, BMW-ovi, Porsche-ovi, itd... koje globalno kupuju kao statusne simbole generalno odlicni automobili (o supercar proizvodjacima iz Italije i da ne pricamo), tako je i iPhone odlican telefon :-)

A menadzment Samsunga bi i te kako pola guzice dao kada bi neki njihov telefon mogao da postane takav statusni simbol van Koreje i da se prave redovi sa hiljadama ljudi na prvom danu prodaje. Ne Samsung, nego bilo koja druga firma koja zeli veci biznis za sebe (citaj: svaka).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 10:51 - pre 148 meseci
Naravno, iza prestiž cene mora da stoji kvalitet. Ne dolazi se do pozicije statusnog simbola prostim nabijanjem cene.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 11:38 - pre 148 meseci
^ Svaka pomoc birokratije u tom smislu je dobrodosla.

Nego da li ce da zabrane prodaju i Galaxy Note-a:

http://www.youtube.com/watch?v=bfMmMrUwRnI
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 12:17 - pre 148 meseci
Citat:
degojs: ^Ne, nikakve veze sa geekovima nema, o cemu pricas? Suvise je korisnika Androida da bi svi bili nekakvi geekovi. Svasta.

Pa ako se nisi prepoznao ne znam sta da kazem. Bolje da ne upirem prstom, uvredices se :)
Citat:
Sto se prvog dela tice (oko statusnog simbola), ako ti nije jasno, a jasno je da nije :-), ja ne mogu da ti pojasnim vise, jer bi se ti verovatno uvredio, a nema potrebe za tim.

Da da objasni mi... :) Meni je jasno da je Apple statusni simbol nekim ljudima, i sta sa tim? Vole ljudi Apple, skupu garderobu i ne znam ti ja sta. Meni je to jasno, ali pravim geek-ovima nikad nece biti. Zato se i ti sprdas sa stilom i dizajnom Apple proizvoda, kao smesno ti sto se ljudi loze na to a mogu da uzmu Android za upola cene koji tebi licno "radi poso" ha ha. Hilarious nema sta, ali samo za odabrane.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 13:54 - pre 148 meseci
Citat:
Pa ako se nisi prepoznao ne znam sta da kazem. Bolje da ne upirem prstom, uvredices se :)


Pa nisam jer ja ne umem da kompajliram nikakav kernel. Dakle, jednostavno - gresis.

Citat:
Vole ljudi Apple, skupu garderobu i ne znam ti ja sta.


hahah, vole SKUPU garderobu :)) Vidis tu je problem, tj. izgleda mi da ne vidis: skupo ne znaci nuzno i bolje.


I cini mi se i da rasprava sa tobom ponovo nema smisla, kao i pre.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 14:13 - pre 148 meseci
Citat:
Bas kao sto su Mercedesi, BMW-ovi, Porsche-ovi, itd... koje globalno kupuju kao statusne simbole generalno odlicni automobili (o supercar proizvodjacima iz Italije i da ne pricamo), tako je i iPhone odlican telefon :-)


Mercedesi, BMW-ovi i Porsche-ovi se bas i ne izradjuju na isti nacin ili od istih delova kao i neka jeftinija Tojota, npr.

iPhone i Android telefoni se izradjuju od manje-vise istih delova, cak ih cesto i sklapaju iste firme.. itd.

iPhone moze da bude odlican telefon, ali ako je iPhone odlican, onda su mnogi Android telefoni jos bolji.


Citat:
A menadzment Samsunga bi i te kako pola guzice dao kada bi neki njihov telefon mogao da postane takav statusni simbol van Koreje i da se prave redovi sa hiljadama ljudi na prvom danu prodaje. Ne Samsung, nego bilo koja druga firma koja zeli veci biznis za sebe (citaj: svaka).


Pa naravno, ko ne bi voleo da ima takve kupce kao ti?

Npr., slucajno, tebi odgovara bas taj takav jedan model telefona, kakav je iPhone. Svaki veci telefon tebi je cigla, itd. Sve jasno, da je iPhone sa ekranom od 4", onda bi pricao drugu pricu, itd. A madamovu su, slucajno, tableti od 7" mali. Hehe, nije nego.

