Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115052 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU10.12.2011. u 23:08 - pre 149 meseci
Poenta je da je sve to sran]e i da to treba sprečiti novim patentnim zakonima, na globalnom nivou.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU11.12.2011. u 01:52 - pre 149 meseci
Hehe cuj patentni zakoni na globalnom nivou :)

Pa nisu ni unutar EU mogli da se dogovore oko jedinstvenog patentnog sistema a EU drzave su manje-vise homogene sto se nekih high-level ekonomskih stvari tice (bar na papiru) - bas ce sad da se skoro 200 zemalja dogovore, onako globalno.

Samo na ovoj temi ima N misljenja o tome sta treba da bude patentabilno a sta ne, koliko treba da traje patentna zastita... mozes misliti koliko misljenja ima na globalnom nivou.

Dobro je da imamo PCT - a na neku vecu promenu globalnog patentnog sistema ima da se nacekamo. I to sve cak i kada bi se "dogovorili" sta treba da se uradi.

I izvini - sta je ovde tacno njesra? - Motorola tuzi Apple zato sto Apple nije platio FRAND licencu vec traze specijalne uslove - nelegalno u Nemackoj, molicu lepo.

U pitanju je patent vezan za osnovnu tehnologiju u GSM uredjajima. Motorola se obavezala na FRAND uslove, a GSM asocijacija je dobila korisnu tehnologiju. Apple se pravi pametan, i vrlo verovatno (99.999%) ce na kraju morati da plate po originalnim FRAND uslovima i da zaborave nekakve specijalne uslove.

Sta tu tacno nije u redu? Upravo zahvaljujuci tim FRAND patentima postoje medjunarodni standardi kao sto je GSM, zato sto su firme koje su izmislile tehnologije voljne da otvore svoje izume posto im drzave garantuju vremenski ogranicen monopol.

Da nema toga, mogao bi da se pozdravis sa otvorenim medjunarodnim standardima kao sto su ISO, ITU i sl... - i sve u tvom racunaru, telefonu, TV-u bi bile sume kros-licenciranih poslovnih tajni.

Thx, but no thx.

Iz te faze je svet izasao jos u 19-tom veku.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU11.12.2011. u 02:18 - pre 149 meseci
Ukoliko budemo cekali, sto kazes, ima bas da se nacekamo. Ako svi budemo tako ravnodusni prema tome i ako budemo tako skakali u odbranu patentnog sistema kao ti kroz nekoliko tema ovde na ES, nacekacemo se to je sigurno.
Ako nista drugo treba bar priznati da je nesto budjavo u sistemu i da treba menjati... Treba priznati da je 20god. previse za danasnje promene u svetu... Treba priznati da neke stvari ne smeju biti patentirane...


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU11.12.2011. u 08:01 - pre 149 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:I izvini - sta je ovde tacno njesra? - Motorola tuzi Apple zato sto Apple nije platio FRAND licencu vec traze specijalne uslove - nelegalno u Nemackoj, molicu lepo.


Njesra je ono sto je bilo od pocetka, zloupotreba IP zakona za uspostavljanje poretka u kome sam ja kao konzumer smrdljiva stoka kojoj svako sa tri dolara i korporativnom kravatom moze da odredjuje sta sme i ne sme da kupuje. Stvar zapravo jeste veoma filozofske prirode o pitanju postonjanja drustva i korporacjia, da li drustvo postoji da bi korporacije imale na kome da zaradjuju ili korporacije postoje da bi drustvo imalo gde da radi i privredjuje, srpski receno, ko kosi a ko vodu nosi. Stvari jednostavno nisu iste kao per 100 godina, cak ni kak pre 30 godina, i vise ne tolerisemo neka ponasanja korporacija kao sto smo pre ranije i red je da IP prodje svoju reviziju. Mene ste stalno ovde optuzivali da sam ludita, da koketiram sa komunizmom i da eto vi svi pametniji bolje znaet to jer svet funkcionise drugacije od onog sto ja pricam ali polako je i politikos poceo da primecuje da ovlascenja koja korporacije dobijaju prevazilze prihvatljivi nivo i uticu na promet i konkurentnost robe, samim tim na skupljene poreze, zaposlenost i time biracku raspolozenost plebsa.

