Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pravilno popuniti form pre slanja istog korisniku

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Kako pravilno popuniti form pre slanja istog korisniku

[ Pregleda: 1217 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Kako pravilno popuniti form pre slanja istog korisniku08.08.2011. u 11:38 - pre 154 meseci
Problem je cisto teoretski, zanima me sta je najpravilnije. Treba da popunim razne delove forme umesto korisnika (checkbox-es i dropdowns). Koristim smarty za prikaz informacija. Pisem nesto sto lici na mvc :).

I uglavnom, opcije koje imam su sledece:

a)odmah u klasi sve zavrsim, i templejtu posaljem gotov html kao string. Ovo mi je najlakse jer jos nisam preterano iskusan sa js-om, ali mi uzasno bode oci jer ubija ceo koncept koriscenja template engine-a.

b)prosledim array sa vrednostima za cekiranje i onda u templejtu cekiram ono sto treba. Ovo bi bilo savrseno, da mogu da nadjem neku funkciju za smarty kao sto je in_array(). Znam da mogu da iskoristim php direktno u templejtu, ali koliko sam upoznat to se vise ne preporucuje.

c)prosledim array u template, pa onda pomocu jquery popunim sto treba. Problem: ne volim bas mnogo da se oslanjam na js, nikad nisam siguran kako ce raditi na kom browseru.

Uglavnom, sta je po vama najbolje resenje za ovaj problem?
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-1.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: Kako pravilno popuniti form pre slanja istog korisniku08.08.2011. u 17:31 - pre 154 meseci
Ako kažeš da radiš Smarty-jem, zašto onda ne bi iskoristio {html_options} i {html_checkboxes}?
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Kako pravilno popuniti form pre slanja istog korisniku

[ Pregleda: 1217 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.