Vi ste zlato za Apple. Posle mi pricajte kako Apple ima mnogo para, pa i ne imao. Imaju tebe sine i ljude kao ti :)

Samo.. opet moram da ti kazem: ja nisam u menadzmentu tih kompanija, tako da gledam svoj interes.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 14:37 - pre 148 meseci
Citat:
Ooo pa daleko od toga da su svi geekovi. Samo, vidis, oni "ne-geekovi" ne trose svoje vreme po forumima u Apple vs. Android fanaticnim razmenama... misljenja :-)


Well, sad bi morali da se prvo usaglasimo sta je to "geek" a sta ne.

Ja zaista sebe ne vidim kao takvog, bar sto se telefona tice. Moze neko ovde da bude cisto da bi laprdao i nasmejao se malo citajuci budalastine (svoje i tudje).

Nije valjda "geek" svako ko laprda po forumu ovde (Advocacy)? Ako jeste, mislim da je i to otislo u q., vise ni geek nije sto je bio :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 16:39 - pre 148 meseci
Citat:
degojs: hahah, vole SKUPU garderobu :)) Vidis tu je problem, tj. izgleda mi da ne vidis: skupo ne znaci nuzno i bolje.

ha ha koji si ti car. Meni je potpuno jasno da skupo ne znaci i bolje ali nemam problem sa tim na sta ljudi trose svoje pare kakav ti imas. Jer inace zasto bi ti upirao na ovoj temi o tome kako tebi 3 puta jeftinijo telefon "radi poso" dok Apple korisnici ne rade pozrtvovano u zivotu i nose telefon kao statusnisimbol, zamisli :-)
Pravi si geek :-)
Citat:

I cini mi se i da rasprava sa tobom ponovo nema smisla, kao i pre.

Jel to neki novi nacin da se kaze nemam argumente?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 17:56 - pre 148 meseci
Citat:
degojs
Vi ste zlato za Apple. Posle mi pricajte kako Apple ima mnogo para, pa i ne imao. Imaju tebe sine i ljude kao ti :)


Prilicno sam siguran da sam ja potrosio vise love na Android telefone nego ti na sve tvoje telefone zajedno u poslednjih 5 godina tako da nije samo Apple profitirao od toga vec i Samsung i HTC ohoho. Stavise, na HTC telefone sam ostavio vise love nego na Apple.

Ja kupujem skupu ICT robu posto sam geek a hi-tech kosta a to radim zato sto me tehnologija zanima. Za razliku od nekih nemam nikakav problem sa tim. To mene cini "dobrim kupcem" za bilo koga ko meni valja robu posto sam spreman da platim istu.

Toliko o "meni i Apple-u" i slicnim budalastinama.

Drugo, po N-ti put - pogledaj kako je pocela ova tema, sa analizom benchmarka.

A onda je dosla anti-Apple ekipa da se pokenja na to posto ni jedan racionalan argument nisu ni mogli da imaju, sta ces - 800 MHz ARM u Apple uredjaju brze renderuje Web od 1.2 GHz Android telefona zato sto je Apple, za razliku od nekih drugih, posvetio vise paznje optimizaciji softvera i, guess what, to je i bila tema...

Posto taj argument ne moze da se porekne, onda krecu off-topic zapisavanja, "meni moj 150 EUR telefon radi posao", "Apple sux", "Apple kupci su idioti" bla bla truc...

Fanboyizam par-excellence.

Ako vas boli penis za performanse i kvalitet softvera zasto ne odete na neku drugu temu?

Bice da vas pecka nesto... e to je ono sto DaliborP pominje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 18:40 - pre 148 meseci
Citat:
Meni je potpuno jasno da skupo ne znaci i bolje ali nemam problem sa tim na sta ljudi trose svoje pare kakav ti imas.


Ma, meni ni iz dzep ni u dzep, al' da ste mi smesni jeste. Lepo neko rece o budali i njegovim parama..

Ali moja konstatacija stoji: da Apple prednjaci u proizvodnji takvih ljudi. A kada neko kupuje nesto samo zato sto je skupo, to je odlika osobe koja ne ume da razmislja. Pomoci nema.

Jbga, sam si napisao ono za SKUPU odecu, sad ti je dzaba sva prica :-)))

Citat:
Jel to neki novi nacin da se kaze nemam argumente?