Niko ovde sa iole obiljnijim pogledom na svet ne zastupa anarhiju i rusenje koncepta inteletualne svojine (sem u nekim trivijalnim aspektima kao sto je boja pakovanja i softver) ali mora da se zna cemu to sluzi i DOKLE sme da ide u sistemu represije i dokle sme da se ide sa tim ko je meta tih represija i u tom pogledu treba apsolutno ukinuti te "preliminary injuction" idiotizme zasnovane na subjektivnim "po kratkom postupku" misljenjima sudija o kojima se posle raspreda po forumima. Ako je firma A ostetila firmu B to treba da ide na sud i firma B u PUNOM POSTUPKU da dokaze i da dobije odstetu, penale za sve do tada prodato i sudski odredjenu realnu cenu licenciranja za ubuduce. Za mene kao konzumera to MORA da bude potpuno transparentno i da NE UTICE na moje kupovne mogunosti i konkurentnost na trzistu.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU11.12.2011. u 12:52 - pre 149 meseci
Izvini kakva crna zloupotreba?

Apple krsi Motorolin patent koji je esencijalan za GPRS - Apple ne zeli da prihvati FRAND uslove nego trazi jos bolje. Zakon (DE) kaze da to nije legalno - Motorola naravno tuzi, kako i treba da bude.

Ko tebe tu tretira kao "stoku" ? Ovde se radi o vrlo prostom slucaju krsenja intelektualne svojine. I to nezaobilazne intelektualne svojine koja je inace FRAND licencirana.

Sta sad, da bi gospodin kralj "consumer" mogao da ima svoj najnoviji gizmo odmah i sad, treba da pogazimo medjunarodne IP zakone i da se po*eremo na tudj rad i R&D...

Evo - odmah. Sad ce, samo sto nije.

Citat:

ali mora da se zna cemu to sluzi i DOKLE sme da ide u sistemu represije i dokle sme da se ide sa tim ko je meta tih represija


I te kako se zna cemu sluzi i dokle moze da se ide - IP zakoni su prilicno jasni. Institucija zabrane prodaje robe koja krsi IP nije nova i smatra se vise nego adekvatnom ako se ispostavi da prekrsilac odbija da licencira taj IP.

Poenta je da se oni tebi, mmix, ne dopadaju.

Sto je sasvim OK - boze moj, ne mogu svi zakoni svima da se svidjaju. Ali to ne znaci da su "nedoreceni" ili da nemaju nekakvu granicu sta IP-owner sme da radi sa svojim IP-om.

Citat:

Za mene kao konzumera to MORA da bude potpuno transparentno i da NE UTICE na moje kupovne mogunosti i konkurentnost na trzistu.


Plemenito :) Samo to nece da ide - naravno da na tebe kao kupca IP mora da utice, posto IP kosta, a neko to na kraju mora da plati.

Zamisli koliko bi blesavo bilo da odes sutra ispred proizvodjaca elektricne energije i da krenes da pricas kako struja "NE SME DA UTICE" na tvoje kupovne mogucnosti... Pa smejao bi se sam sebi - naravno da cena struje utice na cenu robe koju kupujes bas kao sto cena IP-a utice na cenu robe koju kupujes.

Bas kao sto bi nekome zaplenili robu koja se sastoji od neplacenih komponenti, tako se isto desava i sa IP-om.

Zao mi je, ali tvoje konzumersko visocanstvo ipak nije veci prioritet od zakona. Cak i kada ti zakoni povlace sa sobom i neprijatnost za tebe kao kupca.

