Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????

[es] :: Windows aplikacije :: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????

[ Pregleda: 5051 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????16.02.2004. u 19:29 - pre 244 meseci
Kako bih mogao odsjeci donji dio fotografije jer me nervira natpis u donjem uglu a da ne ostane bijeli trag na slici,nego da jednostavno "skratim" sliku za taj dio??I koji mi program za to treba,i kojom opcijom?Adobe photo shop ne dolazi u obzir!!Pokusao sma sa obicnim paintom i Microsoft Photo Editor
 
Odgovor na temu

Mladjen Krcevinac

Član broj: 20910
Poruke: 8
*.82.EUnet.yu



Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????16.02.2004. u 19:46 - pre 244 meseci
Probaj sa ACDSee. Otvori fotografiju koju zelis da obradis zatim idi na Tools pa na Open in editor. Otvorice se drugi frame i u tom frame-u izaberi alatku CROP. Nadam se da sam ti pomogao. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Obivatelj
IBEX AG, Augsburg Nemačka, Sysadmin
Augsburg (D), Zemun (SR)

Član broj: 12764
Poruke: 32
*.dip.t-dialin.net

Jabber: Oby@elitesecurity.org
ICQ: 124082613


Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????16.02.2004. u 20:29 - pre 244 meseci
Ili uzmi recimo IrfanView (sa www.irfanview.com), markiraj image i
izaberi edit--->crop
ili naprimer XnView (sa http://www.xnview.com) isto tako otprilike...

prednost: oba programa su potpuno besplatna a i medju najboljim
"image viewer" programima za windows....
Život je težak i kratak, ali predivan....
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????17.02.2004. u 09:00 - pre 244 meseci
Koristi pravi alet za obradu slika - Photoshop. Tako ces nauciti mnogo vise o obradi slika, nego koristeci ugradjene (i vrlo lose) programe u paket programa za pregledanje slika...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

pera kojot

Član broj: 20472
Poruke: 12
*.ftn.ns.ac.yu



Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????17.02.2004. u 12:51 - pre 244 meseci
Svakako PS ali ako ti je mnogo komplokovan za pocetak ti je bolji PaintBrush.
Dosta je slican PS-u ali jednostavniji za pocetnike, ne zauzima mnogo memorije i brzo se ucitava, a ima i crop funkciju.
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????17.02.2004. u 13:34 - pre 244 meseci
Ma probao sam na taj nacin sa cut selection ili crop ali kada to uradim ostane crna pozadina umjesto tog dijela a ja to ne zelim nego zelim jednostavno da skratim tu sliku za djelic a da nista ne ostane umjesto toga!!Kako to da uradim???C cccccc!!
 
Odgovor na temu

Obivatelj
IBEX AG, Augsburg Nemačka, Sysadmin
Augsburg (D), Zemun (SR)

Član broj: 12764
Poruke: 32
*.ibex-ag.de

Jabber: Oby@elitesecurity.org
ICQ: 124082613


Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????17.02.2004. u 14:50 - pre 244 meseci
Citat:
kUdtiHaEX:
Koristi pravi alet za obradu slika - Photoshop. Tako ces nauciti mnogo vise o obradi slika, nego koristeci ugradjene (i vrlo lose) programe u paket programa za pregledanje slika...



Čovek reče da Photoshop ne dolazi u obzir.. :)
Život je težak i kratak, ali predivan....
 
Odgovor na temu

Obivatelj
IBEX AG, Augsburg Nemačka, Sysadmin
Augsburg (D), Zemun (SR)

Član broj: 12764
Poruke: 32
*.ibex-ag.de

Jabber: Oby@elitesecurity.org
ICQ: 124082613


Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????17.02.2004. u 14:51 - pre 244 meseci
Citat:
tehnolog:
Ma probao sam na taj nacin sa cut selection ili crop ali kada to uradim ostane crna pozadina umjesto tog dijela a ja to ne zelim nego zelim jednostavno da skratim tu sliku za djelic a da nista ne ostane umjesto toga!!Kako to da uradim???C cccccc!!


U kom programu?

Život je težak i kratak, ali predivan....
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
195.178.35.*



Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????17.02.2004. u 15:06 - pre 244 meseci
stvarno mi nisi jasan trebas malo da se potrudis i da naucis programe a ne tako lako da se predajes. Ja ti jedino mogu reci da stavis sliku na forum ili ako je velika posalji je i objasni sta tacno hoces i sredicu ti mada bi trebalo da se sam malo mucis onda ces osetiti radost napredovanja. ali ako si bas popizdeo salji sliku.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.beotel.net



+104 Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????17.02.2004. u 23:44 - pre 244 meseci
Citat:
Zeljko Trifkovic (tehnolog)
Ma probao sam na taj nacin sa cut selection ili crop ali kada to uradim
ostane crna pozadina umjesto tog dijela a ja to ne zelim

Ako si uradio UPRAVO onako kako ti je rečeno, ne bi trebao da ostaje crna
pozadina. Znači označiš deo koji želiš da ti OSTANE, i uradiš crop.

--
“Don't Panic. On second thought...”
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????18.02.2004. u 21:05 - pre 244 meseci
Ama ne ljudi ja hocu da taj dio sa slike uklonim sa originala tako da slika ostane normalna!!Ja kad taj dio uklonim ostane samo crna pozadina umjesto tog dijela sto ne zelim,a uradio sam to sa irfanview!!!Ne znam zbog cega ostane taj crni dio nskon uklanjnja djelica slike???
 
Odgovor na temu

iinmii
Nikola Marić
Novi Sad

Član broj: 14098
Poruke: 84
195.250.117.*



Profil

icon Re: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????18.02.2004. u 21:57 - pre 244 meseci
Jes' ti probao da snimiš sliku kad si uradio CROP?
To što mu ostane crno je verovatno zbog toga što ne radi "resize" prozora automatski, a možda je isečak isuviše mali da bi se prozor smanjio na njegovu veličinu...

Još jednom detaljno objašnjenje:

- učitaš sliku
- označiš mišem koji deo hoćeš da ti ostane!!!
- ideš na edit->crop selection
- pa na File->Save As
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako odsjeci fotografiju i kojim programom????

[ Pregleda: 5051 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.