Lepo sam ti objasnio da ja ne umem da kompajliram nikakav kernel, ne znam sta bi vise hteo? :)))

(Inace, smara me polako, jer je vas vise, a ja skoro sam, mrzi me da odgovaram, pogotovo kad je prica potpuno promasena.)

Citat:
Ivan
Drugo, po N-ti put - pogledaj kako je pocela ova tema, sa analizom benchmarka.
Ako vas boli penis za performanse i kvalitet softvera zasto ne odete na neku drugu temu?


A? Ovaj, ti ako bi o performansama i kvalitetu softvera ili o profitu Applea i menadzmentu Samsunga, moraces na drugu temu.

Jbte jedan ne zna na kom forumu se nalazi, drugi ne zna na kojoj je temi :))) Sta je ovo, prestao da radi kompas na iPhone? Ili ste, bice pre, unutar RDF-a, pa ne vidite ni gde se stvarno nalazite :)

Vazno da imate Apple :-) Skupo placeno? :P

Citat:
Bice da vas pecka nesto...


Pecka nas da vas ismejavamo, kao sto ljudi od pamtiveka ismejavaju razne pojave u drustvu.



Ovo je tema o zabrani Samsung uredjaja u EU, a te zabrane (polako) nestaju. I sva tvoja prica i ostalih u tvom stilu je besmislena.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.01.2012. u 19:51 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 19:04 - pre 148 meseci
Citat:
degojs: Vazno da imate Apple Skupo placeno? :P

Ti si moj idol...nit znas koliko kosta, niti te to zanima...vazno da o necemu pricas
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 19:18 - pre 148 meseci
^Pa o cemu cemo, o zabrani prodaje Samsung tableta u EU? :D

Moze, ali.. sta tu ima vise pricati?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 20:33 - pre 148 meseci
Citat:
degojs:Jbte jedan ne zna na kom forumu se nalazi, drugi ne zna na kojoj je temi :))) Sta je ovo, prestao da radi kompas na iPhone? Ili ste, bice pre, unutar RDF-a, pa ne vidite ni gde se stvarno nalazite :)


Nisam ni najednoj strani, ali ovo je smesno :P
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU08.01.2012. u 21:45 - pre 148 meseci
Izgubili su se nacisto. Onaj zakuca 2 komada u svoj gol, trener ga izvuce napolje, ubaci Dimkovica, a ovaj 0:3 u 94'..


Vreme je za Advocacy haiku poeziju, za kraj :P



O Srbijo medju jabukama

Ulaz je skup,
izlaza nigde,
vocnjak je gust.

Kompas mi gresi,
GPS nece,
RDF je jak.

Jabuke na glavu,
Njutna ni za lek,
A neko se smeje iz pakla.

Steva, poznajem mu glas.




Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU09.01.2012. u 00:30 - pre 148 meseci
Citat:
degojs: Ma, meni ni iz dzep ni u dzep, al' da ste mi smesni jeste. Lepo neko rece o budali i njegovim parama..

Ali moja konstatacija stoji: da Apple prednjaci u proizvodnji takvih ljudi. A kada neko kupuje nesto samo zato sto je skupo, to je odlika osobe koja ne ume da razmislja. Pomoci nema.

Jbga, sam si napisao ono za SKUPU odecu, sad ti je dzaba sva prica :-)))

He he he. Pa tebi STVARNO smeta sta drugi rade sa svojim novcem, prosto neverovatno. Pritom zivis u Kanadi, ko bi rekao.
A znas kako kazu za takve ljude koji stavljaju nos u tudji dzep...

Sta sa skupom garderobom? Sta sa skupim bilo cim? Jasno je meni da je Kanada zemlja srednje klase, ali ima tamo ljudi koji kupuju skupe stvari, evropske automobile i to. Jesu i oni budale za tebe sto ne voze Tojotu Korolu umesto sto bacaju pare na Mercedes ili BMW? Mislim svi znamo da je Korola najbolji auto na svetu, jel ti i to smeta?

Kako to tacno tebe pogadja, nikako da mi objasnis. Meni je svejedno koliko ces ti platis telefon ili pantalone, zasto tebi nije koliko ce drugi? Rekao bih ja da postoji nesto drugo u pitanju ovde, sujeta grize pa grize :) Kad vidis Apple znak verovatno ti pozli :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33

[ Pregleda: 115068 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.