@mr. ako,

Odakle ti ideja da sam ja "ravnodusan" ? Ja uopste nisam ravnodusan vec smatram da je trenutno IP zakonodavstvo upravo kompromis moguceg i ono sto meni licno ne odgovara tu svakako nema veze sa onim sto mozda tebi ne odgovara.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU11.12.2011. u 14:39 - pre 149 meseci
Ne znam zasto napisah "ravnodusan" kad jasno kazes da treba cekati da se resi samo od sebe i skaces u odbranu IP zakona, iako je jasno da postoje lose prakse, iako je jasno da je vreme vazenja patenta predugo za danasnje standarde, da je jasno da treba menjati procedure...
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU11.12.2011. u 21:10 - pre 149 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zamisli koliko bi blesavo bilo da odes sutra ispred proizvodjaca elektricne energije i da krenes da pricas kako struja "NE SME DA UTICE" na tvoje kupovne mogucnosti... Pa smejao bi se sam sebi - naravno da cena struje utice na cenu robe koju kupujes bas kao sto cena IP-a utice na cenu robe koju kupujes.


Ovo je teski BS i ti to znas i sam, da nema GalaxyTaba iPad bi kostao 600e+, cisto zato sto im se moze. Konkurencija je ultimativni obarac cene, ne neka izmisljena altruisticka RDF prica o dobrom korporacijskom dzinu iz komsiluka i IP ne bi smeo da bude izgovor za obaranje tog sistema, narocito ne danas nakon sto je mnogo stosta od tih trzisnih smicalica oduzeto kompanijama. Bas sa strujom, kad je vec pominjes, je upravo i uradjena ta prica, narocito tamo gde utilities predstavljaju defacto nacionalne i regionalne monopole. Sta mislis posto bi bio KWh struje da se EPSu da voljno da formira cenu kako hoce? Naravno da ne moze da formira cenu jer nema konkurenciju i to je cisto politicka odluka. Ista prica bi morala da se sprovede i sa ovim vlasnicima IPa i njihovim zloupotrebama IP zakona da trziste ociste od konkurencije u komercijalnim sporovima u kojima se radi o cistoj nadoknadivoj materijalnoj steti. Dakle oept potenciras pricu u tome da ja insistiram apriori kradja IPa mora da prodje bez posledica, a to nije tacno, ja samo insistram na tome da ja kao konzumer ne budem ukljucen u to njihovo pljuvacko nadmetanje, ja hocu da imam oba gadzeta na raspolaganju a kako ce te dve firme da preraspodele svoje profitne amrze je NJIHOV problem, ne MOJ.

Nemam ja nista protiv FRANDa, sta vise misljenja sam da bi OBAVEZAN FRAND morao da vazi za sve patente bez obzira na to da li su deo nekog standarda, sto je jedno od mogucih resenja trenutnih problema. Ali imam mnogo stosta protiv prisilne obustave prodaje. Zasto ja kao konzumer ne bih imao najnovije gizmoe na raspolaganju?!? Ako ne mogu, onda izvini ali ko ih je*e sve zajedno, zasto bi mene kao konzumera bolela ona stvar za njih? Ako neko u toj prici misli da je ostecen postoji dokazni proces i nadoknada stete, pa nek samsung sudski plati aple-u i apple motoroli ali bez da se preje*avaju preko mojih ledja. Prosto i jednostavno, i da nisi toliko upleten interesno u tu pricu i ti bi to video sa stanovista konzumera. Tvrditi da je trenutno stanje stvari ispravno samo zato sto je politikos beskicmen i slep kod ociju i sto mu je interes korporativnog kick-backa uvek preci od intresa plebsa je samo po sebi teski spin, nista drugacija od tvrdnje da je prostitucija ok zato sto pera placa kurve, a pera tesko radi za svoje pare. Medjutim, kako ove price sa niskim udarcima dobijaju sve vecu medijsku paznju bice sve vise i interesa politikosa za regulaciju.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 06:31 - pre 149 meseci
Citat:
mmix: Ovo je teski BS i ti to znas i sam, da nema GalaxyTaba iPad bi kostao 600e+, cisto zato sto im se moze.

Toliko o teskom BS. iPad se pojavio devet meseci pre GalaxyTaba i cenu nije menjao od kad se pojavio. Posto cenu nije oborio kada se GT pojavio, jedino sto jos mozes da dodas je da je preventivno drzao nisku cenu devet meseci jer se unapred us*ao od nepostojece konkurencije… Ali to bi bio jos tezi BS.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 07:29 - pre 149 meseci
Citat:
mmix: Ovo je teski BS i ti to znas i sam, da nema GalaxyTaba iPad bi kostao 600e+, cisto zato sto im se moze.

Tek je ovo teški BS, nije bilo nijednog drugog tableta iliti slatea pre godinu i po dana, a iPad danas košta isto kao i tada: od $500 pa naviše.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 07:45 - pre 149 meseci
Citat:
mmix
Ovo je teski BS i ti to znas i sam, da nema GalaxyTaba iPad bi kostao 600e+, cisto zato sto im se moze. Konkurencija je ultimativni obarac cene


Ocigledno zivimo u razlicitim univerzumima - u ovom mom, cena iPad-a nije menjana od kada se pojavio.

Mozda je u nekom tvom univerzumu Galaxy Tab oborio cenu iPad-a.

Cuj, teski BS... a onda izvalis ovakvu naucnu fantastiku :)

Citat:

Ako ne mogu, onda izvini ali ko ih je*e sve zajedno, zasto bi mene kao konzumera bolela ona stvar za njih?


Kakva zamena teza covece... prvo, ne vrti se svet samo oko tebe konzumera, inace bi bilo dozvoljeno firmama i da kradu i ubijaju kako bi ti, Sv. Konzumer imao svoj najnoviji Android/Apple/... gizmo odmah i sad i po najmanjoj ceni.

Drugo, patenti ne sprecavaju konkurenciju - samo sprecavaju da konkurencija krade tudj rad.

Te stvari nisu uzajamno iskljucive - uzajamno su iskljucive samo u jednom slucaju: kada konkurent pokusava da mazne nesto sto je druga firma ulozila svoj trud i novac da smisli.

E u tom slucaju, zao mi je tebe kao konzumera, ali drustvo ipak smatra da je bitnije da se tu ispostuje zakon i izumitelj kompenzuje od nekih par centi razlike u ceni za Sv. Konzumera.

Cudan neki svet bas...

I, btw, zasto bi svi patenti na silu trebali da budu FRAND licencirani???? Nista u biznisu nije "FRAND", sve je nemilosrdna borba do kraja a sada bi da pokusamo da napravimo "mir u svetu" sa drzavnom intervencijom povodom patenata. Cuj, nista od toga ne bi bilo - samo bi kaznio biznise koji ulazu u razvoj novih tehnologija.

Way to go... hajde da budemo FRAND prema klonerima i copycat-ovima.

Sorry, to nije svet u kome bih ja zeleo da poslujem i svakako nema nista sa "FRAND" osim u lepim namerama bas kao i socijalizam. Uostalom, sto stati na patentima - let's legislate, ceo svet ima da bude FRAND.... uhvatimo se za ruke i zapevajmo "join our haaands.... " #*&#$@


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 12.12.2011. u 09:04 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 09:36 - pre 149 meseci
E u redu je Apple fanbojs, niko ne napada Apple, i svaka duga kompanija bi to uradila i zato je kontrola i neophodna.

I malo proverite svoje cinjenice. Kad je izasao iPad1 osnovni model je bio 500$, ne? Sa vatom i glupostima u evropi 620e na gore? Znam vrlo dobro o cemu pricam i nije nikakva naucna fantastika, iPad2 je izasao sa znanjem da ce Samsung et al odgovoriti na tu ponudu i zato je cena bila uskladjena. Treba li da podsetim da je Samsung pokazao prototip Taba 10.1 u Januaru a Appele pustio u promet iPad2 dva meseca kasnije, samo TRI (odakle ti trip da je 9 meseci?) meseca pre nego sto je izasao sam Tab2? Ili cemo sad da se pretvaramo da Apple eto tuzan nije znao da ce imati konkurenciju i da je njihov pricing rezultat samo to sto je tehnologija proizvodnje toliko pojeftinila za godinu dana da je mogao da se napravi bolji uredjaj za duplo manje para? Ko sad prica naucnu fantastiku. Mozda se neko danas oseti pglu zato sto je svojevremeno dao 600e+ za iPad1 kad je bolji izasao za mnogo manje pare ali nemojte kriviti mene, to je rezultat prevashodno i direktno nedostatka konkurencije u tom trenutku.


I nije nikakva zamena teza, naravno da se svet vrti oko konzumera. U kom ste vi tripu, dok konzumer ne resi da odresi kesu mogu da se slikaju svi zajedno sa svojim IPovima, jedini koji tu moze da uvuce ruku bez pitanja je drzava. Zato se ovako bespostedno i kolju po sudovima i cemu sluzi injuntion ako neko da se odredi ko sme da pridje konzumeru i da ponudi svoju robu i to je veoma mocna poluga koje jedno drustvo ima da tu korporativnu bagru uvede u red. Mani me te price o ucveljenim korporacijama.

I vidim, zbog FRANDa su prestale da se razvijaju sve tehnologije koje su trenutno licencirane FRAND-om. Malo sutra, itekako se stvara novi IP i finansijski pokriva licenciranjem. Jedino sto korporacija licensor gubi je upravo ono sto gube SVI FRAND licensori danas, mogucnost da prljavim trikovima kontrolisu trziste i protivno interesima konzumera korneruju segmente ili cela trzista. Ako je treba da bude tako kako ti pricas, da korporacije imaju pravo da preko nasih ledja vode svoju bespostednu borbu, zbog cega tela za standardizaciju insistiraju na FRAND-u? I zasto bi mi kao drustvo dopustali korporacjiama da osmisljavaju bilo sta cme bi nas dovodile u podredjeni polozaj u odnosu na njih. Neces da licenciras? Slobodno zadrzi svoje "mudrijasenje" za sebe. Ako nisi primetio drzava vec regulise patente, ko izdaje zabrane? Korpoacije ili sudovi? Ali kad drzava intervenise da stiti korporativne inteerse onda se ne racuna, jel to?

I stvarno bi mogao da prestanes da izvitoperujes ono sto pricam iako vrlo dobro znas o cemu pricam. Mogu i ja da karikiram tvoje reci isto, ajde da pustimo korporacije da rade sta hoce, monopoli, nema frke, karteli, samo napred, potpuna deregulacija. Mozda ti ne bo poslovao u regulisanom svetu, ali ja sasvim sigurno ne bih ziveo u tvom anakinovskom drustvu. Granice moraju da postoje i granice postoje, sve sto ja tvdim je da su postavljene na pogresnom mestu, tako da zeljaju mene kao konzumera.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 09:49 - pre 149 meseci
Citat:
mmix:
I malo proverite svoje cinjenice. Kad je izasao iPad1 osnovni model je bio 500$, ne? Sa vatom i glupostima u evropi 620e na gore? Znam vrlo dobro o cemu pricam i nije nikakva naucna fantastika, iPad2 je izasao sa znanjem da ce Samsung et al odgovoriti na tu ponudu i zato je cena bila uskladjena.

O cemu ti to pricas, cena iPad1G i 2G je ista 500$ nista se tu nije menjalo.

btw:

Citat:
First generation

Apple began taking pre-orders for the iPad from U.S. customers on March 12, 2010. The only major change to the device between its announcement and being available to pre-order was the change of the behavior of the side switch from sound muting to that of a screen rotation lock



Citat:
Samsung first showed a new Galaxy Tab model in January 2011 at the Mobile World Congress in Barcelona. The original model features a bigger 10.1" HD display with a dual-core Nvidia Tegra 2 SoC, running Google's Android Honeycomb operating system,[3] and was to be released in partnership with Vodafone. It was set for a US release in March 2011 and a European release in April. However, after the iPad 2 release, some specifications were described as "inadequate" by Lee Don-Joo,[4] Samsung's CEO, pointing to a possible model review or a rethink of their market strategy.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 09:53 - pre 149 meseci
Citat:
mmix: Ko sad prica naucnu fantastiku. Mozda se neko danas oseti pglu zato sto je svojevremeno dao 600e+ za iPad1 kad je bolji izasao za mnogo manje pare ali nemojte kriviti mene, to je rezultat prevashodno i direktno nedostatka konkurencije u tom trenutku.

Izasao je bolji ali za iste pare, mozes da se kladis i da ce iPad 3G da kosta isto 500$, a opet ce ispasti glup onaj ko je dao 500$ za 2G, ali tako je isto i kod samsunga i kod bilo kog drugog, uvek sutra dolazi nesto bolje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 09:57 - pre 149 meseci
E jbt, koji sam se k uvatio za Apple, ja pricam o narandzama a gadjaju me jabukama. Zaboravite, ako vam nije jasno o cemu pricam onda vam nije jasno, pobedili ste.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 09:59 - pre 149 meseci
Pa o cemu pricas?

Apple jedino cenu ne mozes da zameris...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 15:23 - pre 149 meseci
Citat:
mmix
E u redu je Apple fanbojs, niko ne napada Apple, i svaka duga kompanija bi to uradila i zato je kontrola i neophodna.


A sto sam ja apple fanboy? Zato sto nalazim faktualne greske u tvom hate-u?

Ako je neko fanboy ovde a to si ti. Upravo si ti taj ko "ne voli" proizvode odredjene firme, sto je karakteristika tipicnog fanboyizma.

Tako da, mozes slobodno da nas uputis na cinjenice koje potkrepljuju tvoje tvrdnje. Nazivanje svojih sagovornika "fanboyima" nije bas preterano pametan nacin diskusije.

Citat:

I malo proverite svoje cinjenice. Kad je izasao iPad1 osnovni model je bio 500$, ne? Sa vatom i glupostima u evropi 620e na gore? Znam vrlo dobro o cemu pricam i nije nikakva naucna fantastika, iPad2 je izasao sa znanjem da ce Samsung et al odgovoriti na tu ponudu i zato je cena bila uskladjena


Pa ne znamo o cemu pricas, ocigledno.

Cena iPad-a je do sada bila ista - cena trenutnog modela, naravno.

I to nije nikakva specijalna Apple politika, to je politika svakog hi-end brenda koji nije pod trzisnim pritiskom. Istu cenovnu strategiju ima i Sony, recimo - u segmentima gde su oni high-end, recimo top-line Vaio laptopovi.

Primera radi, Z serija Sony-ja uvek kosta tu negde oko 1700 EUR u standardnoj osnovnoj konfiguraciji (i oko 3500+ EUR u full konfiguraciji). Kada se pojavi novi Z on kosta koliko stari, dok se onda stari Z moze naci po nesto nizoj ceni kod retailera koji rasprodaju zalihe. To naravno traje samo par meseci i ta niza cena starog modela se svakako ne moze koristiti kao nekakav argument posto je razlog nize cene starog modela zelja da se isprazne zalihe a ne pritisak trzista.

Ista stvar za iPad. Drugim recima, to sto si mogao iPad 1 da kupis za manje pare nema veze sa "trzisnim pritiskom" vec sa zeljom da se prodavac oslobodi matore robe sto pre.

Tvrdnja da je Samsung Galaxy Tab navodno uticao na cenu iPada je toliko smesna da nije vredna daljeg komentara.

Pre svega, iPad nema nikakvu bitnu konkurenciju (za razliku od iPhone-a) i drzi preko 2/3 trzista - pa je tesko zamisliti da neko moze da vrsi cenovni pritisak na proizvod sa necim sto je niche. To je totalno besmisleno posmatrano cisto sa strane elementarne logike.

A posle toga (zapravo PRE bilo cega, ali eto - da prodiskutujemo tvoje teorije) imamo problem sa faktima - koji nisu bas konzistentni sa tvojom teorijom, posto cena iPad-a nije bitno menjana (opet, pricamo o TRENUTNOM modelu iPada a ne o robi koja se rasprodaje sa zaliha).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 15:27 - pre 149 meseci
Citat:
mmix: I malo proverite svoje cinjenice. Kad je izasao iPad1 osnovni model je bio 500$, ne? Sa vatom i glupostima u evropi 620e na gore?

Ovde samo ti treba da proveravaš činjenice, iPad nije menjao cenu.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 16:37 - pre 149 meseci
Citat:
mmix: E u redu je Apple fanbojs, niko ne napada Apple, i svaka duga kompanija bi to uradila i zato je kontrola i neophodna.

I malo proverite svoje cinjenice. Kad je izasao iPad1 osnovni model je bio 500$, ne? Sa vatom i glupostima u evropi 620e na gore? Znam vrlo dobro o cemu pricam i nije nikakva naucna fantastika, iPad2 je izasao sa znanjem da ce Samsung et al odgovoriti na tu ponudu i zato je cena bila uskladjena. Treba li da podsetim da je Samsung pokazao prototip Taba 10.1 u Januaru a Appele pustio u promet iPad2 dva meseca kasnije, samo TRI (odakle ti trip da je 9 meseci?) meseca pre nego sto je izasao sam Tab2? Ili cemo sad da se pretvaramo da Apple eto tuzan nije znao da ce imati konkurenciju i da je njihov pricing rezultat samo to sto je tehnologija proizvodnje toliko pojeftinila za godinu dana da je mogao da se napravi bolji uredjaj za duplo manje para? Ko sad prica naucnu fantastiku. Mozda se neko danas oseti pglu zato sto je svojevremeno dao 600e+ za iPad1 kad je bolji izasao za mnogo manje pare ali nemojte kriviti mene, to je rezultat prevashodno i direktno nedostatka konkurencije u tom trenutku.

Cekaj bre covece, saberi se malo, ovo vise nije ni smesno…

iPad pocinje da se prodaje u martu 2010., Galaxy Tab u novembru 2010. (pa ti racunaj koliko je meseci iPad mogao da se kupi pre nego sto je mogao da se kupi Galaxy Tab - hint: u pravu si, nije punih devet meseci, ha ha fckn ha. Price o najavama, press releasima, planovima i ostalim mokrim snovima u ovom kontekstu stvarnih cena su budalastine).

Ti si se sad toliko zapetljao da pokusavas da izguras tezu kako se Apple preemtive us*ao od tog jos uvek nepostojeceg tableta da je sam sebi ogranicio cenu proizvoda, u trenutku kada nikakva konkurencija prakticno ne postoji i u periodu neposredno kada je fancy proizvod pusten u prodaju, dakle kada je lozenje na njega najvece! Sta reci na to? Aj' da si ih optuzio za nesto drugo ali ovako i sam sebi skaces usta - tolike ovce i fanbois samo cekaju da im daju pare ali jok, Apple se us*ao od Galaxy Taba koji se jos uvek mucka u caletovim jajima… Ajd' odluci se.

Isto si zapao u SCH i u vezi ovoga oko same cene - prvo kazes da bi iPad kostao (znaci potencijalno) preko 600 ojra da nije nepostojeceg GT, a onda volsebno uzimas u obzir EU cene, VAT i "gluposti" kako bi objasnio kako zaista kosta preko 600 evra. Zato ti i kazem saberi se malo, odluci se o cemu govoris pa hajde polako… Ili lepo sebi priznaj da te je Dimkovic jos onomad navukao na slajmarisanje po Appleu, OK bilo je dobro zezanje sa Calimerom i tako to ali Dimkovic stade, a ti brate produzi na svetu goru zilotsku.

P.S. iPhone i iPad nemam, nisam nista platio 600 evra, tako da ti je to jos jedan promasaj.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 18:41 - pre 149 meseci
Citat:
Devanagari
Ti si se sad toliko zapetljao da pokusavas da izguras tezu kako se Apple preemtive us*ao od tog jos uvek nepostojeceg tableta da je sam sebi ogranicio cenu proizvoda, u trenutku kada nikakva konkurencija prakticno ne postoji i u periodu neposredno kada je fancy proizvod pusten u prodaju, dakle kada je lozenje na njega najvece! Sta reci na to? Aj' da si ih optuzio za nesto drugo ali ovako i sam sebi skaces usta - tolike ovce i fanbois samo cekaju da im daju pare ali jok, Apple se us*ao od Galaxy Taba koji se jos uvek mucka u caletovim jajima… Ajd' odluci se.


mmix je pmetan covek, pa ovaj nepovezani brain-dump upravo potvrdjuje ono sto sam rekao - da i pametni ljudi posustaju nekad pred sopstvenim fanboyizmom. Emocije znaju da pomute razum, i ovo je najbolji primer za to.

Eto mmix iz nekih razloga ne voli Apple, i u stanju je da izbacuje cak i ovakve gluposti iako mu to ne prilici.

Uopste mi nije jasno zbog cega proizvodi bilo cije firme izazivaju ovoliki emotivni naboj (pozitivni ili negativni)... iPad je ocigledno uredjaj bez ikakve realne konkurencije, sta god neko mislio o Apple-u posto trzisne statistike na to ukazuju i toliko su u korist Apple-a da je potpuno besmisleno i pomisljati suprotno u ovom konkretnom slucaju.

Ja sebe ne mogu da vidim recimo kao vlasnika nekog tableta, totalno su mi besmisleni ti uredjaji... ali bih bio idiot kada bih dovodio u pitanje realnost, a realnost je da je Apple ubo samo takav pogodatak sa tom njihovom jesus tablom.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU12.12.2011. u 19:39 - pre 149 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Tvrdnja da je Samsung Galaxy Tab navodno uticao na cenu iPada je toliko smesna da nije vredna daljeg komentara.

Pre svega, iPad nema nikakvu bitnu konkurenciju (za razliku od iPhone-a) i drzi preko 2/3 trzista - pa je tesko zamisliti da neko moze da vrsi cenovni pritisak na proizvod sa necim sto je niche. To je totalno besmisleno posmatrano cisto sa strane elementarne logike.


Pa, ne baš. Turbo paskal je 1984 bio bum jer je koštao $99 i imao za to vreme munjevito kompajliranje, a bio je daleko od komercijalnih alata. U prvoj verziji je mogao da pravi samo .com programe (jok .exe) itd. Šta misliš, da gnu nije uticao da MS daje ponešto za džabe? Koliko je koštao vord u najjeftinijoj varijanti nekad, a koliko sad? Imaš besplatne MS-ove programe za pregled (bez mogućnosti menjanja) vord dokumenata, eksel tabela i pauerpoint prezentacija i ofis starter koji obuhvata vord i eksel sa nametnutim reklamama po kojoj ceni? Da nije to možda zbog openofisa?

Ako ajped košta zilion dolara, a ja mogu sa nekom pristupačnom alternativom da obavim svoj posao, naravno da potražnja za ajpedom pada.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zabranjena prodaja Samsung Galaxy u EU

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 115052 | Odgovora: 653 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.